DBU Pokalen 2016 (2016)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
348523
1 05-04-16
Kl. 18:00
Kværndrup BK BBB Kværndrup Stadion HHT!
348524
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
Fjelsted/Harndrup IF Korup IF Harndrup Stadion 2-3
348525
1 05-04-16
Kl. 18:00
Stenstrup BK Thurø BK af 1920 Stenstrup Sportsplads 1-5
348526
1 05-04-16
Kl. 18:00
Søllinge Sport og Fritid Alforat BK Søllinge Skole HHT!
348547
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
Båring GF Søhus Stige Båring GF.s anlæg 0-13
348549
1 05-04-16
Kl. 18:00
FC Sydfyn B.K. Sydlangeland Nymarkskolen 3-5
348551
1 05-04-16
Kl. 18:00
FC Nordøstfyn Langtved SG & IF Toften (skolen) 2-4
348552
1 05-04-16
Kl. 18:00
Kirkeby IF KFUM.s BK Kirkeby skole 0-1
348576
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
Posten Skjoldsparken IF Postens anlæg 3-8
348577
1 05-04-16
Kl. 18:00
F.C. Odense Stjernen BK Sanderumskolen 2-1
348578
1 05-04-16
Kl. 18:00
Gelsted Klinte Grindløse FC Gelsted Stadion UHT!
348579
1 05-04-16
Kl. 18:00
Allested U & IF Skamby Allested Stadion 6-0
348580
1 05-04-16
Kl. 18:00
Brahesholm BK Ejby IK Brahesholm/Egemosedam UHT!
348581
1 05-04-16
Kl. 18:00
Herrested-Ørbæk BK Irakisk forening Herrested Stadion 1-3
348582
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
Særslev BK Hårslev Særslev Stadion 0-13
348583
1 05-04-16
Kl. 18:00
Tommerup BK FC BiH Odense Tommerup Stadion 0-3
348584
1 05-04-16
Kl. 18:00
Brenderup IF SFF 2015 Brenderup Stadion 1-2
348554
1 05-04-16
Kl. 18:00
SUB Ullerslev Kerteminde BK Ullerslev Stadion 2-1
348555
1 05-04-16
Kl. 18:00
FC Campus Holluf Pile-Tornbjerg IF Rosengårdsskolen 0-1
348558
1 05-04-16
Kl. 18:00
Chang Hårby / Flemløse Chang Arena 1-5
348559
1 05-04-16
Kl. 18:00
FC BiH Svendborg Rudkøbing BK Skovsbovej Stadion HHT!
348560
1 05-04-16
Kl. 18:00
Gislev IF Tårup IF Gislev Stadion 1-6
348561
1 05-04-16
Kl. 18:00
Strib IF FC Broby Strib fritids- & aktivitetscenter 1-6
348562
1 05-04-16
Kl. 18:00
Assens FC Krarup/Espe Fodbold Assens Stadion 1-2
348563
1 05-04-16
Kl. 18:00
HOGG FIUK, Odense Hesselager Stadion 3-2
348564
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
Hospitalets FK Bogense G & IF MG & BK.s anlæg 0-6
348565
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
Drigstrup BK FC Ottomans Drigstrup Sognegård 0-2
348566
1 05-04-16
Kl. 18:00
Munkebo BK Glamsbjerg IF Munkebo Hallen 2-4
348567
1 05-04-16
Kl. 18:00
Vindinge BK Ubberud IF Vindinge Sportsplads 1-6
348568
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
KR 70 Kildemosens BK Nymarkshallen 2-7
348569
1 05-04-16
Kl. 18:00
Kerte GF Åsum IF Kerte Stadion HHT!
348570
1 05-04-16
Kl. 18:00
Kauslunde IF Røde Stjerne Axel Knudsen Park 2-11
348571
1 05-04-16
Kl. 18:00
Bøgebjerg IF FC Avrasya Bøgebjerghallen 0-7
348572
Kampfakta
1 05-04-16
Kl. 18:00
Højby S & G Ringe BK Højby Skole 3-1
348573
1 05-04-16
Kl. 18:00
Kullerup/Refsvindinge IF Agedrup-Bullerup BK Juulskovskolen 4-6
348574
1 05-04-16
Kl. 18:00
Fraugde G & IF Nr. Aaby IK Fraugde Stadion 0-2
348553
1 05-04-16
Kl. 18:45
Ryslinge BK Marslev G & IF Ryslinge Stadion 1-3
348575
1 05-04-16
Kl. 19:00
Ore Sogns GF FC Hjallese Ore, bagved Nordfyns Ungdomscenter 0-4
Runde 2
405016
2 26-04-16
Kl. 18:15
KRFK Marstal IF Krogsbølle Stadion HHT!
