Albani Pokalen S3-S5 Herrer 2017 (2017)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
281371
1 06-04-17
Kl. 18:15
F.C. Lange Bolde Ringe BK Sanderumskolen HHT!
281372
1 11-04-17
Kl. 18:15
Hårslev BK Fjordager IF Hårslev Stadion HHT!
281373
1 11-04-17
Kl. 18:15
Nr. Søby BK Stjernen BK Nr.Søby Stadion 1-3
281374
1 11-04-17
Kl. 18:15
SSV Højfyn (1) Vindinge BK Albani Arena Skalbjerg 17-0
281375
1 11-04-17
Kl. 18:15
Stenstrup IF Bolbro G & IF Stenstrup Sportsplads 1-5
281376
1 11-04-17
Kl. 18:15
Ubberud IF (1) Skamby BK Ubberud Stadion - Korup VVS UHT!
281377
1 11-04-17
Kl. 18:15
Odense Kick Off FC KFUM.s BK Firmaidrættens baner 1-3
281378
1 11-04-17
Kl. 18:15
Gislev IF FC Kurant Gislev Stadion UHT!
281369
1 11-04-17
Kl. 18:15
B 67 Ubberud IF (2) B 67-Parken 5-6
281370
1 11-04-17
Kl. 18:15
Dalby IF LFC Family Odense Dalby Sportsplads 0-1
Runde 2
636093
2 16-05-17
Kl. 18:15
Ubberud IF (2) Alforat BK Ubberud Stadion - Korup VVS 3-4
636094
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
SSV Højfyn (1) OKS Albani Arena Vissenbjerg 5-3
636095
2 16-05-17
Kl. 18:15
Sanderum BK Fjordager IF Vestfalen Stadion 1-5
636081
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
Skovby GF Lumby IF 88 Skovby Stadion 0-5
636082
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
Aunslev IF Gelsted Aunslev Stadion 1-8
636083
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
Nr. Aaby IK (2) DSIO (2) Nr.Aaby Idrætspark 2-4
636084
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
B1913 (3) Marslev G & IF Campus Road 4-2
636085
2 16-05-17
Kl. 18:15
KFUM.s BK Tårup IF KFUM-parken UHT!
636086
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
Bolbro G & IF Holluf Pile-Tornbjerg IF Bolbro-Parken 0-4
636089
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
Højby S & G Drigstrup BK Højby Skole 6-4
636090
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
Båring GF Nr. Aaby IK (1) Båring GF.s anlæg 1-3
636091
2 16-05-17
Kl. 18:15
LFC Family Odense Munkebo BK OKSON-Park 0-5
636097
2 16-05-17
Kl. 18:15
ØB (2) Ubberud IF (1) Ø.B.s Anlæg 2-5
636098
2 16-05-17
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. Øernes Fodsports Forening SEF Energi Arena 5-1
636099
2 16-05-17
Kl. 18:15
Brenderup IF ØB (1) Brenderup Stadion 3-0
636100
2 16-05-17
Kl. 18:15
BBB FC Avrasya (1) Bellinge stadion 9-1
636101
2 16-05-17
Kl. 18:15
Stjernen BK Ryslinge BK (2) Østbyens Stadion UHT!
636102
2 16-05-17
Kl. 18:15
FC Odense Glamsbjerg IF Sanderumskolen 0-1
636103
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 18:15
DSIO (1) Hesselager Fodbold Provstegårdsskolen 1-5
636104
2 16-05-17
Kl. 18:15
Kildemosens BK Stige Boldklub 2017 Kildemosens anlæg 4-1
636105
2 16-05-17
Kl. 18:15
SFF 2015 Egebjerg Fodbold Horne Idrætscenter 4-2
636106
2 16-05-17
Kl. 18:15
Langtved SG & IF SSV Højfyn (2) Langtved Stadion 5-1
636107
2 16-05-17
Kl. 18:15
Rolfsted IF B1913 (2) Rolfsted Stadion 0-4
636108
2 16-05-17
Kl. 18:15
Skårup IF (1) Chang Skårup Stadion 2-3
636109
2 16-05-17
Kl. 18:15
B1913 (1) B.1913 (4) Campus Road UHT!
