Datoplan for børnefodbold

Børnestævner efteråret 2019
Der åbnes for tilmelding til alle børnestævner 21. juni 2019.

Tilmeldingsfrist for stævnerne er differentierede og man kan vælge at tilmelde sig alle stævner på en gang eller tilmelde sig løbende.
I kan se frister for de enkelte stævner nedenfor. Fristen er nævnt i parentes ud for hver afviklingsdato. 

Det er også muligt at afmelde sit hold uden at der skal betales tilmeldings- eller udtrækningsgebyr, hvis det gøres inden udløb af tilmeldingsfrist.

OBS! Hvis du læser dette fra en mobil kan du med fordel vende mobilen, så du får et bedre overblik.

Lørdag 24. august (11/8) 3-BOLD 3-BOLD   X     X
Søndag 25. august (11/8)     X      
                 
Lørdag 31. august (18/8)   X   X    
Søndag 1. september (18/8) X   X      
                 
Lørdag 7. september (25/8)   X   X    
Søndag 8. september (25/8) X   X      
                 
Lørdag 14. september (1/9) 3-BOLD 3-BOLD   X     X
Søndag 15. september (1/9)     X      
                 
Lørdag 21. september (8/9)   X   X     X
Søndag 22. september (8/9) X   X     X  
                 
Lørdag 28. september (15/9)        
Søndag 29. september (15/9)        
                 
Lørdag 5. oktober (22/9)         
Søndag 6. oktober (22/9)         
                 
Lørdag 19. oktober (6/10)         
Søndag 20. oktober (6/10)         
                 
Lørdag 26. oktober (13/10)    X      
Søndag 27. oktober (13/10)  X        
                 

Lørdag 2. november (20/10) 

       

Søndag 3. november (20/10) 

       
Datoplan U8-U11 drenge
Stævnedato U8 A+C U8 B U9 A+C U9 B U10 C U10 B U11 C U11 B+5M
Datoplan U8-U11 piger
Stævnedato U8 U9/U10 A/B U9/U10 C U11 A/B U11 C+5M U12 5M 
Lørdag 24. august (11/8) 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD X    
Søndag 25. august (11/8)         X X
             
Lørdag 31. august (18/8)   X X    
Søndag 1. september (18/8)        X
             
Lørdag 7. september (25/8) X   X X    
Søndag 8. september (25/8)   X     X
             
Lørdag 14. september  3-bold  3-bold 3-bold  X    
Søndag 15. september           X X
             
Lørdag 28. september (15/9)  X   X    
Søndag 29. september (15/9)        X
             
Lørdag 5. oktober (22/9)   X   X X    
Søndag 6. oktober (22/9)    X     X X
             
Lørdag 26. oktober (13/10)    X    
Søndag 27. oktober (13/10)        X
Datoplan U5-U7
Stævnedato U5 mix U6 mix U7 drenge U7/U8 piger
Lørdag 24. august - 3-Bold Tour 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD
Søndag 8. september (25/8) x x x x
Lørdag 14. september - 3-Bold Tour 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD
Søndag 29. september (15/9) X
DBU 3-Bold tour afvikles lørdag den 24. august og lørdag den 14. september.
Her kan følgende årgange deltage:
U5 mix, U6 mix, U7 drenge, U8 drenge, U7 piger, U8 piger, U9 piger og U10 piger. 
U10 A drenge og U11 drenge A spiller turneringsform og der udbydes ikke stævner for disse rækker