U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
830918
Kampfakta
1 Fr 18-08-17
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK Aarup BK Nr.Aaby Idrætspark 0-3
830917
1 19-08-17
Kl. 12:00
Dalum IF Fjordager IF Lars R. Jacobsen Park. 0-3
830919
1 19-08-17
Kl. 13:40
Marienlyst FEH Fodbold Marienlystcentret 0-0
830916
1 20-08-17
Kl. 16:00
TEAM Højfyn Oure Fodbold Akademi Brylle Fritidscenter 3-2
830922
2 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Fjordager IF Nr. Aaby IK Fjordager IF.s anlæg 3-0
830923
2 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
TEAM Højfyn Dalum IF Brylle Fritidscenter 2-0
830921
Kampfakta
2 On 23-08-17
Kl. 18:30
Aarup BK Marienlyst Scankab Arena i Aarup 2-1
838931
3 26-08-17
Kl. 15:00
Dalum IF Oure Fodbold Akademi Lars R. Jacobsen Park. UDS Resultatformidling
838932
Kampfakta
3 27-08-17
Kl. 13:00
Nr. Aaby IK TEAM Højfyn Nr.Aaby Idrætspark 0-3
838934
Kampfakta
3 Ma 28-08-17
Kl. 18:15
FEH Fodbold Aarup BK Hårby Stadion 3-2
830920
Kampfakta
2 To 31-08-17
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi FEH Fodbold Oure Idrætsskole 3-3
840115
Kampfakta
4 02-09-17
Kl. 13:00
Fjordager IF FEH Fodbold Fjordager IF.s anlæg 2-1
840116
4 03-09-17
Kl. 11:00
TEAM Højfyn Marienlyst Brylle Fritidscenter 4-0
840117
Kampfakta
4 03-09-17
Kl. 11:00
Dalum IF Nr. Aaby IK Lars R. Jacobsen Park. 6-2
840114
Kampfakta
4 03-09-17
Kl. 15:30
Aarup BK Oure Fodbold Akademi Scankab Arena i Aarup 2-2
840119
5 On 06-09-17
Kl. 18:15
Marienlyst Dalum IF Marienlystcentret 2-2
840118
Kampfakta
5 To 07-09-17
Kl. 18:15
Nr. Aaby IK Oure Fodbold Akademi Nr.Aaby Idrætspark 2-4
840123
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 15:00
TEAM Højfyn Aarup BK Brylle Fritidscenter 1-0
840124
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 15:00
Dalum IF FEH Fodbold Lars R. Jacobsen Park. 1-4
840125
6 09-09-17
Kl. 16:00
Nr. Aaby IK Marienlyst Nr.Aaby Idrætspark 2-1
840122
6 To 14-09-17
Kl. 18:00
Oure Fodbold Akademi Fjordager IF Oure Idrætsskole 3-1
840128
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 11:00
Aarup BK Dalum IF Scankab Arena i Aarup 1-4
840129
7 17-09-17
Kl. 13:00
Fjordager IF TEAM Højfyn Fjordager IF.s anlæg 5-1
840126
7 17-09-17
Kl. 14:00
Marienlyst Oure Fodbold Akademi Marienlystcentret 0-4
840127
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 14:00
FEH Fodbold Nr. Aaby IK Hårby Stadion 5-1
840121
Kampfakta
5 On 20-09-17
Kl. 18:00
Aarup BK Fjordager IF Scankab Arena i Aarup 1-4
840120
Kampfakta
5 To 21-09-17
Kl. 17:45
FEH Fodbold TEAM Højfyn Hårby Stadion 1-1
840131
8 23-09-17
Kl. 13:00
Fjordager IF Dalum IF Fjordager IF.s anlæg 4-5
840398
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 11:00
Aarup BK Nr. Aaby IK Scankab Arena i Aarup 4-1
840399
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 11:00
FEH Fodbold Marienlyst Hårby Stadion 5-2
840130
8 24-09-17
Kl. 15:00
Oure Fodbold Akademi TEAM Højfyn Oure Idrætsskole 2-0
840401
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 11:00
Marienlyst Aarup BK Marienlystcentret 2-4
840400
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 15:00
FEH Fodbold Oure Fodbold Akademi Hårby Stadion 1-2
840403
9 To 05-10-17
Kl. 19:00
Dalum IF TEAM Højfyn Lars R. Jacobsen Park. 3-1
840405
10 07-10-17
Kl. 11:00
TEAM Højfyn Nr. Aaby IK Tommerup Stadion 7-0
840407
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 15:00
Aarup BK FEH Fodbold Scankab Arena i Aarup 0-2
840406
10 08-10-17
Kl. 13:00
Fjordager IF Marienlyst Fjordager IF.s anlæg 6-2
840404
Kampfakta
10 08-10-17
Kl. 15:00
Oure Fodbold Akademi Dalum IF Oure Idrætsskole 3-0
840447
11 On 11-10-17
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK Dalum IF Nr.Aaby Idrætspark 1-1
840408
Kampfakta
11 On 11-10-17
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi Aarup BK Oure Idrætsskole 3-0
840446
11 15-10-17
Kl. 11:00
Marienlyst TEAM Højfyn Marienlystcentret 0-2
840445
Kampfakta
11 15-10-17
Kl. 13:00
FEH Fodbold Fjordager IF Hårby Stadion 2-3
840449
12 22-10-17
Kl. 11:00
Dalum IF Marienlyst Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
840450
12 22-10-17
Kl. 11:00
TEAM Højfyn FEH Fodbold Tommerup Stadion Resultatformidling
840451
12 22-10-17
Kl. 13:00
Fjordager IF Aarup BK Fjordager IF.s anlæg Resultatformidling
840448
12 Ma 23-10-17
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi Nr. Aaby IK Oure Idrætsskole Resultatformidling
840402
9 On 25-10-17
Kl. 18:00
Nr. Aaby IK Fjordager IF Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
840453
13 28-10-17
Kl. 11:00
Aarup BK TEAM Højfyn Scankab Arena i Aarup Resultatformidling
840455
13 28-10-17
Kl. 13:40
Marienlyst Nr. Aaby IK Marienlystcentret Resultatformidling
840454
13 28-10-17
Kl. 15:00
FEH Fodbold Dalum IF Hårby Stadion Resultatformidling
840452
13 29-10-17
Kl. 14:00
Fjordager IF Oure Fodbold Akademi Fjordager IF.s anlæg Resultatformidling
838933
3 On 01-11-17
Kl. 18:30
Marienlyst Fjordager IF Marienlystcentret Resultatformidling
840456
14 Fr 03-11-17
Kl. 18:00
Oure Fodbold Akademi Marienlyst Oure Idrætsskole Resultatformidling
840457
14 04-11-17
Kl. 14:00
Nr. Aaby IK FEH Fodbold Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
840458
14 04-11-17
Kl. 14:00
Dalum IF Aarup BK Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
840459
14 04-11-17
Kl. 14:00
TEAM Højfyn Fjordager IF Tommerup Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Se ombrydning til Liga 2 her

Læs mere om ombrydning her