U13 drenge A (født 2005) - Efterår 2017

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
530048
1 19-08-17
Kl. 10:00
KB/Dalby/KR70 OB Kerteminde Stadion 6-1
530047
1 19-08-17
Kl. 10:30
Sanderum BK Korup-Ubberud Ungdom - KUU Vestfalen Stadion 7-1
530050
1 19-08-17
Kl. 11:00
Bogense G & IF Dalum IF Bogense Stadion 2-2
530051
1 20-08-17
Kl. 11:15
Otterup B & IK Tarup/Paarup IF Nordfyns Bank Arena 2-4
530046
1 20-08-17
Kl. 11:35
Marstal IF Højby S & G Marstal Stadion 5-1
530049
1 Ma 21-08-17
Kl. 18:30
Oversidder Nyborg G & IF
530054
2 On 23-08-17
Kl. 18:30
Nyborg G & IF Bogense G & IF Idrætscenter Nyborg 4-3
530056
2 26-08-17
Kl. 10:00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU KB/Dalby/KR70 Korup Kultur- & Idrætscenter 6-8
530057
2 26-08-17
Kl. 13:00
Højby S & G Tarup/Paarup IF Højby Skole 1-4
530053
2 27-08-17
Kl. 10:00
Dalum IF Otterup B & IK Lars R. Jacobsen Park. 4-2
530052
2 27-08-17
Kl. 11:35
Marstal IF Sanderum BK Marstal Stadion 6-0
530055
2 27-08-17
Kl. 14:30
OB Oversidder OB-Ådalen
530060
3 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
Oversidder Korup-Ubberud Ungdom - KUU
530063
3 On 30-08-17
Kl. 17:30
Tarup/Paarup IF Dalum IF Home Tarup Park 2-2
530058
3 To 31-08-17
Kl. 18:45
Sanderum BK Højby S & G Vestfalen Stadion 7-2
530068
4 02-09-17
Kl. 11:00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU Bogense G & IF Korup Kultur- & Idrætscenter 7-2
530064
4 02-09-17
Kl. 11:35
Marstal IF Oversidder Marstal Stadion
530065
4 03-09-17
Kl. 13:00
Sanderum BK KB/Dalby/KR70 Vestfalen Stadion 2-6
530067
4 03-09-17
Kl. 13:00
OB Otterup B & IK OB-Ådalen 2-5
530066
4 Ma 04-09-17
Kl. 18:30
Nyborg G & IF Tarup/Paarup IF Idrætscenter Nyborg 2-2
530061
3 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
Bogense G & IF OB Bogense Stadion 3-2
530069
4 On 06-09-17
Kl. 17:45
Højby S & G Dalum IF Højby Skole 0-2
530062
3 To 07-09-17
Kl. 18:30
Otterup B & IK Nyborg G & IF Nordfyns Bank Arena 3-1
530105
5 09-09-17
Kl. 09:30
Oversidder Sanderum BK
530104
5 09-09-17
Kl. 09:45
KB/Dalby/KR70 Højby S & G Kerteminde Stadion 11-0
530108
5 09-09-17
Kl. 10:00
Tarup/Paarup IF OB Home Tarup Park 5-1
530109
5 09-09-17
Kl. 12:00
Dalum IF Nyborg G & IF Lars R. Jacobsen Park. 4-2
530107
5 10-09-17
Kl. 10:00
Otterup B & IK Korup-Ubberud Ungdom - KUU Nordfyns Bank Arena 1-4
530106
5 10-09-17
Kl. 10:30
Bogense G & IF Marstal IF Bogense Stadion 4-1
530111
6 16-09-17
Kl. 12:30
Sanderum BK Bogense G & IF Vestfalen Stadion 7-3
530127
6 16-09-17
Kl. 13:00
Højby S & G Nyborg G & IF Højby Skole 1-7
530112
6 17-09-17
Kl. 10:00
KB/Dalby/KR70 Oversidder Kerteminde Stadion
530110
6 17-09-17
Kl. 11:35
Marstal IF Otterup B & IK Marstal Stadion 1-1
530113
6 17-09-17
Kl. 14:00
OB Dalum IF OB-Ådalen 2-2
