Herre S4, efterår 2017, Pulje 4

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
974745
1 Fr 11-08-17
Kl. 18:45
Ejby IK DSIO (2) Ejby Stadion 2-1
974746
1 Fr 11-08-17
Kl. 18:45
Allested U & IF Oversidder Allested Stadion
974748
Kampfakta
1 Fr 11-08-17
Kl. 18:45
Verninge IF Assens FC Verninge Stadion 2-5
974747
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 15:00
Nr. Aaby IK Hospitalets FK Nr.Aaby Idrætspark 7-1
974753
2 To 17-08-17
Kl. 19:00
Korup IF Ejby IK Korup Kultur- & Idrætscenter 7-5
974750
Kampfakta
2 Fr 18-08-17
Kl. 18:45
Hospitalets FK Verninge IF MG & BK.s anlæg 4-1
974751
Kampfakta
2 20-08-17
Kl. 11:00
Oversidder Nr. Aaby IK
974754
2 20-08-17
Kl. 11:00
O K S Assens FC OKSON-Park 3-3
974752
Kampfakta
2 Ma 21-08-17
Kl. 18:30
DSIO (2) Allested U & IF Provstegårdsskolen 3-3
991531
3 Fr 25-08-17
Kl. 18:30
Allested U & IF Korup IF Allested Stadion 4-3
996999
3 Fr 25-08-17
Kl. 18:30
Assens FC Hospitalets FK Assens Stadion 2-2
974756
3 26-08-17
Kl. 15:00
Ejby IK Kerte GF Ejby Stadion 5-1
974743
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Kerte GF O K S Kerte Stadion 1-0
974755
3 To 31-08-17
Kl. 18:00
B1913 (2) O K S Campus Road 2-2
997004
Kampfakta
4 Fr 01-09-17
Kl. 18:15
Korup IF Nr. Aaby IK Korup Kultur- & Idrætscenter 1-1
997000
4 02-09-17
Kl. 15:00
Kerte GF Allested U & IF Kerte Stadion HHT !
997003
Kampfakta
4 02-09-17
Kl. 15:00
DSIO (2) Verninge IF Provstegårdsskolen 2-3
997001
4 03-09-17
Kl. 11:00
B1913 (2) Ejby IK Campus Road 8-0
997005
4 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
O K S Hospitalets FK OKSON-Park 2-1
996998
3 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Verninge IF Oversidder Verninge Stadion
974744
1 To 07-09-17
Kl. 18:00
B1913 (2) Korup IF Campus Road 3-2
997009
5 10-09-17
Kl. 11:00
Verninge IF Korup IF Verninge Stadion 3-3
997011
5 10-09-17
Kl. 11:00
Hospitalets FK Oversidder Hospitalets anlæg
997007
5 10-09-17
Kl. 12:00
Allested U & IF B1913 (2) Allested Stadion 1-5
997008
Kampfakta
5 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK Kerte GF Nr.Aaby Idrætspark 3-2
997006
5 On 13-09-17
Kl. 18:00
Ejby IK O K S Ejby Stadion 4-1
997002
4 To 14-09-17
Kl. 18:00
Oversidder Assens FC
991532
Kampfakta
3 Fr 15-09-17
Kl. 18:45
Nr. Aaby IK DSIO (2) Nr.Aaby Idrætspark 2-2
997014
6 17-09-17
Kl. 11:00
Ejby IK Allested U & IF Ejby Stadion 3-5
997016
6 17-09-17
Kl. 11:00
Korup IF Assens FC Korup Kultur- & Idrætscenter 2-4
997017
6 17-09-17
Kl. 11:00
O K S Oversidder OKSON-Park
997013
Kampfakta
6 Ma 18-09-17
Kl. 18:00
B1913 (2) Nr. Aaby IK Campus Road 2-1
997015
Kampfakta
6 Ma 18-09-17
Kl. 18:30
DSIO (2) Hospitalets FK Kildemosens anlæg 1-4
997012
