DBU Pokalen 2017 (2017)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
183546
1 04-04-17
Kl. 17:45
SFF 2015 1 Marslev G & IF Horne Idrætscenter 1-4
183504
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
Kauslunde IF Birkende BK Axel Knudsen Park 6-3
183516
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
KFUM.s BK Bogense G & IF KFUM-parken 3-0
183557
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
Korinth IF Tved BK Korinth Hallen (ude) 1-6
183558
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
KR 70 Sanderum BK Nymarkshallen 1-2
183539
1 25-04-17
Kl. 18:15
Langtved SG & IF FC Broby Langtved Stadion 1-3
183513
1 25-04-17
Kl. 18:15
Aunslev IF Ø.B. Aunslev Stadion 0-6
183555
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
Allested U & IF Kildemosens BK Allested Stadion 3-2
183536
1 25-04-17
Kl. 18:15
Båring GF Strib IF Båring GF.s anlæg 2-4
183530
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Korup IF Ulbølle Stadion 8-7
183529
1 25-04-17
Kl. 18:15
FC Hjallese Bolbro G & IF Hjalleseskolen 0-3
183511
1 25-04-17
Kl. 18:15
Hospitalets FK FC Campus MG & BK.s anlæg 0-5
183541
1 25-04-17
Kl. 18:15
Nr. Lyndelse / Søby F.C. Allesø GF Carl Nielsen Hallen HHT!
183566
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
Nr. Aaby IK Fjordager IF Nr.Aaby Idrætspark 1-2
183512
1 25-04-17
Kl. 18:15
AC Odense Tårup IF OKSON-Park 3-4
183567
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
Posten Tåsinge f. B. Postens anlæg 1-7
183568
1 25-04-17
Kl. 18:15
Agedrup-Bullerup BK Ommel BK Agedrup Skole UHT!
183538
1 25-04-17
Kl. 18:15
FC Kurant Stenstrup IF Nyborgvej Stadion UHT!
183570
1 25-04-17
Kl. 18:15
Thurø BK af 1920 Chang Thurø Stadion 2-1
183534
1 25-04-17
Kl. 18:15
BK Vestfyn Kirkeby IF Turup Stadion 0-14
183782
Kampfakta
1 25-04-17
Kl. 18:15
FC Ottomans DSIO Ø.B.s Anlæg 0-6
183569
1 25-04-17
Kl. 18:15
Bøgebjerg IF Ringe BK Bøgebjerghallen 0-8
183553
1 25-04-17
Kl. 18:15
FC BiH Odense Kerteminde BK Ejbyskolen 0-3
183535
1 25-04-17
Kl. 18:15
FC BiH Svendborg UTOPIA ( F.K.) Skovsbovej Stadion HHT!
183532
1 26-04-17
Kl. 18:15
Odense Kick Off FC Skamby Firmaidrættens baner UHT!
183545
1 26-04-17
Kl. 18:15
Åsum IF Skjoldsparken Åsum Sportsplads 1-4
183542
Kampfakta
1 26-04-17
Kl. 18:15
Stjernen BK Flemløse/Hårby Østbyens Stadion 0-6
183533
1 26-04-17
Kl. 18:15
PDIF Drigstrup BK Risingskolen 1-5
183565
Kampfakta
1 26-04-17
Kl. 18:15
SUB Ullerslev Søhus Stige Ullerslev Stadion 5-2
183556
1 26-04-17
Kl. 18:15
Veflinge G & IF FIUK, Odense Veflinge Stadion 3-5
183548
1 26-04-17
Kl. 18:15
Verninge IF B.67 Verninge Stadion HHT!
183540
1 26-04-17
Kl. 18:15
Søllinge Sport og Fritid Højby S & G Søllinge Skole HHT!
183554
Kampfakta
1 26-04-17
Kl. 18:15
Søndersø BK Vindinge BK Søndersø Stadion 6-0
183528
Kampfakta
1 26-04-17
Kl. 18:15
Skovby GF BBB Skovby Stadion 2-3
183544
1 26-04-17
Kl. 18:15
S.K.F.I.F. Røde Stjerne Lærkedal Park 3-4
183514
1 26-04-17
Kl. 18:15
Skårup IF Gelsted Skårup Stadion UHT!
