DBU Pokalen (Landspokalturneringen) (2015)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
508511
1 07-04-15
Kl. 18:00
Åsum IF Tåsinge f. B. Åsum Sportsplads 1-4
508512
1 07-04-15
Kl. 18:00
Kildemosens BK Assens FC Kildemosens anlæg 1-0
508513
1 07-04-15
Kl. 18:00
Oure Fodbold Akademi Krarup/Espe SG & I Oure Idrætsskole 6-1
508514
1 07-04-15
Kl. 18:00
Brahesholm BK Båring GF Brahesholm/Egemosedam HHT!
508515
1 07-04-15
Kl. 18:00
Korinth IF Højby S & G Korinth Hallen (ude) 2-3
508516
1 07-04-15
Kl. 18:00
Søllinge Sport og Fritid Langeskov IF Søllinge Skole 0-8
508517
1 07-04-15
Kl. 18:00
Kerte GF Nyborg G & IF Kerte Stadion 1-7
508518
1 07-04-15
Kl. 18:00
Bøgebjerg IF Horne f. Sp. Bøgebjerghallen 1-6
508504
1 07-04-15
Kl. 18:00
Langtved SG & IF Skårup IF Langtved Stadion 6-1
508505
1 07-04-15
Kl. 18:00
ERI FC BiH Svendborg Rantzausminde Hallen (ude) 10-2
508506
1 07-04-15
Kl. 18:00
Kirkeby IF KFUM.s BK Kirkeby skole 1-3
508507
1 07-04-15
Kl. 18:00
Thurø BK af 1920 Tved BK Thurø Stadion 0-4
508508
1 07-04-15
Kl. 18:00
Gislev IF Bogense G & IF Gislev Stadion HHT!
508509
1 07-04-15
Kl. 18:00
Søhus Stige Irakisk forening Hauge Gruppen Arena UHT!
508520
1 07-04-15
Kl. 18:00
Hospitalets FK FC Avrasya Strib fritids- & aktivitetscenter 2-4
508521
1 07-04-15
Kl. 18:00
Stjernen BK Herrested-Ørbæk BK Østbyens Stadion 3-2
508522
1 07-04-15
Kl. 18:00
F.C. Odense Hårslev Sanderumskolen 1-2
508534
1 07-04-15
Kl. 18:00
Kullerup/Refsvindinge IF Skjoldsparken IF Juulskovskolen 1-18
508535
1 07-04-15
Kl. 18:00
FC Sydfyn Kerteminde BK Nymarkskolen 0-10
508536
1 07-04-15
Kl. 18:00
Ryslinge BK (1) Chang Ryslinge Stadion 2-5
508537
1 07-04-15
Kl. 18:00
Gelsted Søndersø BK Gelsted Stadion 0-5
508538
1 07-04-15
Kl. 18:00
S.K.F.I.F. Ubberud IF Lærkedal Park (S.K.F.I.F) 0-8
508539
1 07-04-15
Kl. 18:00
Røde Stjerne UTOPIA ( F.K.) Røde Stjerne - Falen 1-0
508540
1 07-04-15
Kl. 18:00
Aunslev IF OKS Aunslev Stadion 1-3
508541
1 07-04-15
Kl. 18:00
Sanderum BK FC City Vestfalen Stadion 2-0
508542
1 07-04-15
Kl. 18:00
Stenstrup BK Nr. Aaby IK Stenstrup Sportsplads 0-2
508543
1 07-04-15
Kl. 18:00
Bolbro G & IF Holluf Pile-Tornbjerg IF Bolbro-Parken 1-0
508544
1 07-04-15
Kl. 18:00
Ebberup IF Ommel BK Ebberup Hallen (ude) UHT!
508545
1 07-04-15
Kl. 18:00
DSIO Rudkøbing BK Provstegårdsskolen 2-4
508546
1 07-04-15
Kl. 18:00
Brylle BK FIUK, Odense Brylle Fritidscenter (ude) 6-2
508547
1 07-04-15
Kl. 18:00
B.K. Sydlangeland Årslev BK Bagenkop Hallen 0-3
508548
1 07-04-15
Kl. 18:00
Ejby IK FC Campus Ejby Stadion 3-1
508549
1 07-04-15
Kl. 18:00
Glamsbjerg IF KRFK Glamsbjerg Stadion 1-3
508550
1 07-04-15
Kl. 18:00
Somalisk KF Bøgeparkens IF Humlehaveskolen 1-6
508551
1 07-04-15
Kl. 18:00
Tullebølle/Longelse IF Allested U & IF Tullebølle Stadion 5-6
508552
1 07-04-15
Kl. 18:00
Birkende BK SSV Højfyn Birkende Stadion 2-4
508553
1 07-04-15
Kl. 18:00
Faldsled/Svanninge SG & IF Drigstrup BK Boe Byg Arena - Svanninge 2-0
508554
1 07-04-15
Kl. 18:00
Kauslunde IF Skamby Axel Knudsen Park 0-7
508555
1 07-04-15
Kl. 18:00
Fraugde G & IF Posten Fraugde Stadion 1-4
508556
1 07-04-15
Kl. 18:00
Hårby / Flemløse Munkebo BK Flemløse Stadion 2-1
508557
1 07-04-15
Kl. 18:00
Korup IF FC Broby Korup Kultur- & Idrætscenter (ude) 0-3
508558
1 07-04-15
Kl. 18:00
Alforat BK Ø.B. Ø.B.s Anlæg HHT!
