Albaniserien herrer, 2017/2018 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
911361
Kampfakta
1 Fr 11-08-17
Kl. 18:30
Flemløse/Hårby Nr. Aaby IK Flemløse Stadion 0-2
911358
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 13:00
Otterup B & IK Morud IF Nordfyns Bank Arena 2-0
911362
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 13:30
Assens FC KRFK Assens Stadion 2-1
911360
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 14:00
OKS OB OKSON-Park 5-0
911962
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 14:00
SSV Højfyn Marstal IF Albani Arena Vissenbjerg 1-2
911963
Kampfakta
1 13-08-17
Kl. 11:00
MG & BK Krarup Espe Fodbold MG & BK.s anlæg 2-3
911359
1 Ti 15-08-17
Kl. 18:30
Næsby BK Aarslev BK ALPI Arena Næsby 3-5
911970
Kampfakta
2 Fr 18-08-17
Kl. 19:00
Morud IF Krarup Espe Fodbold VVS FYN ARENA – Morud 0-0
911966
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:00
KRFK SSV Højfyn Krogsbølle Stadion 0-3
911967
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:00
Nr. Aaby IK Assens FC Nr.Aaby Idrætspark 4-0
911968
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:30
OB Flemløse/Hårby OB-Ådalen 1-1
911964
Kampfakta
2 20-08-17
Kl. 11:00
Otterup B & IK Næsby BK Nordfyns Bank Arena 4-0
911969
Kampfakta
2 20-08-17
Kl. 11:00
Aarslev BK OKS Netplan Arena 0-3
911965
Kampfakta
2 20-08-17
Kl. 14:45
Marstal IF MG & BK Marstal Stadion 3-2
911971
3 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Næsby BK Morud IF ALPI Arena Næsby 1-0
911973
Kampfakta
3 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Flemløse/Hårby Aarslev BK Haarby Stadion 1-2
911974
Kampfakta
3 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Assens FC OB Assens Stadion 1-0
911975
Kampfakta
3 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
SSV Højfyn Nr. Aaby IK Albani Arena Vissenbjerg 3-0
911976
3 On 23-08-17
Kl. 18:30
MG & BK KRFK MG & BK.s anlæg 4-2
911977
Kampfakta
3 On 23-08-17
Kl. 18:30
Krarup Espe Fodbold Marstal IF Espe Hallen (ude) 0-1
911972
Kampfakta
3 On 23-08-17
Kl. 18:30
OKS Otterup B & IK OKSON-Park 1-2
911984
Kampfakta
4 Fr 25-08-17
Kl. 19:00
Morud IF Marstal IF VVS FYN ARENA – Morud 2-1
911978
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:00
Otterup B & IK Flemløse/Hårby Nordfyns Bank Arena 6-1
911983
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 15:30
Aarslev BK Assens FC Netplan Arena 3-1
911981
Kampfakta
4 27-08-17
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK MG & BK Nr.Aaby Idrætspark 2-0
911982
Kampfakta
4 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
OB SSV Højfyn OB-Ådalen 1-1
911979
Kampfakta
4 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
Næsby BK OKS ALPI Arena Næsby 0-4
911980
Kampfakta
4 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
KRFK Krarup Espe Fodbold Krogsbølle Stadion 1-1
911989
5 Fr 01-09-17
Kl. 18:15
MG & BK OB MG & BK.s anlæg 1-2
911990
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold Nr. Aaby IK Espe Hallen (ude) 0-2
911986
5 02-09-17
Kl. 15:00
Flemløse/Hårby Næsby BK Haarby Stadion 0-2
911987
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 11:00
Assens FC Otterup B & IK Assens Stadion 0-5
911988
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 11:00
SSV Højfyn Aarslev BK Albani Arena Vissenbjerg 3-4