183537
1 26-04-17
Kl. 18:15
Ryslinge BK FC Avrasya Ryslinge Stadion 2-6
183547
1 26-04-17
Kl. 18:15
Rolfsted IF Hårslev Rolfsted Stadion HHT!
183531
1 26-04-17
Kl. 18:15
Rudkøbing BK Irakisk forening Rudkøbing Stadion UHT!
183515
1 26-04-17
Kl. 18:15
UCL FC LFC Family Odense Kroggårdskolen 4-1
183543
Kampfakta
1 26-04-17
Kl. 18:15
Øernes Fodsports Forening Fraugde G & IF Brændeskov Stadion 1-3
Runde 2
654270
2 09-05-17
Kl. 18:30
UTOPIA ( F.K.) Nyborg G & IF Munke Mose 4-1
654285
2 23-05-17
Kl. 18:15
Thurø BK af 1920 Aarup BK Thurø Stadion 6-1
654264
2 23-05-17
Kl. 18:30
Søndersø BK Assens FC Søndersø Stadion 2-3
654267
2 23-05-17
Kl. 18:30
FC Sydfyn Tved BK Nymarkskolen HHT!
654277
2 23-05-17
Kl. 18:30
Munkebo BK Ubberud IF Munkebo Hallen 4-1
654274
Kampfakta
2 23-05-17
Kl. 18:30
Rudkøbing BK SUB Ullerslev Rudkøbing Stadion 1-2
654261
2 23-05-17
Kl. 18:30
Agedrup-Bullerup BK FIUK, Odense Agedrup Skole 2-1
654263
2 23-05-17
Kl. 18:30
KFUM.s BK Ringe BK KFUM-parken 5-2
654266
Kampfakta
2 23-05-17
Kl. 18:30
Kauslunde IF Højby S & G Axel Knudsen Park 2-3
654272
Kampfakta
2 23-05-17
Kl. 18:30
Marslev G & IF Flemløse/Hårby Marslev Idrætsplads 7-5
654269
2 23-05-17
Kl. 18:30
Kværndrup BK Røde Stjerne Kværndrup Stadion 1-4
654268
Kampfakta
2 23-05-17
Kl. 18:30
Fraugde G & IF Morud IF Fraugde Stadion 6-4
654271
Kampfakta
2 23-05-17
Kl. 18:30
Skjoldsparken FC Broby EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken) 5-6
654265
2 23-05-17
Kl. 18:30
Drigstrup BK Krarup/Espe Fodbold Drigstrup Sognegård 0-6
654290
Kampfakta
2 23-05-17
Kl. 18:30
DSIO B1913 Provstegårdsskolen 1-8
654260
2 23-05-17
Kl. 18:30
Bolbro G & IF KRFK Bolbro-Parken 0-3
654262
2 23-05-17
Kl. 18:30
B 1909 OKS B.1909s anlæg 1-2
654275
2 23-05-17
Kl. 18:30
FC Avrasya Tåsinge f. B. Risingskolen 0-1
654273
2 23-05-17
Kl. 18:30
Ø.B. Glamsbjerg IF Ø.B.s Anlæg UHT!
654284
Kampfakta
2 24-05-17
Kl. 18:30
SSV Højfyn Tarup-Paarup IF Albani Arena Vissenbjerg 1-2
654282
Kampfakta
2 24-05-17
Kl. 18:30
Tårup IF Marstal IF Frørup Andelskasse Arena 0-4
654278
Kampfakta
2 24-05-17
Kl. 18:30
Odense Kick Off FC B.67 Firmaidrættens baner 0-11
654287
2 24-05-17
Kl. 18:30
Dalby IF Egebjerg Fodbold Dalby Sportsplads HHT!