508524
1 07-04-15
Kl. 18:00
Egebjerg Fodbold B 67 Ulbølle Stadion 1-3
508525
1 07-04-15
Kl. 18:00
Rolfsted IF BBB Rolfsted Stadion 2-5
508526
1 07-04-15
Kl. 18:00
Øernes Fodsports Forening Vindinge BK Brændeskov Stadion 4-1
508527
1 07-04-15
Kl. 18:00
FC BiH Odense Tommerup BK Ejbyskolen 3-1
508528
1 07-04-15
Kl. 18:00
Nr. Lyndelse / Søby F.C. SUB Ullerslev Carl Nielsen Hallen 7-5
508529
1 07-04-15
Kl. 18:00
Brenderup IF Marslev G & IF Brenderup Stadion 0-7
508530
1 07-04-15
Kl. 18:00
Ringe BK Fjordager IF Ringe Stadion 1-4
508531
1 07-04-15
Kl. 18:00
Kværndrup BK FC Hjallese Kværndrup Stadion 0-3
508532
1 07-04-15
Kl. 18:00
Strib IF Lumby IF 88 Strib fritids- & aktivitetscenter UHT!
508523
1 07-04-15
Kl. 19:00
PDIF F.B. & I.F. Fodbold Faaborg Stadion 0-4
508519
1 07-04-15
Kl. 19:00
Fjelsted/Harndrup IF Klinte Grindløse FC Harndrup Stadion 3-2
508533
1 08-04-15
Kl. 19:00
STIF Tårup IF Turup Stadion 1-16
508510
1 14-04-15
Kl. 18:00
F.C. Lange Bolde Ore Sogns GF Sanderumskolen HHT!
Runde 2
227511
2 28-04-15
Kl. 18:15
Ore Sogns GF Søhus Stige Ore, bagved Nordfyns Ungdomscenter HHT!
227512
2 28-04-15
Kl. 18:15
Fjelsted/Harndrup IF Strib IF Harndrup Stadion 1-4
227513
2 28-04-15
Kl. 18:15
Rudkøbing BK Morud IF Fynske Bank Arena (Rudkøbing) 0-6
227514
2 28-04-15
Kl. 18:15
Posten Kerteminde BK Postens anlæg 1-4
227515
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:15
OKS Tarup/Paarup IF OKSON-Park 1-3
227516
2 28-04-15
Kl. 18:15
FC Avrasya Tåsinge f. B. Risingskolen 0-5
227517
2 28-04-15
Kl. 18:15
Langeskov IF Otterup B & IK Langeskov Stadion 3-1
227518
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:15
Båring GF FC BiH Odense Båring GF.s anlæg 2-4
227519
2 28-04-15
Kl. 18:15
Bolbro G & IF Tårup IF Bolbro-Parken 2-1
227520
2 28-04-15
Kl. 18:15
Brylle BK Ubberud IF Brylle Fritidscenter (ude) HHT!
