DBU Pokalen (Landspokalturneringen) (2014)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
960658
1 08-04-14
Kl. 18:00
Ommel BK Bolbro G & IF Ommel Stadion 0-5
960659
1 08-04-14
Kl. 18:00
Ryslinge BK Chang Ryslinge Stadion 1-3
960660
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC BiH Svendborg Marslev G & IF Skovsbovej Stadion 0-18
960661
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC City B.67 Bolbro-Parken 0-8
960662
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC5900 DSIO Ørstedskole 0-9
960663
1 08-04-14
Kl. 18:00
Verninge Skalbjerg/Vissenbjerg Verninge Stadion 1-11
960664
1 08-04-14
Kl. 18:00
Kværndrup BK Kauslunde IF Kværndrup Stadion 10-1
960665
1 08-04-14
Kl. 18:00
Strib IF Horne f. Sp. Strib fritids- & aktivitetscenter 0-3
960666
1 08-04-14
Kl. 18:00
Brahesholm BK S.K.F.I.F. Brahesholm/Egemosedam 1-7
960667
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC Sydfyn Klinte Grindløse FC Nymarkskolen 4-2
960668
Kampfakta
1 08-04-14
Kl. 18:00
Fraugde G & IF Korinth Fraugde Stadion 2-1
960669
1 08-04-14
Kl. 18:00
Tårup IF Flemløse/Hårby Frørup Andelskasse Arena 3-0
960670
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC Kosova Søhus Stige Ringe Stadion 1-2
960747
1 08-04-14
Kl. 18:00
Kerte GF Egebjerg Fodbold Kerte Stadion 0-7
960748
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC BiH Odense Sanderum Ejbyskolen 10-11
960749
1 08-04-14
Kl. 18:00
Longelse Sp. FC Broby Longelse Stadion 0-8
960750
1 08-04-14
Kl. 18:00
Posten Bogense G & IF Postens anlæg 6-8
960751
1 08-04-14
Kl. 18:00
Skårup IF BBB Skårup Stadion 3-4
960752
1 08-04-14
Kl. 18:00
Munkebo BK Kirkeby IF Munkebo Hallen 2-6
960753
1 08-04-14
Kl. 18:00
Åsum IF Irakiske D.K.F. Åsum Sportsplads 1-4
960754
1 08-04-14
Kl. 18:00
Rudkøbing BK Søllinge BK Fynske Bank Arena (Rudkøbing) 6-3
960755
1 08-04-14
Kl. 18:00
Ebberup IF Holluf Pile-Tornbjerg IF Ebberup Hallen (ude) 4-6
960756
1 08-04-14
Kl. 18:00
ERI Brylle BK Rantzausminde Hallen (ude) 1-6
960757
1 08-04-14
Kl. 18:00
Røde Stjerne Allesø GF Røde Stjerne - Falen 1-8
960758
1 08-04-14
Kl. 18:00
FIUK, Odense Nyborg G & IF Humlehaveskolen 1-2
960759
1 08-04-14
Kl. 18:00
PDIF FC Hjallese Risingskolen HHT!
960760
1 08-04-14
Kl. 18:00
Skamby/Særslev Bøgeparkens IF Skamby Stadion 5-3
960761
1 08-04-14
Kl. 18:00
Rolfsted IF Tåsinge f. B. Rolfsted Stadion HHT!
960762
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC Kurant Stenstrup IF Nyborgvej Stadion 0-7
960763
1 08-04-14
Kl. 18:00
SUB Ullerslev Hårslev BK Skellerup Sportsplads 2-1
960764
1 08-04-14
Kl. 18:00
Dalby IF Tved BK Dalby Sportsplads 0-6
960765
1 08-04-14
Kl. 18:00
Herrested/Ørbæk Skjoldsparken Herrested Stadion 2-4
960766
1 08-04-14
Kl. 18:00
UTOPIA ( F.K.) HOGG Munke Mose UHT!
960767
1 08-04-14
Kl. 18:00
Vindinge BK Ubberud IF Vindinge Sportsplads 5-4
960768
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC Campus KFUM.s BK Rosengårdsskolen 1-3
960652
Kampfakta
1 08-04-14
Kl. 18:00
Båring GF Allested U & IF Båring GF.s anlæg 0-5
960653
1 08-04-14
Kl. 18:00
Kerteminde BK Glamsbjerg IF Kerteminde Stadion 4-5
960654
1 08-04-14
Kl. 18:00
Aunslev IF B.K. Sydlangeland Aunslev Stadion 7-6
960655
1 08-04-14
Kl. 18:00
Bøgebjerg IF Tranekær/Tullebølle IF Bøgebjerghallen UHT!