6 On 20-09-17
Kl. 17:50
Kerte GF Verninge IF Kerte Stadion 2-3
997019
Kampfakta
7 23-09-17
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK Ejby IK Nr.Aaby Idrætspark 3-2
999100
7 23-09-17
Kl. 13:30
Assens FC Kerte GF Assens Stadion 2-3
999102
7 23-09-17
Kl. 13:30
Oversidder DSIO (2)
999101
7 23-09-17
Kl. 15:00
Hospitalets FK Korup IF Hospitalets anlæg 2-2
997018
7 23-09-17
Kl. 15:00
Allested U & IF O K S Allested Stadion 1-0
999099
Kampfakta
7 24-09-17
Kl. 11:00
Verninge IF B1913 (2) Verninge Stadion 0-12
999107
8 30-09-17
Kl. 14:00
Korup IF Oversidder Korup Kultur- & Idrætscenter
999108
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 15:00
O K S DSIO (2) OKSON-Park 6-1
999106
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 15:00
Allested U & IF Nr. Aaby IK Allested Stadion 1-3
999104
8 30-09-17
Kl. 15:00
B1913 (2) Assens FC Campus Road UHT !
999105
Kampfakta
8 Ti 03-10-17
Kl. 18:15
Verninge IF Ejby IK Verninge Stadion 3-5
999109
Kampfakta
9 Fr 06-10-17
Kl. 18:00
Nr. Aaby IK O K S Nr.Aaby Idrætspark 1-4
999110
9 08-10-17
Kl. 11:00
Verninge IF Allested U & IF Verninge Stadion HHT !
999111
9 08-10-17
Kl. 11:00
Assens FC Ejby IK Assens Stadion 2-1
999113
9 08-10-17
Kl. 11:00
Oversidder Kerte GF
999112
9 08-10-17
Kl. 13:00
Hospitalets FK B1913 (2) Hospitalets anlæg 2-4
999114
Kampfakta
9 08-10-17
Kl. 15:00
DSIO (2) Korup IF Provstegårdsskolen 0-2
999103
8 On 11-10-17
Kl. 18:30
Kerte GF Hospitalets FK Kerte Stadion 5-4
999116
10 15-10-17
Kl. 11:00
B1913 (2) Oversidder Campus Road
999117
10 15-10-17
Kl. 11:00
Ejby IK Hospitalets FK Ejby Stadion UHT !
999118
10 15-10-17
Kl. 11:00
Allested U & IF Assens FC Allested Stadion 4-3
999119
10 15-10-17
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK Verninge IF Nr.Aaby Idrætspark UHT !
999120
10 15-10-17
Kl. 11:00
O K S Korup IF OKSON-Park 2-3
999115
10 15-10-17
Kl. 15:00
Kerte GF DSIO (2) Kerte Stadion UDS Resultatformidling
974749
2 On 18-10-17
Kl. 18:30
Kerte GF B1913 (2) Kerte Stadion Resultatformidling
999130
11 21-10-17
Kl. 13:00
DSIO (2) B1913 (2) Fjordager IF.s anlæg Resultatformidling
999131
11 21-10-17
Kl. 13:30
Korup IF Kerte GF Korup Kultur- & Idrætscenter Resultatformidling
999129
11 21-10-17
Kl. 13:30
Oversidder Ejby IK
999121
11 21-10-17
Kl. 13:30
Verninge IF O K S Verninge Stadion Resultatformidling
999122
11 21-10-17
Kl. 13:30
Assens FC Nr. Aaby IK Assens Stadion Resultatformidling
999128
11 21-10-17
Kl. 13:30
Hospitalets FK Allested U & IF Hospitalets anlæg Resultatformidling
997010
5 28-10-17
Kl. 14:30
Assens FC DSIO (2) Assens Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

140817: B67 trukket

150817: OKS tilmeldt

040917: BBB trukket