U13 drenge (2005) A - 8M, forår 2018 - Grundspil (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
856397
1 01-04-18
Kl. 
Oversidder Søhus Stige
856396
1 01-04-18
Kl. 10:00
Bogense G & IF Næsby BK Bogense Stadion 4-0
856393
1 01-04-18
Kl. 11:00
Oversidder Vindinge BK
856402
2 08-04-18
Kl. 
Oversidder Oversidder
856400
Kampfakta
2 08-04-18
Kl. 11:15
Otterup B & IK S.f.B. Nordfyns Bank Arena 2-1
856399
2 08-04-18
Kl. 11:35
Marstal IF Bogense G & IF Marstal Stadion 3-1
856401
Kampfakta
2 08-04-18
Kl. 14:00
Vindinge BK Tarup/Paarup IF Vindinge Sportsplads 8-0
856398
2 08-04-18
Kl. 14:00
Næsby BK Søhus Stige ALPI Arena Næsby 6-1
856404
3 15-04-18
Kl. 
Tarup/Paarup IF Oversidder Home Tarup Park
856407
3 15-04-18
Kl. 
Oversidder Næsby BK
856405
Kampfakta
3 15-04-18
Kl. 09:30
S.f.B. Vindinge BK S.f.B. Hellegårdsvej 11-1
856406
3 15-04-18
Kl. 10:00
Bogense G & IF Otterup B & IK Bogense Stadion 3-4
856394
1 On 18-04-18
Kl. 17:30
Tarup/Paarup IF Otterup B & IK Home Tarup Park 1-7
856410
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 11:00
Vindinge BK Bogense G & IF Vindinge Sportsplads 3-4
856412
4 22-04-18
Kl. 
Tarup/Paarup IF Oversidder Home Tarup Park
856411
4 22-04-18
Kl. 10:00
Oversidder S.f.B.
856409
4 Ti 24-04-18
Kl. 18:00
Otterup B & IK Søhus Stige Nordfyns Bank Arena 1-3
856425
Kampfakta
7 28-04-18
Kl. 11:35
Marstal IF Vindinge BK Marstal Stadion 3-6
856415
Kampfakta
5 28-04-18
Kl. 12:00
S.f.B. Tarup/Paarup IF S.f.B. Hellegårdsvej 3-2
856416
5 29-04-18
Kl. 
Bogense G & IF Oversidder Bogense Stadion
856417
5 29-04-18
Kl. 
Oversidder Marstal IF
856414
5 29-04-18
Kl. 10:00
Næsby BK Otterup B & IK ALPI Arena Næsby 1-1
856413
Kampfakta
5 On 02-05-18
Kl. 18:30
Søhus Stige Vindinge BK Rema 1000 Arena Søhus 3-2
856421
6 To 03-05-18
Kl. 17:30
Tarup/Paarup IF Bogense G & IF Home Tarup Park 0-6
856419
Kampfakta
6 05-05-18
Kl. 14:00
Vindinge BK Næsby BK Vindinge Sportsplads 2-3
856422
6 06-05-18
Kl. 
S.f.B. Oversidder S.f.B. Hellegårdsvej
856420
6 06-05-18
Kl. 10:00
Oversidder Søhus Stige
856418
6 06-05-18
Kl. 10:20
Otterup B & IK Marstal IF Nordfyns Bank Arena 5-2
856427
7 13-05-18
Kl. 
Oversidder Otterup B & IK
856426
Kampfakta
7 13-05-18
Kl. 10:00
Bogense G & IF S.f.B. Bogense Stadion 0-3
856424
7 13-05-18
Kl. 11:00
Næsby BK Oversidder ALPI Arena Næsby
856423
7 13-05-18
Kl. 12:00
Søhus Stige Tarup/Paarup IF Rema 1000 Arena Søhus 6-0
856403
3 Ti 15-05-18
Kl. 17:00
Søhus Stige Marstal IF Rema 1000 Arena Søhus 1-5
856430
8 To 17-05-18
Kl. 17:00
Tarup/Paarup IF Næsby BK Home Tarup Park 0-7
856395
Kampfakta
1 Fr 18-05-18
Kl. 17:00
S.f.B. Marstal IF S.f.B. Hellegårdsvej 1-2
856429
8 19-05-18
Kl. 10:00
Oversidder Marstal IF
856432
8 20-05-18
Kl. 
Bogense G & IF Oversidder Bogense Stadion
856431
Kampfakta
8 Ma 21-05-18
Kl. 11:00
S.f.B. Søhus Stige S.f.B. Hellegårdsvej 2-2
856408
4 Ma 21-05-18
Kl. 11:35
Marstal IF Næsby BK Marstal Stadion 2-5
856433
9 To 24-05-18
Kl. 18:15
Søhus Stige Bogense G & IF Rema 1000 Arena Søhus 3-5
856428
Kampfakta
8 Fr 25-05-18
Kl. 17:30
Vindinge BK Otterup B & IK Vindinge Sportsplads 4-1
856435
9 26-05-18
Kl. 14:35
Marstal IF Tarup/Paarup IF Marstal Stadion 7-0
856436
9 27-05-18
Kl. 
Otterup B & IK Oversidder Nordfyns Bank Arena
856437
9 27-05-18
Kl. 
Oversidder Vindinge BK
856434
9 27-05-18
Kl. 10:00
Næsby BK S.f.B. ALPI Arena Næsby 3-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

05.03.2018: Tåsinge udtrådt.
23.03.2018: Korup-Ubberud Ungdom KUU udtrådt.
23.03.2018: Tarup/Paarup indtrådt.    

Nr. 1 til 4 i A-slutspil 
Nr. 5 til 9 i B-slutspil 

Det er besluttet når turneringen ombrydes fra grundspil til slutspil tager holdene indbyrdes point og målscorer med over i slutspillet. Det vil sige point og målscorer fra de hold man skal spille i slutspilspulje med. Ikke point og målscorer fra de øvrige hold. 

A-slutspil spilles på følgende datoer: 
3. juni 2018
10. juni 2018
17. juni 2018

B-slutspil spilles på følgende datoer: 
3. juni 2018
6. juni 2018
10. juni 2018
17. juni 2018
24. juni 2018