227521
2 28-04-15
Kl. 18:15
Fjordager IF Allesø GF Fjordager IF.s anlæg 2-0
227522
2 28-04-15
Kl. 18:15
Røde Stjerne Kildemosens BK Røde Stjerne - Falen 1-2
227523
2 28-04-15
Kl. 18:15
Tved BK Ø.B. Tved Stadion 2-1
227524
2 28-04-15
Kl. 18:15
Faldsled/Svanninge SG & IF B 1909 Boe Byg Arena - Svanninge 0-12
227525
2 28-04-15
Kl. 18:15
Hårslev Årslev BK Hårslev Stadion 0-5
227526
2 28-04-15
Kl. 18:15
Sanderum BK KFUM.s BK Vestfalen Stadion 2-3
227527
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:15
Oure Fodbold Akademi Dalum IF Oure Idrætsskole 2-0
227528
2 28-04-15
Kl. 18:15
ERI FC Hjallese Rantzausminde Hallen (ude) 0-8
227529
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:15
Aarup BK Marstal IF Scankab Arena i Aarup 1-3
227530
2 28-04-15
Kl. 18:15
Allested U & IF Søndersø BK Allested Stadion 2-0
227531
2 28-04-15
Kl. 18:15
B 67 KRFK B 67-Parken 1-3
227532
2 28-04-15
Kl. 18:15
Øernes Fodsports Forening Hårby / Flemløse Brændeskov Stadion 0-1
227533
2 28-04-15
Kl. 18:15
Højby S & G Chang Højby Skole 1-2
227534
2 28-04-15
Kl. 18:15
Ejby IK Bøgeparkens IF Ejby Stadion 2-3
227535
2 28-04-15
Kl. 18:15
Nr. Lyndelse / Søby F.C. Nyborg G & IF Carl Nielsen Hallen 1-6
227536
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:15
Bogense G & IF Horne f. Sp. Bogense Stadion 2-0
227537
2 28-04-15
Kl. 18:15
FC Broby B1913 FC Broby Arena 0-1
227538
2 28-04-15
Kl. 18:15
Langtved SG & IF Nr. Aaby IK Langtved Stadion 3-10
227539
2 28-04-15
Kl. 18:15
Stjernen BK Marslev G & IF Østbyens Stadion 3-4
227540
2 28-04-15
Kl. 18:15
F.B. & I.F. Fodbold SSV Højfyn Faaborg Stadion 1-2
227541
2 28-04-15
Kl. 18:15
Skamby BBB Skamby Stadion 1-2
227542
2 28-04-15
Kl. 18:15
Ebberup IF Skjoldsparken IF Ebberup Hallen (ude) HHT!
Runde 3
285091
3 26-05-15
Kl. 18:30
Strib IF Tved BK Strib fritids- & aktivitetscenter 3-5
285092
3 26-05-15
Kl. 18:30
Bolbro G & IF Årslev BK Bolbro-Parken 0-1
285093
Kampfakta
3 26-05-15
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK B 1909 Nr.Aaby Idrætspark 2-3
285094
3 26-05-15
Kl. 18:30
Hårby / Flemløse Skjoldsparken IF Flemløse Stadion 2-0
285095
3 26-05-15
Kl. 18:30
Chang Tarup/Paarup IF Chang Arena 1-3
285096
3 26-05-15
Kl. 18:30
Bøgeparkens IF BBB Humlehaveskolen 4-5
285097
3 26-05-15
Kl. 18:30
Kildemosens BK Marslev G & IF Kildemosens anlæg 2-3
285099
Kampfakta
3 26-05-15
Kl. 18:30
SSV Højfyn Fjordager IF Albani Arena Vissenbjerg 3-0
285100
3 26-05-15
Kl. 18:30
Søhus Stige FC Hjallese Hauge Gruppen Arena 2-1
285101
Kampfakta
3 26-05-15
Kl. 18:30
Bogense G & IF Morud IF Bogense Stadion 0-4
285102
3 26-05-15
Kl. 18:30
Kerteminde BK Langeskov IF Kerteminde Stadion 1-3
285103
3 26-05-15
Kl. 18:30
Ubberud IF KRFK Ubberud Stadion - Korup VVS 3-1
285104
Kampfakta
3 26-05-15
Kl. 18:30
FC BiH Odense Tåsinge f. B. Ejbyskolen 1-3
285105
3 26-05-15
Kl. 18:30
Allested U & IF KFUM.s BK Allested Stadion 1-2
285106
3 26-05-15
Kl. 18:30
B1913 Marstal IF Campus Road 2-1
285098
3 27-05-15
Kl. 18:30
Nyborg G & IF Oure Fodbold Akademi Idrætscenter Nyborg 1-0
Runde 4
299762
4 09-06-15
Kl. 18:30
Søhus Stige Tved BK Hauge Gruppen Arena 1-0
299763
4 09-06-15
Kl. 18:30
Morud IF B 1909 VVS FYN ARENA – Morud 5-2
299764
4 09-06-15
Kl. 18:30
SSV Højfyn Langeskov IF Albani Arena Vissenbjerg 1-2
299765
4 09-06-15
Kl. 18:30
KFUM.s BK Tarup/Paarup IF KFUM-parken 0-3
299766
4 09-06-15
Kl. 18:30
BBB Årslev BK Bellinge Stadion 2-6
299767
4 09-06-15
Kl. 18:30
Hårby / Flemløse B1913 Flemløse Stadion 1-2
299768
Kampfakta
4 09-06-15
Kl. 18:30
Marslev G & IF Ubberud IF Marslev Idrætsplads 4-2
299769
4 09-06-15
Kl. 18:30
Nyborg G & IF Tåsinge f. B. Idrætscenter Nyborg 4-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Oversiddere i 1. runde:
B1909, Dalum, Marstal, Otterup, B1913, Tarup/P., Morud, Allesø, Aarup