Herre S2, 2016/2017, Pulje 1

Korup IF

Kampprogram

Periode
Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
238313
Kampfakta
1 To 11-08-16
Kl. 19:00
Strib IF Korup IF Strib fritids- & aktivitetscenter 3-2
238316
2 Ti 16-08-16
Kl. 18:45
Korup IF Oversidder Korup Kultur- & Idrætscenter
238328
Kampfakta
3 20-08-16
Kl. 15:00
Morud IF Korup IF VVS FYN ARENA – Morud 3-4
238336
Kampfakta
4 Fr 26-08-16
Kl. 18:45
MG & BK Korup IF MG & BK.s anlæg 3-3
238343
Kampfakta
5 04-09-16
Kl. 11:00
Korup IF Skamby Korup Kultur- & Idrætscenter 3-1
238347
Kampfakta
6 Ti 13-09-16
Kl. 19:00
Tarup-Paarup IF Korup IF Home Tarup Park 5-1
238356
Kampfakta
7 To 15-09-16
Kl. 18:00
Korup IF Ubberud IF Korup Kultur- & Idrætscenter 1-3
238363
Kampfakta
8 25-09-16
Kl. 11:00
KRFK Korup IF Krogsbølle Stadion 4-1
238369
Kampfakta
9 02-10-16
Kl. 11:00
Korup IF Aarup BK (1) Korup Kultur- & Idrætscenter 3-4
238373
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 15:30
Otterup B & IK Korup IF Nordfyns Bank Arena 4-1
238382
Kampfakta
11 15-10-16
Kl. 14:00
Korup IF Søhus Stige Korup Kultur- & Idrætscenter 3-3
238389
Kampfakta
12 23-10-16
Kl. 11:00
Veflinge G & IF Korup IF Veflinge Stadion 3-4
238395
Kampfakta
13 30-10-16
Kl. 11:00
Korup IF Søndersø BK Korup Kultur- & Idrætscenter 2-1
238402
Kampfakta
14 01-04-17
Kl. 15:00
Korup IF Strib IF Korup Kultur- & Idrætscenter 2-5
238429
15 08-04-17
Kl. 
Oversidder Korup IF
238432
Kampfakta
16 Fr 14-04-17
Kl. 11:00
Korup IF Morud IF Korup Kultur- & Idrætscenter 3-0
238444
Kampfakta
17 On 19-04-17
Kl. 18:45
Korup IF MG & BK Korup Kultur- & Idrætscenter 2-2
238447
Kampfakta
18 Fr 21-04-17
Kl. 18:45
Skamby Korup IF Skamby Stadion 4-3
238457
Kampfakta
19 29-04-17
Kl. 15:00
Korup IF Tarup-Paarup IF Korup Kultur- & Idrætscenter 3-4
238470
Kampfakta
20 Fr 05-05-17
Kl. 18:45
Ubberud IF Korup IF Ubberud Stadion - Korup VVS 1-2
238477
Kampfakta
21 13-05-17
Kl. 15:00
Korup IF KRFK Korup Kultur- & Idrætscenter 0-5
238490
Kampfakta
23 Ti 23-05-17
Kl. 18:45
Korup IF Otterup B & IK Korup Kultur- & Idrætscenter 3-6
238496
Kampfakta
24 On 31-05-17
Kl. 18:45
Søhus Stige Korup IF Rema 1000 Arena Søhus 3-2
238480
Kampfakta
22 Ti 06-06-17
Kl. 19:00
Aarup BK (1) Korup IF Scankab Arena i Aarup 1-4
238503
Kampfakta
25 Fr 09-06-17
Kl. 18:45
Korup IF Veflinge G & IF Korup Kultur- & Idrætscenter 4-1
238512
Kampfakta
26 18-06-17
Kl. 11:00
Søndersø BK Korup IF Søndersø Stadion 9-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

110716: Bøgeparken udtrukket