U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017, Pulje 2 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. Tidspunkt Hjemmehold Udehold Bane Score    
Lørdag 26-08-17 - Brenderup Stadion - Arrangør: Ejby IK
450371
Kl. 10:00 EGB Verninge IF
450372
Kl. 10:00 Søndersø BK Oversidder
450373
Kl. 10:30 Skeby GF EGB
450374
Kl. 10:30 Verninge IF Søndersø BK
453541
Kl. 11:00 Oversidder Skeby GF
453542
Kl. 11:00 EGB Søndersø BK
453543
Kl. 11:30 Verninge IF Skeby GF
453544
Kl. 11:30 EGB Oversidder
453545
Kl. 12:00 Søndersø BK Skeby GF
453546
Kl. 12:00 Verninge IF Oversidder
Lørdag 26-08-17 - Skamby Stadion - Arrangør: Skamby BK
450361
Kl. 10:00 Skamby BK Haarby BK
450362
Kl. 10:00 Bogense G & IF Otterup B & IK
450364
Kl. 10:30 Haarby BK Bogense G & IF
450365
Kl. 11:00 Otterup B & IK O K S
450366
Kl. 11:00 Skamby BK Bogense G & IF
450367
Kl. 11:30 Haarby BK O K S
450368
Kl. 11:30 Skamby BK Otterup B & IK
450369
Kl. 12:00 Bogense G & IF O K S
450370
Kl. 12:00 Haarby BK Otterup B & IK
Lørdag 26-08-17 - OKSON-Park - Arrangør: Skamby BK
450363
Kl. 10:30 O K S Skamby BK
Lørdag 02-09-17 - Bogense Stadion - Arrangør: Bogense G & IF
453547
Kl. 10:00 Skamby BK Bogense G & IF
453548
Kl. 10:00 O K S Verninge IF 1
453574
Kl. 10:30 Oversidder Skamby BK
453576
Kl. 10:30 Bogense G & IF O K S
453577
Kl. 11:00 Verninge IF Oversidder
453578
Kl. 11:00 Skamby BK O K S
453579
Kl. 11:30 Bogense G & IF Oversidder
453606
Kl. 11:30 Skamby BK Verninge IF
453607
Kl. 12:00 O K S Oversidder 1
453608
Kl. 12:00 Bogense G & IF Verninge IF
Lørdag 02-09-17 - Hårby Stadion - Arrangør: Haarby BK
453609
Kl. 10:00 Haarby BK Otterup B & IK 1
453610
Kl. 10:00 EGB Søndersø BK 1
453611
Kl. 10:30 Skeby GF Haarby BK 1
453612
Kl. 10:30 Otterup B & IK EGB 1
453613
Kl. 11:00 Søndersø BK Skeby GF 1
453614
Kl. 11:00 Haarby BK EGB 1
453615
Kl. 11:30 Otterup B & IK Skeby GF 1
453616
Kl. 11:30 Haarby BK Søndersø BK 1
453617
Kl. 12:00 EGB Skeby GF 1
453618
Kl. 12:00 Otterup B & IK Søndersø BK 1
Lørdag 23-09-17 - Søndersø Stadion - Arrangør: Søndersø BK
453619
Kl. 10:00 Skamby BK Haarby BK
453621
Kl. 10:00 Søndersø BK Oversidder
453622
Kl. 10:30 Skeby GF Skamby BK !
453623
Kl. 10:30 Haarby BK Søndersø BK !
453624
Kl. 11:00 Oversidder Skeby GF
453625
Kl. 11:00 Skamby BK Søndersø BK !
453626
Kl. 11:30 Haarby BK Skeby GF !
453637
Kl. 11:30 Skamby BK Oversidder
453638
Kl. 12:00 Søndersø BK Skeby GF
453639
Kl. 12:00 Haarby BK Oversidder
Lørdag 23-09-17 - Nordfyns Bank Arena - Arrangør: Otterup B & IK
453640