911991
5 03-09-17
Kl. 14:45
Marstal IF KRFK Marstal Stadion 0-1
911985
Kampfakta
5 Ma 04-09-17
Kl. 18:30
OKS Morud IF OKSON-Park 3-1
911996
Kampfakta
6 To 07-09-17
Kl. 18:30
OB Krarup Espe Fodbold OB-Ådalen 1-3
911998
6 Fr 08-09-17
Kl. 19:00
Morud IF KRFK VVS FYN ARENA – Morud 3-2
911994
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 14:00
OKS Flemløse/Hårby OKSON-Park 7-1
911995
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 14:00
Nr. Aaby IK Marstal IF Nr.Aaby Idrætspark 2-1
911997
6 09-09-17
Kl. 15:30
Aarslev BK MG & BK Netplan Arena 2-0
911993
6 10-09-17
Kl. 11:00
Næsby BK Assens FC ALPI Arena Næsby 4-0
911992
Kampfakta
6 10-09-17
Kl. 13:00
Otterup B & IK SSV Højfyn Nordfyns Bank Arena 2-2
912097
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 15:30
Assens FC OKS Assens Stadion 0-5
912107
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 15:30
SSV Højfyn Næsby BK Albani Arena Vissenbjerg 5-1
912115
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 15:30
KRFK Nr. Aaby IK Krogsbølle Stadion 2-0
911999
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 11:00
Flemløse/Hårby Morud IF Haarby Stadion 2-3
912112
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 11:00
MG & BK Otterup B & IK MG & BK.s anlæg 1-3
912113
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Aarslev BK Espe Hallen (ude) 4-6
912114
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 14:45
Marstal IF OB Marstal Stadion 3-1
912117
8 23-09-17
Kl. 12:30
MG & BK Næsby BK MG & BK.s anlæg 3-2
912136
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 14:00
Aarslev BK Marstal IF Netplan Arena 0-3
912137
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 15:00
Morud IF Nr. Aaby IK VVS FYN ARENA – Morud 3-3
912134
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 15:00
Flemløse/Hårby Assens FC Haarby Stadion 3-1
912135
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 11:00
OB KRFK OB-Ådalen 3-0
912133
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 11:00
OKS SSV Højfyn OKSON-Park 4-3
912116
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 13:00
Otterup B & IK Krarup Espe Fodbold Nordfyns Bank Arena 4-1
912140
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 12:00
MG & BK OKS MG & BK.s anlæg 1-4
912141
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 15:30
Krarup Espe Fodbold Næsby BK Espe Hallen (ude) 0-4
912138
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 15:30
Assens FC Morud IF Assens Stadion 0-0
912139
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 11:00
SSV Højfyn Flemløse/Hårby Albani Arena Vissenbjerg 2-6
912143
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 11:00
KRFK Aarslev BK Krogsbølle Stadion 0-3
912144
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK OB Nr.Aaby Idrætspark 4-3
912142
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 14:45
Marstal IF Otterup B & IK Marstal Stadion 0-3
912151
Kampfakta
10 Fr 06-10-17
Kl. 19:00
Morud IF OB VVS FYN ARENA – Morud 2-0
912145
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 13:00
Otterup B & IK KRFK Nordfyns Bank Arena 7-1
912147
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 14:00
OKS Krarup Espe Fodbold OKSON-Park 2-3
912149
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 15:00