960656
1 08-04-14
Kl. 18:00
Nr. Lyndelse / Søby F.C. Ejby IK Carl Nielsen Hallen 3-4
960772
1 08-04-14
Kl. 18:00
Langtved SG & IF Birkende BK Langtved Stadion 0-1
960773
1 08-04-14
Kl. 18:00
Kullerup/Refsvindinge IF Nr. Aaby IK Juulskovskolen 0-6
960774
1 08-04-14
Kl. 18:00
FC Avrasya (1) Tommerup BK Risingskolen 0-3
960775
1 08-04-14
Kl. 18:00
Højby S & G Assens FC Højby Skole 1-2
960776
1 08-04-14
Kl. 18:00
Lumby IF 88 Ringe BK Lumby 88.s anlæg 1-0
960777
1 08-04-14
Kl. 18:00
Søndersø BK Stjernen BK. Søndersø Stadion 1-0
960778
1 08-04-14
Kl. 18:00
Årslev BK Alforat BK Netplan Arena UHT!
960770
1 08-04-14
Kl. 18:00
Faaborg BK & IF Ø.B. Faaborg Stadion 0-6
960769
1 08-04-14
Kl. 18:30
Faldsled/Svanninge SG & IF Kildemosens BK Boe Byg Arena - Svanninge 4-3
960771
1 09-04-14
Kl. 18:00
Somalisk KF KRFK Humlehaveskolen 0-3
960657
1 09-04-14
Kl. 18:00
Thurø BK af 1920 Øernes Fodsports Forening Thurø Stadion 6-1
Runde 2
261939
2 29-04-14
Kl. 18:15
BBB Horne f. Sp. Bellinge Stadion 1-0
261940
2 29-04-14
Kl. 18:15
Thurø BK af 1920 Tåsinge f. B. Thurø Stadion 3-6
261941
2 29-04-14
Kl. 18:15
Faldsled/Svanninge SG & IF OKS Boe Byg Arena - Svanninge 1-2
261942
2 29-04-14
Kl. 18:15
Søhus Stige Tommerup BK Hauge Gruppen Arena 5-6
261943
2 29-04-14
Kl. 18:15
B.67 Kirkeby IF B 67-Parken 7-1
261944
2 29-04-14
Kl. 18:15
Vindinge BK Allesø GF Vindinge Sportsplads 0-5
261945
2 29-04-14
Kl. 18:15
Sanderum B1913 Vestfalen Stadion 0-5
261946
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:15
Kværndrup BK Krarup/Espe SG & I Kværndrup Stadion 0-3
261947
2 29-04-14
Kl. 18:15
Oure-skolernes BK Marstal/Rise Oure Idrætsskole 2-3
261948
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:15
Assens FC Brylle BK Assens Stadion 1-0
261949
2 29-04-14
Kl. 18:15
Ejby IK Skamby/Særslev Ejby Stadion 1-3
261950
2 29-04-14
Kl. 18:15
FC Sydfyn Skalbjerg/Vissenbjerg Nymarkskolen 0-9
261951
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:15
Bolbro G & IF Aarup BK Bolbro-Parken 3-0
261952
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:15
Allested U & IF Marslev G & IF Allested Stadion 3-0
261953
2 29-04-14
Kl. 18:15
S.K.F.I.F. KFUM.s BK Lærkedal Park (S.K.F.I.F) 0-5
261954
2 29-04-14
Kl. 18:15
Tved BK Langeskov IF Tved Stadion 2-1
261955
2 29-04-14
Kl. 18:15
Aunslev IF Tarup-Paarup Aunslev Stadion 0-6
261956
2 29-04-14
Kl. 18:15
Nr. Aaby IK Birkende BK Nr.Aaby Idrætspark 5-0
261957
2 29-04-14
Kl. 18:15
Bogense G & IF Dalum IF Bogense Stadion 1-3
261958
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:15
UTOPIA ( F.K.) Irakiske D.K.F. Munke Mose 0-2
261959
2 29-04-14
Kl. 18:15
DSIO Årslev BK Provstegårdsskolen 2-8
261960
2 29-04-14
Kl. 18:15
FC Broby Fjordager FC Broby Arena 4-1
261961
2 29-04-14
Kl. 18:15
Fraugde G & IF KRFK Fraugde Stadion 2-5
261962
2 29-04-14
Kl. 18:15
Glamsbjerg IF Ø.B. Glamsbjerg Stadion 2-1
261963
2 29-04-14
Kl. 18:15
Skjoldsparken Egebjerg Fodbold EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken) 5-1
261964
2 29-04-14
Kl. 18:15
SUB Ullerslev Morud IF Skellerup Sportsplads 0-1
261965
2 29-04-14
Kl. 18:15
Rudkøbing BK FC Hjallese Fynske Bank Arena (Rudkøbing) 1-5
261966
2 29-04-14
Kl. 18:15
Holluf Pile-Tornbjerg IF Tårup IF Holluf Pile skole 1-2
261967
2 29-04-14
Kl. 18:15
Bøgebjerg IF Søndersø BK Bøgebjerghallen HHT!