405017
2 26-04-16
Kl. 18:15
Nr. Lyndelse / Søby F.C. Sanderum BK Carl Nielsen Hallen HHT!
405018
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
Allested U & IF B 1909 Allested Stadion 0-6
404983
2 26-04-16
Kl. 18:15
Øernes Fodsports Forening Thurø BK af 1920 Brændeskov Stadion 0-3
404984
2 26-04-16
Kl. 18:15
Højby S & G Glamsbjerg IF Højby Skole 0-1
404985
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
UTOPIA ( F.K.) Bolbro G & IF Munke Mose 4-2
404986
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
FC Hjallese Hårslev Hjalleseskolen 1-4
404987
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
DSIO FC Broby Provstegårdsskolen 2-3
404988
2 26-04-16
Kl. 18:15
UCL FC Nr. Aaby IK UCL FC Blangstedgård 2-5
404989
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
Brahesholm BK OKS Brahesholm/Egemosedam 0-13
404990
2 26-04-16
Kl. 18:15
Rolfsted IF SUB Ullerslev Rolfsted Stadion 2-9
404991
2 26-04-16
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. Marslev G & IF SEF Energi Arena 4-1
404992
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
Langtved SG & IF Bogense G & IF Langtved Stadion 3-1
404993
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
Kildemosens BK Nyborg G & IF Kildemosens anlæg 1-3
404994
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
Korup IF Skjoldsparken IF Korup Kultur- & Idrætscenter (ude) 1-4
404995
2 26-04-16
Kl. 18:15
Ubberud IF Ø.B. Ubberud Stadion - Korup VVS 0-2
404996
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
Alforat BK Aarup BK Kroggårdskolen HHT!
404997
2 26-04-16
Kl. 18:15
Rudkøbing BK Allesø GF Fynske Bank Arena (Rudkøbing) 1-2
404998
2 26-04-16
Kl. 18:15
Aunslev IF KFUM.s BK Aunslev Stadion 1-7
404999
2 26-04-16
Kl. 18:15
HOGG SSV Højfyn Hesselager Stadion 1-10
405000
2 26-04-16
Kl. 18:15
Søhus Stige Tårup IF Hauge Gruppen Arena 0-4
405001
2 26-04-16
Kl. 18:15
Agedrup-Bullerup BK FC Avrasya Agedrup Skole 1-3
405002
2 26-04-16
Kl. 18:15
Søndersø BK Årslev BK Søndersø Stadion 1-2
405003
2 26-04-16
Kl. 18:15
Gelsted B1913 Gelsted Stadion 0-7
405004
2 26-04-16
Kl. 18:15
Holluf Pile-Tornbjerg IF Otterup B & IK Holluf Pile skole 0-8
405005
2 26-04-16
Kl. 18:15
Hårby / Flemløse Røde Stjerne Flemløse Stadion 2-0
405006
2 26-04-16
Kl. 18:15
F.C. Odense BBB Sanderumskolen 0-4
405007
2 26-04-16
Kl. 18:15
Korinth IF Morud IF Korinth Hallen (ude) 2-9
405008
2 26-04-16
Kl. 18:15
FC BiH Odense Krarup/Espe Fodbold Ejbyskolen 0-3
405009
2 26-04-16
Kl. 18:15
Birkende BK B 67 Birkende Stadion 4-9
405010
2 26-04-16
Kl. 18:15
B.K. Sydlangeland Irakisk forening Bagenkop Hallen UHT!
405011
2 26-04-16
Kl. 18:15
Veflinge G & IF Tved BK Veflinge Stadion 2-1
405012
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
S.K.F.I.F. Åsum IF Lærkedal Park (S.K.F.I.F) 2-6
405013
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:15
Fjordager IF Tarup/Paarup IF Fjordager IF.s anlæg 0-3
405014
2 26-04-16
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Langeskov IF Ulbølle Stadion 1-2
405015
2 27-04-16
Kl. 18:15
FC Ottomans SFF 2015 Ø.B.s Anlæg 0-6
Runde 3
262153
3 17-05-16
Kl. 18:30
Hårby / Flemløse B.K. Sydlangeland Flemløse Stadion UHT!