Assens FC SSV Højfyn Assens Stadion 0-1
912146
10 07-10-17
Kl. 15:30
Næsby BK Marstal IF ALPI Arena Næsby 0-0
912148
Kampfakta
10 08-10-17
Kl. 11:00
Flemløse/Hårby MG & BK Haarby Stadion 6-5
912150
Kampfakta
10 08-10-17
Kl. 13:00
Aarslev BK Nr. Aaby IK Netplan Arena 5-4
912158
11 14-10-17
Kl. 13:00
OB Aarslev BK OB-Ådalen 3-2
912156
11 14-10-17
Kl. 15:00
KRFK Næsby BK Roerslev Stadion 4-3
912157
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 15:00
Nr. Aaby IK Otterup B & IK Nr.Aaby Idrætspark 5-4
912152
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 15:30
SSV Højfyn Morud IF Albani Arena Vissenbjerg 4-1
912153
11 15-10-17
Kl. 11:00
MG & BK Assens FC MG & BK.s anlæg 3-1
912154
Kampfakta
11 15-10-17
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Flemløse/Hårby Espe Hallen (ude) 2-4
912155
Kampfakta
11 15-10-17
Kl. 14:45
Marstal IF OKS Marstal Stadion 2-0
912159
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 13:00
Otterup B & IK OB Nordfyns Bank Arena 5-0
912162
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 14:00
Flemløse/Hårby Marstal IF Haarby Stadion 2-4
912165
12 21-10-17
Kl. 15:00
Morud IF Aarslev BK VVS FYN ARENA – Morud 1-3
912163
Kampfakta
12 22-10-17
Kl. 11:00
Assens FC Krarup Espe Fodbold Assens Stadion 0-5
912160
Kampfakta
12 22-10-17
Kl. 11:00
Næsby BK Nr. Aaby IK ALPI Arena Næsby 3-1
912161
Kampfakta
12 22-10-17
Kl. 11:00
OKS KRFK OKSON-Park 3-1
912164
Kampfakta
12 22-10-17
Kl. 14:30
SSV Højfyn MG & BK Albani Arena Vissenbjerg 6-1
912167
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 14:00
Krarup Espe Fodbold SSV Højfyn Espe Hallen (ude) 1-3
912172
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 14:00
Aarslev BK Otterup B & IK Netplan Arena 4-3
912171
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 15:30
OB Næsby BK OB-Ådalen 1-2
912169
Kampfakta
13 29-10-17
Kl. 11:00
KRFK Flemløse/Hårby Roerslev Stadion 5-1
912170
Kampfakta
13 29-10-17
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK OKS Nr.Aaby Idrætspark 1-7
912166
13 29-10-17
Kl. 11:00
MG & BK Morud IF MG & BK.s anlæg 1-2
912168
Kampfakta
13 29-10-17
Kl. 14:00
Marstal IF Assens FC Marstal Stadion 2-1
912175
Kampfakta
14 Fr 30-03-18
Kl. 11:00
KRFK Assens FC Roerslev Stadion 3-0
912181
Kampfakta
15 07-04-18
Kl. 13:00
OKS Aarslev BK OKSON-Park 2-0
912183
Kampfakta
15 07-04-18
Kl. 15:00
Assens FC Nr. Aaby IK Assens Stadion 0-1
912186
15 07-04-18
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold Morud IF Espe Hallen (ude) 0-1
912184
Kampfakta
15 07-04-18
Kl. 15:30
SSV Højfyn KRFK Tommerup Stadion 3-1
912182
Kampfakta
15 08-04-18
Kl. 11:00
Flemløse/Hårby OB Flemløse Stadion 1-1
912180
Kampfakta
15 08-04-18
Kl. 11:00
Næsby BK Otterup B & IK ALPI Arena Næsby 4-6
912185
Kampfakta
15 08-04-18
Kl. 14:00
MG & BK Marstal IF MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane 0-3
912259
Kampfakta
16 14-04-18
Kl. 13:00
Otterup B & IK OKS Nordfyns Bank Arena 1-1
912261
Kampfakta
16 14-04-18
Kl. 15:00
KRFK MG & BK Roerslev Stadion 5-0
912262
Kampfakta
16 14-04-18
Kl. 15:00
Nr. Aaby IK SSV Højfyn Nr.Aaby Idrætspark 3-5
912263
Kampfakta
16 14-04-18
Kl. 15:30
OB Assens FC OB-Ådalen 3-0
912264
Kampfakta
16 15-04-18
Kl. 11:00
Aarslev BK Flemløse/Hårby Netplan Arena 3-1
912265
16 15-04-18
Kl. 11:00
Morud IF Næsby BK VVS FYN ARENA – Morud 0-4