261968
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:15
Lumby IF 88 Otterup B & IK Lumby 88.s anlæg 1-3
261969
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:15
Chang Nyborg G & IF Chang Arena 1-6
261970
2 29-04-14
Kl. 18:15
Stenstrup IF B 1909 Stenstrup Sportsplads 0-13
Runde 3
590041
3 27-05-14
Kl. 18:30
Allested U & IF Tarup-Paarup Allested Stadion 2-4
590042
3 27-05-14
Kl. 18:30
Bolbro G & IF Tved BK Bolbro-Parken 1-0
590043
3 27-05-14
Kl. 18:30
OKS Otterup B & IK OKSON-Park 2-0
590044
3 27-05-14
Kl. 18:30
B.67 Nyborg G & IF B 67-Parken 1-3
590045
3 27-05-14
Kl. 18:30
B1913 B 1909 Campus Road 2-0
590054
3 27-05-14
Kl. 18:30
Tårup IF Irakiske D.K.F. Frørup Andelskasse Arena 2-4
590055
Kampfakta
3 27-05-14
Kl. 18:30
Søndersø BK FC Broby Søndersø Stadion 4-0
590056
3 27-05-14
Kl. 18:30
KFUM.s BK FC Hjallese KFUM-parken 1-2
590057
Kampfakta
3 27-05-14
Kl. 18:30
Dalum IF Marstal/Rise Lars R. Jacobsen Park. 0-1
590058
3 27-05-14
Kl. 18:30
Skjoldsparken Nr. Aaby IK EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken) 5-3
590059
3 27-05-14
Kl. 18:30
Skamby/Særslev KRFK Skamby Stadion 0-7
590060
Kampfakta
3 27-05-14
Kl. 18:30
Assens FC Allesø GF Assens Stadion 5-6
590061
Kampfakta
3 27-05-14
Kl. 18:30
Morud IF Krarup/Espe SG & I VVS FYN ARENA – Morud 2-1
590062
3 27-05-14
Kl. 18:30
BBB Tommerup BK Bellinge Stadion 1-2
590063
3 27-05-14
Kl. 18:30
Tåsinge f. B. Glamsbjerg IF SEF Energi Arena 5-6
590064
3 27-05-14
Kl. 18:30
Skalbjerg/Vissenbjerg Årslev BK Albani Arena Vissenbjerg 3-2
Runde 4
516690
4 10-06-14
Kl. 18:30
OKS B1913 OKSON-Park 3-1
516691
4 10-06-14
Kl. 18:30
Skjoldsparken Glamsbjerg IF EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken) 1-3
516692
4 10-06-14
Kl. 18:30
FC Hjallese Nyborg G & IF Hjalleseskolen 0-2
516693
4 10-06-14
Kl. 18:30
Morud IF Tommerup BK VVS FYN ARENA – Morud 4-2
516694
4 10-06-14
Kl. 18:30
Skalbjerg/Vissenbjerg KRFK Albani Arena Vissenbjerg 7-0
516695
4 10-06-14
Kl. 18:30
Søndersø BK Irakiske D.K.F. Søndersø Stadion 3-1
516696
4 10-06-14
Kl. 18:30
Bolbro G & IF Tarup-Paarup Bolbro-Parken 1-3
516697
4 10-06-14
Kl. 18:30
Allesø GF Marstal/Rise Allesø / Spurvelundsskolen 0-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Oversiddere 1. runde:
Aarup, Krarup/Espe, Marstal/Rise, Otterup, B1909, B1913, Dalum, Fjordager, Langeskov, OKS, Morud, Oure Fodbold Akademi, Tarup Paarup