530128
7 23-09-17
Kl. 10:00
Oversidder Højby S & G
530131
7 23-09-17
Kl. 10:20
Tarup/Paarup IF Marstal IF Home Tarup Park 3-1
530132
7 24-09-17
Kl. 10:00
Dalum IF Korup-Ubberud Ungdom - KUU Lars R. Jacobsen Park. 3-3
530130
7 24-09-17
Kl. 10:00
Otterup B & IK Sanderum BK Nordfyns Bank Arena 2-1
530129
7 24-09-17
Kl. 14:00
Bogense G & IF KB/Dalby/KR70 Bogense Stadion 2-6
530133
7 Ma 25-09-17
Kl. 18:30
Nyborg G & IF OB Idrætscenter Nyborg 5-1
530137
8 To 28-09-17
Kl. 18:00
Oversidder Bogense G & IF
530126
6 To 28-09-17
Kl. 18:00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU Tarup/Paarup IF Korup Kultur- & Idrætscenter 1-3
530138
8 30-09-17
Kl. 11:00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU Nyborg G & IF Korup Kultur- & Idrætscenter 1-5
530136
8 01-10-17
Kl. 10:00
KB/Dalby/KR70 Otterup B & IK Kerteminde Stadion 6-2
530139
8 01-10-17
Kl. 11:00
Højby S & G OB Højby Skole 1-4
530134
8 01-10-17
Kl. 11:35
Marstal IF Dalum IF Marstal Stadion 1-2
530149
10 On 04-10-17
Kl. 17:30
Oversidder Tarup/Paarup IF
530140
9 07-10-17
Kl. 14:00
Bogense G & IF Højby S & G Bogense Stadion 5-0
530145
9 07-10-17
Kl. 14:30
OB Korup-Ubberud Ungdom - KUU OB-Ådalen 2-1
530143
9 08-10-17
Kl. 10:00
Dalum IF Sanderum BK Lars R. Jacobsen Park. 2-2
530144
9 08-10-17
Kl. 13:15
Nyborg G & IF Marstal IF Idrætscenter Nyborg 2-7
530142
9 08-10-17
Kl. 14:00
Tarup/Paarup IF KB/Dalby/KR70 Home Tarup Park 3-4
530141
9 On 11-10-17
Kl. 18:00
Otterup B & IK Oversidder Nordfyns Bank Arena
530148
10 On 11-10-17
Kl. 18:00
KB/Dalby/KR70 Dalum IF Kerteminde Stadion 3-0
530147
10 To 12-10-17
Kl. 18:30
Sanderum BK Nyborg G & IF Vestfalen Stadion 3-3
530151
10 14-10-17
Kl. 14:00
Højby S & G Korup-Ubberud Ungdom - KUU Højby Skole 1-3
530150
Kampfakta
10 15-10-17
Kl. 13:00
Bogense G & IF Otterup B & IK Bogense Stadion 3-1
530146
10 22-10-17
Kl. 11:30
Marstal IF OB Marstal Stadion Resultatformidling
530135
8 On 25-10-17
Kl. 18:00
Sanderum BK Tarup/Paarup IF Vestfalen Stadion Resultatformidling
530153
11 28-10-17
Kl. 10:00
Tarup/Paarup IF Bogense G & IF Home Tarup Park Resultatformidling
530159
11 28-10-17
Kl. 11:15
Korup-Ubberud Ungdom - KUU Marstal IF Korup Kultur- & Idrætscenter Resultatformidling
530156
11 29-10-17
Kl. 10:00
OB Sanderum BK OB-Ådalen Resultatformidling
530154
11 29-10-17
Kl. 10:00
Dalum IF Oversidder Lars R. Jacobsen Park.
530152
11 29-10-17
Kl. 11:15
Otterup B & IK Højby S & G Nordfyns Bank Arena Resultatformidling
530155
11 29-10-17
Kl. 14:00
Nyborg G & IF KB/Dalby/KR70 Idrætscenter Nyborg Resultatformidling
530059
3 04-11-17
Kl. 10:30
KB/Dalby/KR70 Marstal IF Kerteminde Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Læs mere om ombrydning her. 

310817: Tommerup BK udtrådt.