636110
2 16-05-17
Kl. 18:15
Agedrup-Bullerup BK Brylle Agedrup Skole 5-0
636111
2 16-05-17
Kl. 18:15
Gislev IF FC Avrasya (2) Gislev Stadion 6-4
636112
2 16-05-17
Kl. 18:15
KRFK Kerte GF Roerslev Stadion 8-6
636113
2 16-05-17
Kl. 18:15
Ringe BK Ryslinge BK (1) Ringe Stadion 0-4
636092
2 16-05-17
Kl. 19:00
FC Campus BK Vestfyn Rosengårdsskolen 9-1
636080
Kampfakta
2 16-05-17
Kl. 19:00
Dalum IF Kværndrup BK Lars R. Jacobsen Park. 6-4
636096
2 17-05-17
Kl. 18:30
Åsum IF Skårup IF (2) Åsum Sportsplads 2-5
Runde 3
668791
Kampfakta
3 29-05-17
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK (1) Agedrup-Bullerup BK Nr.Aaby Idrætspark 4-0
668792
3 30-05-17
Kl. 18:30
Gelsted B1913 (3) Gelsted Stadion 7-8
668793
3 30-05-17
Kl. 18:30
Ryslinge BK (1) Langtved SG & IF Ryslinge Stadion 4-3
668794
3 30-05-17
Kl. 18:30
Højby S & G Glamsbjerg IF Højby Skole 2-3
668795
Kampfakta
3 30-05-17
Kl. 18:30
Hesselager Fodbold Holluf Pile-Tornbjerg IF Hesselager Stadion 2-0
668796
3 30-05-17
Kl. 18:30
Fjordager IF B1913 (1) Fjordager IF.s anlæg 0-1
668790
3 30-05-17
Kl. 18:30
Stjernen BK Alforat BK Østbyens Stadion 5-1
668571
3 30-05-17
Kl. 18:30
Munkebo BK Dalum IF Munkebo Hallen 2-3
668572
3 30-05-17
Kl. 18:30
FC Campus Chang Rosengårdsskolen 0-3
668573
3 30-05-17
Kl. 18:30
Brenderup IF SFF 2015 Brenderup Stadion 3-0
668574
3 30-05-17
Kl. 18:30
B1913 (2) Skårup IF (2) Campus Road 4-1
668575
Kampfakta
3 30-05-17
Kl. 18:30
BBB DSIO (2) Bellinge stadion 5-0
668576
3 30-05-17
Kl. 18:30
Tåsinge f. B. SSV Højfyn (1) SEF Energi Arena 0-2
668577
3 30-05-17
Kl. 18:30
KFUM.s BK Lumby IF 88 KFUM-parken 0-1
668578
3 30-05-17
Kl. 18:30
Gislev IF Ubberud IF (1) Gislev Stadion 6-4
668789
3 31-05-17
Kl. 18:30
KRFK Kildemosens BK Roerslev Stadion 1-2
Runde 4
714754
4 13-06-17
Kl. 18:30
SSV Højfyn (1) Brenderup IF Albani Arena Vissenbjerg 0-3
714755
4 13-06-17
Kl. 18:30
Stjernen BK Glamsbjerg IF Østbyens Stadion 1-3
714756
4 13-06-17
Kl. 18:30
Dalum IF B1913 (3) Lars R. Jacobsen Park. 4-0
714757
4 13-06-17
Kl. 18:30
Gislev IF Chang Gislev Stadion 2-5
714758
4 13-06-17
Kl. 18:30
Kildemosens BK B1913 (1) Kildemosens anlæg 1-4
714751
4 13-06-17
Kl. 18:30
Hesselager Fodbold Lumby IF 88 Hesselager Stadion 0-2
714752
Kampfakta
4 13-06-17
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK (1) BBB Nr.Aaby Idrætspark 2-1
714753
4 14-06-17
Kl. 18:30
Ryslinge BK (1) B1913 (2) Ryslinge Stadion 3-4
Runde 5
397511
Kampfakta
5 20-06-17
Kl. 18:30
Dalum IF Lumby IF 88 Lars R. Jacobsen Park. 0-3
397512
Kampfakta
5 20-06-17
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK (1) Brenderup IF Nr.Aaby Idrætspark 3-1
397513
5 20-06-17
Kl. 18:30
B1913 (1) Glamsbjerg IF Campus Road 3-0
397514
5 20-06-17
Kl. 18:30
B1913 (2) Chang Campus Road 1-2
Runde 6
968856
6 15-08-17
Kl. 18:30
B1913 (1) Lumby IF 88 Campus Road 0-5
968855
Kampfakta
6 21-08-17
Kl. 18:30
Nr. Aaby IK (1) Chang Nr.Aaby Idrætspark 4-2
Runde 7
223852
Kampfakta
7 09-09-17
Kl. 15:00
Nr. Aaby IK (1) Lumby IF 88 KFUM-parken 5-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Oversiddere 1. runde: 

Agedrup-Bullerup, Alforat, Aunslev, Avrasya 1, Avrasya 2, B1913 1, B1913 2, B1913 3, B1913 4, Chang, Brahesholm, Brenderup, Brylle, BBB, Båring, Dalum, Drigstrup, DSIO 1, DSIO 2, Egebjerg, FC Campus, FC Odense, SFF2015, Gelsted, Glamsbjerg, Hesselager, Holluf-Pile, Højby, Kerte, Kildemosen, KRFK, Kværndrup, Langtved, Lumby, Marslev, Munkebo, Nr. Aaby 1, Nr. Aaby 2, OKS, Rolfsted, Ryslinge 1, Ryslinge 2, Sanderum, SSV Højfyn 2, Skovby, Skårup 1, Skårup 2, Stige, Tårup, Tåsinge, ØB 1, ØB 2, ØFF, Åsum