654281
2 24-05-17
Kl. 18:30
Allesø GF Fjordager IF Allesø / Spurvelundsskolen 3-0
654279
Kampfakta
2 24-05-17
Kl. 18:30
FC Odense Langeskov IF Sanderumskolen 0-5
654283
2 24-05-17
Kl. 18:30
Kerte GF Sanderum BK Kerte Stadion 0-3
654280
Kampfakta
2 24-05-17
Kl. 18:30
Kirkeby IF Otterup B & IK Kirkeby skole 0-8
654288
Kampfakta
2 24-05-17
Kl. 18:30
Hårslev Kerteminde BK Hårslev Stadion 1-0
654286
2 24-05-17
Kl. 18:30
UCL FC Årslev BK Kroggårdskolen 2-10
654291
Kampfakta
2 24-05-17
Kl. 18:30
Strib IF Allested U & IF Strib fritids- & aktivitetscenter 4-1
654276
2 24-05-17
Kl. 18:30
FC Kurant BBB Nyborgvej Stadion 0-6
654289
2 24-05-17
Kl. 18:30
Skårup IF FC Campus Skårup Stadion 0-5
Runde 3
695169
3 06-06-17
Kl. 18:30
Tved BK Krarup/Espe Fodbold Tved Stadion 0-1
695164
3 06-06-17
Kl. 18:30
Thurø BK af 1920 KFUM.s BK Thurø Stadion 6-1
695172
3 06-06-17
Kl. 18:30
Munkebo BK Marstal IF Munkebo Hallen 1-3
695173
Kampfakta
3 06-06-17
Kl. 18:30
Røde Stjerne FC Broby Røde Stjerne - Falen 1-2
695171
Kampfakta
3 06-06-17
Kl. 18:30
Højby S & G Sanderum BK Højby Skole 2-4
695175
3 06-06-17
Kl. 18:30
Allesø GF Assens FC Allesø / Spurvelundsskolen 4-1
695166
Kampfakta
3 06-06-17
Kl. 18:30
B.67 OKS B 67-Parken 0-5
695179
Kampfakta
3 06-06-17
Kl. 18:30
Fraugde G & IF UTOPIA ( F.K.) Fraugde Stadion 3-2
695167
3 06-06-17
Kl. 18:30
FC Campus Marslev G & IF Rosengårdsskolen 0-7
695176
Kampfakta
3 06-06-17
Kl. 18:30
SUB Ullerslev Langeskov IF Skellerup Sportsplads 1-4
695170
3 06-06-17
Kl. 18:30
Tåsinge f. B. Hårslev SEF Energi Arena 3-1
695178
3 06-06-17
Kl. 19:00
Agedrup-Bullerup BK Tarup-Paarup IF Agedrup Skole 1-4
695177
Kampfakta
3 07-06-17
Kl. 18:30
Egebjerg Fodbold Otterup B & IK Ulbølle Stadion 1-4
695174
3 07-06-17
Kl. 18:30
BBB Årslev BK Bellinge Stadion HHT!
695165
3 07-06-17
Kl. 18:30
Ø.B. B1913 Ø.B.s Anlæg 3-7
695168
3 13-06-17
Kl. 18:30
Strib IF KRFK Strib fritids- & aktivitetscenter 0-7
Runde 4
723180
Kampfakta
4 20-06-17
Kl. 18:30
Thurø BK af 1920 Otterup B & IK Thurø Stadion 0-6
723175
Kampfakta
4 20-06-17
Kl. 18:30
Sanderum BK Tarup-Paarup IF Vestfalen Stadion 0-3
723173
Kampfakta
4 20-06-17
Kl. 18:30
FC Broby Allesø GF Tømrermester Brian Kej Arena 1-3
723174
4 20-06-17
Kl. 18:30
Fraugde G & IF Marstal IF Fraugde Stadion 0-5
723178
4 20-06-17
Kl. 18:30
Marslev G & IF KRFK Marslev Idrætsplads 0-3
723179
Kampfakta
4 20-06-17
Kl. 18:30
Langeskov IF Krarup/Espe Fodbold Langeskov Stadion 1-4
723176
Kampfakta
4 20-06-17
Kl. 18:30
Tåsinge f. B. OKS SEF Energi Arena 3-1
723177
4 21-06-17
Kl. 18:30
Årslev BK B1913 Netplan Arena 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Note til 3. runde: 
Kampen Strib - KRFK skulle være afviklet den 6. juni, men blev afbrudt pga. torden.
DBU Fyn har fastsat kampen til afvikling tirsdag den 13/6-2017. 
Vinderen af kampen møder i 4. runde Marslev på udebane.