Kl. 10:00 Bogense G & IF Otterup B & IK
453641
Kl. 10:00 O K S EGB 1
453642
Kl. 10:30 Verninge IF Bogense G & IF
453643
Kl. 10:30 Otterup B & IK O K S
453644
Kl. 11:00 EGB Verninge IF
453645
Kl. 11:00 Bogense G & IF O K S
453646
Kl. 11:30 Otterup B & IK Verninge IF
453647
Kl. 11:30 Bogense G & IF EGB
453648
Kl. 12:00 O K S Verninge IF 1
453649
Kl. 12:00 Otterup B & IK EGB
Lørdag 30-09-17 - Brenderup Stadion - Arrangør: Ejby IK
453650
Kl. 10:00 Skamby BK Otterup B & IK 1
453651
Kl. 10:00 O K S EGB 1
453652
Kl. 10:30 Oversidder Skamby BK 1
453653
Kl. 10:30 Otterup B & IK O K S 1
453654
Kl. 11:00 EGB Oversidder 1
453655
Kl. 11:00 Skamby BK O K S 1
453656
Kl. 11:30 Otterup B & IK Oversidder 1
453657
Kl. 11:30 Skamby BK EGB 1
453658
Kl. 12:00 O K S Oversidder 1
453659
Kl. 12:00 Otterup B & IK EGB 1
Lørdag 30-09-17 - Verninge Stadion - Arrangør: Verninge IF
453660
Kl. 10:00 Haarby BK Bogense G & IF
453661
Kl. 10:00 Verninge IF Søndersø BK
453662
Kl. 10:30 Skeby GF Haarby BK
453663
Kl. 10:30 Bogense G & IF Verninge IF
453664
Kl. 11:00 Søndersø BK Skeby GF
453665
Kl. 11:00 Haarby BK Verninge IF
453666
Kl. 11:30 Bogense G & IF Skeby GF
453667
Kl. 11:30 Haarby BK Søndersø BK
453668
Kl. 12:00 Verninge IF Skeby GF
453669
Kl. 12:00 Bogense G & IF Søndersø BK
Lørdag 07-10-17 - OKSON-Park - Arrangør: OKS
453670
Kl. 09:00 Skamby BK Bogense G & IF
453671
Kl. 09:00 O K S Verninge IF
453672
Kl. 09:30 Søndersø BK Skamby BK
453673
Kl. 09:30 Bogense G & IF O K S
453674
Kl. 10:00 Verninge IF Søndersø BK
453675
Kl. 10:00 Skamby BK O K S
453676
Kl. 10:30 Bogense G & IF Søndersø BK
453677
Kl. 10:30 Skamby BK Verninge IF
453678
Kl. 11:00 O K S Søndersø BK
453679
Kl. 11:00 Bogense G & IF Verninge IF
Lørdag 07-10-17 - Skovløkkeskolen - Arrangør: Skeby GF
453680
Kl. 10:00 Haarby BK Otterup B & IK
453681
Kl. 10:00 EGB Oversidder
453682
Kl. 10:30 Skeby GF Haarby BK
453683
Kl. 10:30 Otterup B & IK EGB
453684
Kl. 11:00 Oversidder Skeby GF
453944
Kl. 11:00 Haarby BK EGB
453945
Kl. 11:30 Otterup B & IK Skeby GF
453958
Kl. 11:30 Haarby BK Oversidder
453959
Kl. 12:00 EGB Skeby GF
453960
Kl. 12:00 Otterup B & IK Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

  • Målspark skal tages som en "dødbold" og sparkes ud. 
  • En tilbagelægning må ikke tages op i hænderne af målmanden.

Allested U & IF har meldt afbud til stævnet lørdag den 26. august.

28/8 Kauslunde indsat - OKS indsat

OKS har meldt afbud til lørdag den 2. september.

1/9 Allested udtrådt

Verninge IF har meldt afbud til stævnet lørdag den 7. oktober.