U15 drenge A (født 2003) - Efterår 2017, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
840919
1 19-08-17
Kl. 10:00
Marienlyst KRFK Marienlystcentret 0-2
840902
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 10:00
Tarup/Paarup IF Assens FC Home Tarup Park 7-2
840918
1 19-08-17
Kl. 11:00
Otterup B & IK Oversidder Nordfyns Bank Arena
840920
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 11:00
Søhus Stige Sanderum BK Rema 1000 Arena Søhus 2-2
840921
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 11:00
TEAM Højfyn Fjordager IF Albani Arena Skalbjerg 5-1
841121
Kampfakta
2 On 23-08-17
Kl. 18:45
Assens FC Otterup B & IK Assens Stadion 1-7
840923
2 26-08-17
Kl. 11:00
KRFK Søhus Stige Krogsbølle Stadion 1-2
840924
2 26-08-17
Kl. 11:00
Oversidder Marienlyst
841122
2 26-08-17
Kl. 11:40
Tarup/Paarup IF TEAM Højfyn Home Tarup Park 3-4
841124
Kampfakta
3 02-09-17
Kl. 11:00
Otterup B & IK Tarup/Paarup IF Nordfyns Bank Arena 4-0
841125
Kampfakta
3 02-09-17
Kl. 11:00
Marienlyst Assens FC Marienlystcentret 1-5
841126
3 02-09-17
Kl. 11:00
Søhus Stige Oversidder Rema 1000 Arena Søhus
841127
3 02-09-17
Kl. 11:00
TEAM Højfyn Sanderum BK Albani Arena Skalbjerg 2-0
841123
Kampfakta
3 02-09-17
Kl. 11:30
Fjordager IF KRFK Fjordager IF.s anlæg 0-2
841131
4 09-09-17
Kl. 10:00
Tarup/Paarup IF Marienlyst Home Tarup Park 3-2
841132
4 09-09-17
Kl. 11:00
Otterup B & IK TEAM Højfyn Nordfyns Bank Arena 1-1
841128
4 09-09-17
Kl. 11:00
KRFK Sanderum BK Krogsbølle Stadion 2-0
841129
4 09-09-17
Kl. 11:00
Oversidder Fjordager IF
840922
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 17:30
Sanderum BK Fjordager IF Vestfalen Stadion 5-1
841130
4 To 14-09-17
Kl. 18:45
Assens FC Søhus Stige Assens Stadion 2-4
841139
5 16-09-17
Kl. 11:00
Sanderum BK Oversidder Vestfalen Stadion
841145
5 16-09-17
Kl. 11:00
Søhus Stige Tarup/Paarup IF Rema 1000 Arena Søhus 4-3
841146
5 16-09-17
Kl. 11:00
TEAM Højfyn KRFK Albani Arena Skalbjerg 0-2
841133
5 Ma 18-09-17
Kl. 19:00
Fjordager IF Assens FC Fjordager IF.s anlæg 0-12
841143
5 Ti 19-09-17
Kl. 18:45
Marienlyst Otterup B & IK Marienlystcentret - kunstgræs, bane 2 1-5
841188
Kampfakta
6 On 20-09-17
Kl. 18:45
Assens FC Sanderum BK Assens Stadion 7-2
841189
6 23-09-17
Kl. 10:00
Tarup/Paarup IF Fjordager IF Home Tarup Park 6-3
841356
6 23-09-17
Kl. 10:00
Marienlyst TEAM Højfyn Marienlystcentret 2-1
841190
6 23-09-17
Kl. 11:00
Otterup B & IK Søhus Stige Nordfyns Bank Arena 4-1
841185
6 23-09-17
Kl. 11:00
Oversidder KRFK
841358
7 30-09-17
Kl. 11:00
Sanderum BK Tarup/Paarup IF Vestfalen Stadion 2-3
841359
7 30-09-17
Kl. 11:00
KRFK Assens FC Krogsbølle Stadion 6-1
841361
7 30-09-17
Kl. 11:00
TEAM Højfyn Oversidder Albani Arena Skalbjerg
841357
Kampfakta
7 01-10-17
Kl. 13:30
Fjordager IF Otterup B & IK Fjordager IF.s anlæg 0-5
841363
8 07-10-17
Kl. 10:00
Tarup/Paarup IF KRFK Home Tarup Park 2-2
841364
8 07-10-17
Kl. 11:00
Otterup B & IK Sanderum BK Nordfyns Bank Arena 8-1
841362
8 07-10-17
Kl. 11:00
Assens FC Oversidder Assens Stadion
841366
8 07-10-17
Kl. 14:00
Søhus Stige TEAM Højfyn Hjalleseskolen 3-3
841360
7 On 11-10-17
Kl. 17:30
Søhus Stige Marienlyst Rema 1000 Arena Søhus 5-1
841371
9 To 12-10-17
Kl. 17:15
TEAM Højfyn Assens FC Albani Arena Skalbjerg 3-8
841365
Kampfakta
8 On 25-10-17
Kl. 18:45
Marienlyst Fjordager IF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 2 4-2
841368
9 28-10-17
Kl. 10:00
Sanderum BK Marienlyst Vestfalen Stadion 3-2
841367
Kampfakta
9 28-10-17
Kl. 11:00
Fjordager IF Søhus Stige Fjordager IF.s anlæg 0-4
841370
9 28-10-17
Kl. 11:40
Oversidder Tarup/Paarup IF
841369
9 28-10-17
Kl. 12:00
KRFK Otterup B & IK Roerslev Stadion 1-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

150817: OKS udtrådt. 

Læs mere om ombrydning her.