262154
Kampfakta
3 24-05-16
Kl. 18:30
Thurø BK af 1920 OKS Thurø Stadion 1-3
262137
3 24-05-16
Kl. 18:30
Åsum IF Langeskov IF Åsum Sportsplads 1-2
262138
Kampfakta
3 24-05-16
Kl. 18:30
Aarup BK Otterup B & IK Scankab Arena i Aarup 1-6
262139
Kampfakta
3 24-05-16
Kl. 18:30
Hårslev SSV Højfyn Hårslev Stadion 1-3
262140
3 24-05-16
Kl. 18:30
FC Avrasya Glamsbjerg IF Risingskolen 0-1
262141
3 24-05-16
Kl. 18:30
Tårup IF B 67 Frørup Andelskasse Arena 8-0
262142
3 24-05-16
Kl. 18:30
KFUM.s BK Årslev BK KFUM-parken 3-6
262143
3 24-05-16
Kl. 18:30
Tåsinge f. B. Nyborg G & IF SEF Energi Arena 2-3
262144
3 24-05-16
Kl. 18:30
Langtved SG & IF Sanderum BK Langtved Stadion 1-3
262145
3 24-05-16
Kl. 18:30
SUB Ullerslev Marstal IF Skellerup Sportsplads 0-6
262146
3 24-05-16
Kl. 18:30
BBB Krarup/Espe Fodbold Bellinge Stadion 2-5
262147
3 24-05-16
Kl. 18:30
SFF 2015 Nr. Aaby IK Faaborg Stadion 1-3
262148
3 24-05-16
Kl. 18:30
Veflinge G & IF UTOPIA ( F.K.) Veflinge Stadion 3-1
262149
Kampfakta
3 24-05-16
Kl. 18:30
Skjoldsparken IF Allesø GF EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken) 1-4
262150
3 24-05-16
Kl. 18:30
Ø.B. Morud IF Ø.B.s Anlæg 0-9
262151
3 24-05-16
Kl. 18:30
FC Broby B1913 FC Broby Arena 1-6
262152
3 24-05-16
Kl. 18:30
B 1909 Tarup/Paarup IF B.1909s anlæg 3-2
Runde 4
130713
Kampfakta
4 07-06-16
Kl. 18:30
Hårby / Flemløse Krarup/Espe Fodbold Flemløse Stadion 3-0
130714
4 07-06-16
Kl. 18:30
Sanderum BK B1913 Vestfalen Stadion 0-1
130715
Kampfakta
4 07-06-16
Kl. 18:30
Tårup IF OKS Frørup Andelskasse Arena 0-3
130716
4 07-06-16
Kl. 18:30
Glamsbjerg IF Marstal IF Glamsbjerg Stadion 4-6
130717
4 07-06-16
Kl. 18:30
Veflinge G & IF Årslev BK Veflinge Stadion 1-4
130718
4 07-06-16
Kl. 18:30
Allesø GF B 1909 Allesø / Spurvelundsskolen 0-3
130719
4 07-06-16
Kl. 18:30
Morud IF Langeskov IF VVS FYN ARENA – Morud 1-0
130720
Kampfakta
4 07-06-16
Kl. 18:30
SSV Højfyn Otterup B & IK Albani Arena Vissenbjerg 4-6
130721
4 07-06-16
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK Nyborg G & IF Nr.Aaby Idrætspark 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

3. runde: Vinderen af 2. runde kampen imellem Ottomans-SFF2015 møder Nr. Aaby 

Oversiddere i 1. runde:
DS: Marstal/Rise, B1909, Tarup/P.
AS: Aarup, Allesø, B1913, Fjordager, KRFK, Langeskov, Morud, Nyborg,
OKS, Otterup, SSV Højfyn, ØB, Årslev
S1: B67, Bolbro, Tved, Tåsinge
S2: ØFF, UTOPIA, Aunslev, DSIO, Birkende, Sanderum, Søndersø, Egebjerg
S3-1: SKFIF, Veflinge, Korinth
S3-2: UCL
S4: Nr. Lyndelse/Søby, Rolfsted