Datoplan for børnefodbold

Børnestævner foråret 2020
Der åbnes for tilmelding til alle børnestævner medio januar 2020.

Tilmeldingsfrist for stævnerne er differentierede og man kan vælge at tilmelde sig alle stævner på en gang eller tilmelde sig løbende.
I kan se frister for de enkelte stævner nedenfor. Fristen er nævnt i parentes ud for hver afviklingsdato. 

Det er også muligt at afmelde sit hold uden at der skal betales tilmeldings- eller udtrækningsgebyr, hvis det gøres inden udløb af tilmeldingsfrist.

OBS! Hvis du læser dette fra en mobil kan du med fordel vende mobilen, så du får et bedre overblik.

                 
Lørdag 18. april (5/4)   X   X    
Søndag 19. april (5/4) X   X      
                 
Lørdag 25. april (13/4)   X   X    
Søndag 26. april (13/4) X   X      
                 
Lørdag 2. maj (19/4)   X   X     X
Søndag 3. maj (19/4) X   X      
                 
Lørdag 9. maj (26/4)        
Søndag 10. maj (26/4)        
                 
Lørdag 16. maj (3/5)         
Søndag 17. maj (3/5)  x        
                 
Lørdag 23. maj (10/5)         
Søndag 24. maj (10/5)         
                 
Lørdag 6. juni (24/5)    X      
Søndag 7. juni (24/5)  X        
                 

Lørdag 13. juni (31/5) 

       

Søndag 14. juni (31/5) 

       
                 

Lørdag 20. juni (7/6)

3-BOLD 3-BOLD   x   x   x

Søndag 21. juni (7/6)

    x   x   x  
Datoplan U8-U11 drenge
Stævnedato U8 A+C U8 B + 3M U9 A+C U9 B U10 C U10 B U11 C

U11 B + U11/U12 5M

Lørdag 18. april (5/4) X   X  
Søndag 19. april (5/4)   X   X
         
Lørdag 2. maj (19/4)   X  
Søndag 3. maj (19/4)     
         
Lørdag 23. maj (10/5)    X  
Søndag 24. maj (10/5)     X   X
         
Lørdag 6. juni (24/5)   X   X  
Søndag 7. juni (24/5)    X   X
         
Lørdag 13. juni (31/5)    X  
Søndag 14. juni (31/5)     
         
Lørdag 20. juni (7/6) 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD
Søndag 21/6        
Datoplan U8-U11 piger
Stævnedato U8 U9/U10 A/B + C U11 A/B + C U11/U12 5M
Datoplan U5-U7
Stævnedato U5 mix U6 mix U7 drenge U7/U8 piger
Søndag 26. april (13/4) X X X X
Lørdag 16. maj (3/5) 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD
Søndag 7. juni (24/5) X X X X
Lørdag 20. juni (7/6) 3-BOLD  3-BOLD 3-BOLD  3-BOLD 
DBU 3-Bold tour afvikles lørdag den 16. maj og lørdag den 20. juni.
Her kan følgende årgange deltage:
U5 mix, U6 mix, U7 drenge, U8 drenge, U7 piger, U8 piger, U9 piger, U10 piger, U11 piger, U12 piger. 
U10 A drenge og U11 drenge A spiller turneringsform og der udbydes ikke stævner for disse rækker