912260
Kampfakta
16 15-04-18
Kl. 14:00
Marstal IF Krarup Espe Fodbold Marstal Stadion 3-0
912179
Kampfakta
14 On 18-04-18
Kl. 19:00
Morud IF Otterup B & IK VVS FYN ARENA – Morud 4-7
912266
17 21-04-18
Kl. 13:00
OKS Næsby BK OKSON-Park 1-1
912267
Kampfakta
17 21-04-18
Kl. 15:00
Flemløse/Hårby Otterup B & IK Flemløse Stadion 0-1
912270
17 21-04-18
Kl. 15:30
MG & BK Nr. Aaby IK MG & BK.s anlæg 3-3
912271
Kampfakta
17 22-04-18
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold KRFK Espe Hallen (ude) 1-0
912268
Kampfakta
17 22-04-18
Kl. 11:00
Assens FC Aarslev BK Assens Stadion 0-5
912269
Kampfakta
17 22-04-18
Kl. 11:00
SSV Højfyn OB Albani Arena Skalbjerg 1-1
912272
Kampfakta
17 22-04-18
Kl. 14:45
Marstal IF Morud IF Marstal Stadion 1-2
912276
Kampfakta
18 Ti 24-04-18
Kl. 19:00
Nr. Aaby IK Krarup Espe Fodbold Nr.Aaby Idrætspark 1-4
912273
Kampfakta
18 Fr 27-04-18
Kl. 11:00
Otterup B & IK Assens FC Nordfyns Bank Arena 4-1
912278
Kampfakta
18 Fr 27-04-18
Kl. 11:00
Aarslev BK SSV Højfyn Netplan Arena 3-3
912279
Kampfakta
18 Fr 27-04-18
Kl. 12:00
Morud IF OKS VVS FYN ARENA – Morud 2-1
912277
18 28-04-18
Kl. 11:00
OB MG & BK OB-Ådalen 6-1
912274
18 29-04-18
Kl. 11:00
Næsby BK Flemløse/Hårby ALPI Arena Næsby 3-0
912275
Kampfakta
18 29-04-18
Kl. 14:00
KRFK Marstal IF Krogsbølle Stadion 0-3
912283
19 05-05-18
Kl. 13:00
MG & BK Aarslev BK MG & BK.s anlæg 0-9
912284
Kampfakta
19 05-05-18
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold OB Espe Hallen (ude) 0-1
912286
Kampfakta
19 05-05-18
Kl. 15:00
KRFK Morud IF Krogsbølle Stadion 2-3
912282
Kampfakta
19 05-05-18
Kl. 15:30
SSV Højfyn Otterup B & IK Albani Arena Skalbjerg 1-1
912280
Kampfakta
19 06-05-18
Kl. 13:00
Flemløse/Hårby OKS Flemløse Stadion 1-3
912285
Kampfakta
19 06-05-18
Kl. 14:45
Marstal IF Nr. Aaby IK Marstal Stadion 5-1
912291
Kampfakta
20 On 09-05-18
Kl. 19:00
OB Marstal IF OB-Ådalen 1-2
912293
20 Fr 11-05-18
Kl. 19:00
Morud IF Flemløse/Hårby VVS FYN ARENA – Morud 2-2
912289
Kampfakta
20 12-05-18
Kl. 13:00
OKS Assens FC OKSON-Park 3-0
912287
Kampfakta
20 12-05-18
Kl. 13:00
Otterup B & IK MG & BK Nordfyns Bank Arena 5-4
912290
Kampfakta
20 12-05-18
Kl. 15:30
Nr. Aaby IK KRFK Nr.Aaby Idrætspark 0-3
912292
Kampfakta
20 13-05-18
Kl. 11:00
Aarslev BK Krarup Espe Fodbold Netplan Arena 2-4
912288
20 13-05-18
Kl. 11:00
Næsby BK SSV Højfyn ALPI Arena Næsby HHT!
912300
Kampfakta
21 19-05-18
Kl. 13:00
Nr. Aaby IK Morud IF Nr.Aaby Idrætspark 2-1
912298
Kampfakta
21 19-05-18
Kl. 14:45
Marstal IF Aarslev BK Marstal Stadion 1-2
912299
Kampfakta
21 19-05-18
Kl. 15:00
KRFK OB Krogsbølle Stadion 1-2
912297
Kampfakta
21 19-05-18
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold Otterup B & IK Espe Hallen (ude) 0-3
912294
Kampfakta
21 19-05-18
Kl. 15:00
Assens FC Flemløse/Hårby Assens Stadion 1-3
912295
Kampfakta
21 19-05-18
Kl. 15:30
SSV Højfyn OKS Albani Arena Skalbjerg 2-1
912174
Kampfakta
14 Ma 21-05-18
Kl. 14:45
Marstal IF SSV Højfyn Marstal Stadion 1-1
912173
Kampfakta
14 Ti 22-05-18
Kl. 18:45
Krarup Espe Fodbold MG & BK Espe Hallen (ude) 6-0
912176
Kampfakta
14 Ti 22-05-18
Kl. 19:00
Nr. Aaby IK Flemløse/Hårby Nr.Aaby Idrætspark 3-3
912177
Kampfakta
14 Ti 22-05-18
Kl. 19:00
OB OKS OB-Ådalen 3-2
912178
14 On 23-05-18
Kl. 18:45
Aarslev BK Næsby BK Netplan Arena 0-4
912307
Kampfakta
22 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
Morud IF Assens FC VVS FYN ARENA – Morud 4-0
912303
Kampfakta
22 26-05-18
Kl. 12:00
OKS MG & BK OKSON-Park 2-1
912304
Kampfakta
22 26-05-18
Kl. 15:30
Flemløse/Hårby SSV Højfyn Flemløse Stadion 1-2
912306
Kampfakta
22 26-05-18
Kl. 15:30
Aarslev BK KRFK Netplan Arena 1-7
912302
Kampfakta
22 27-05-18
Kl. 11:00
Næsby BK Krarup Espe Fodbold ALPI Arena Næsby 1-1
912305
Kampfakta
22 27-05-18
Kl. 11:00
OB Nr. Aaby IK OB-Ådalen 3-1
912301
Kampfakta
22 27-05-18
Kl. 14:00
Otterup B & IK Marstal IF Nordfyns Bank Arena 6-0
912296
21 Ti 29-05-18
Kl. 19:00
Næsby BK MG & BK ALPI Arena Næsby 5-2
912341
23 Fr 01-06-18
Kl. 19:00
OB Morud IF OB-Ådalen 2-2
912339
Kampfakta
23 02-06-18
Kl. 13:00
KRFK Otterup B & IK Krogsbølle Stadion 0-1
912340
Kampfakta
23 02-06-18
Kl. 15:00
Nr. Aaby IK Aarslev BK Nr.Aaby Idrætspark 0-2
912309
Kampfakta
23 02-06-18
Kl. 15:00
MG & BK Flemløse/Hårby MG & BK.s anlæg 2-6
912308
Kampfakta
23 02-06-18
Kl. 15:30
SSV Højfyn Assens FC Albani Arena Skalbjerg 4-0
912337
Kampfakta
23 03-06-18
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold OKS Espe Hallen (ude) 0-3
912338
23 03-06-18
Kl. 14:45
Marstal IF Næsby BK Marstal Stadion 0-2
912346
Kampfakta
24 Fr 08-06-18
Kl. 18:45
Assens FC MG & BK Assens Stadion 3-5
912348
Kampfakta
24 09-06-18
Kl. 13:00
Morud IF SSV Højfyn VVS FYN ARENA – Morud 0-4
912342
Kampfakta
24 09-06-18
Kl. 13:00
Otterup B & IK Nr. Aaby IK Nordfyns Bank Arena 8-0
912347
Kampfakta
24 09-06-18
Kl. 15:30
Aarslev BK OB Netplan Arena 2-1
912345
Kampfakta
24 09-06-18
Kl. 15:30
Flemløse/Hårby Krarup Espe Fodbold Flemløse Stadion 1-3
912343
Kampfakta
24 10-06-18
Kl. 13:00
Næsby BK KRFK ALPI Arena Næsby 3-2
912344
Kampfakta
24 10-06-18
Kl. 14:00
OKS Marstal IF OKSON-Park 4-0
912281
19 Ti 12-06-18
Kl. 18:45
Assens FC Næsby BK Assens Stadion 2-4
912355
Kampfakta
25 16-06-18
Kl. 13:00
Aarslev BK Morud IF Netplan Arena 3-2
912349
25 16-06-18
Kl. 15:00
MG & BK SSV Højfyn MG & BK.s anlæg 5-3
912350
Kampfakta
25 16-06-18
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold Assens FC Espe Hallen (ude) 3-2
912352
Kampfakta
25 17-06-18
Kl. 11:00
KRFK OKS Roerslev Stadion 2-2
912353
Kampfakta
25 17-06-18
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK Næsby BK Nr.Aaby Idrætspark 2-4
912354
Kampfakta
25 17-06-18
Kl. 11:00
OB Otterup B & IK OB-Ådalen 2-2
912351
Kampfakta
25 17-06-18
Kl. 14:45
Marstal IF Flemløse/Hårby Marstal Stadion 1-2
912356
Kampfakta
26 To 21-06-18
Kl. 19:00
Otterup B & IK Aarslev BK Nordfyns Bank Arena 4-0
912357
26 To 21-06-18
Kl. 19:00
Næsby BK OB ALPI Arena Næsby 5-0
912358
Kampfakta
26 Fr 22-06-18
Kl. 19:00
OKS Nr. Aaby IK OKSON-Park 3-0
912362
26 Fr 22-06-18
Kl. 19:00
Morud IF MG & BK VVS FYN ARENA – Morud 4-1
912361
Kampfakta
26 Fr 22-06-18
Kl. 19:15
SSV Højfyn Krarup Espe Fodbold Albani Arena Skalbjerg 3-2
912360
Kampfakta
26 23-06-18
Kl. 13:00
Assens FC Marstal IF Assens Stadion 1-4
912359
Kampfakta
26 24-06-18
Kl. 14:00
Flemløse/Hårby KRFK Flemløse Stadion 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

150518: Såfremt der ikke er nogen fynsk nedrykker fra Danmarksserien suspendes der en nedrykker fra Albaniserien. 
Det betyder i praksis, at der kun vil være 3 nedrykkere fra Albaniserien.