Albani Pokalen S3-S5 Herrer 2018

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
930274
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Særslev BK Kildemosens BK Særslev Stadion 2-4
930275
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
FC Kurant FC Avrasya (1) Nyborgvej Stadion 3-4
930333
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
FC Hjallese (2) Holluf Pile-Tornbjerg IF Hjalleseskolen 0-14
930400
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Stige Boldklub 2017 OKS Hauge Gruppen Arena 2-6
930482
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Langtved SG & IF (1) Sanderum BK (1) Langtved Stadion 0-3
930603
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Agedrup-Bullerup BK Højby S & G Agedrup Skole 6-1
930604
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Kerte GF DSIO (2) Kerte Stadion 3-0
930605
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Kværndrup BK FC Hjallese (1) Kværndrup Stadion 2-3
930606
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Tårup IF Posten (1) Frørup Andelskasse Arena 3-1
930607
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Søllinge Sport og Fritid Røde Stjerne Søllinge Skole 1-2
930608
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Korinth IF Ubberud IF (2) Korinth Hallen (ude) 2-3
930717
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
DSIO (3) FC Avrasya (2) Provstegårdsskolen 7-0
931354
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Dalby IF Veflinge G & IF Dalby Sportsplads 1-3
931357
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Posten (2) Assens FC Postens anlæg 5-1
931358
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Lunde G & IF Brylle/Tommerup Lunde Stadion 1-3
931359
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Stenstrup IF B1913 (1) Stenstrup Sportsplads 8-9
931360
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Strib IF KRFK Strib fritids- & aktivitetscenter UHT!
922194
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Tved BK Skårup IF Tved Stadion 1-2
922230
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Allesø GF DSIO (1) Allesø / Spurvelundsskolen 4-1
922231
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Skovby GF Ubberud IF (1) Skovby Stadion 0-10
922443
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Nr. Lyndelse / Søby F.C. Ulbølle Stadion 0-5
922444
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Glamsbjerg IF BK Vestfyn Glamsbjerg Stadion 4-0
922445
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Lumby IF 88 S.K.F.I.F. Lumby 88.s anlæg 2-3
923386
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
VB/KRIF (1) Rolfsted IF Juulskovskolen 1-4
929512
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Stjernen BK B1913 (5) Østbyens Stadion 0-5
929820
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Hårslev BK VB/KRIF (2) Hårslev Stadion 4-1
929838
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Søhus Stige FC Odense Rema 1000 Arena Søhus 3-1
925691
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
Drigstrup BK Langtved SG & IF (2) Drigstrup Sognegård 7-0
925702
1 Ti 17-04-18
Kl. 19:00
Nr. Søby BK B1913 (3) Nr.Søby Stadion 1-0
930144
Kampfakta
1 Ti 24-04-18
Kl. 18:15
B1913 (2) B1913 (4) Campus Road 0-3
925552
1 Ti 24-04-18
Kl. 18:15
Gelsted Dalum IF Gelsted Stadion HHT!
209858
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
FC Hjallese (1) Ubberud IF (2) Hjalleseskolen 5-1
209985
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Dalum IF FC Avrasya (1) Lars R. Jacobsen Park. 2-1
209986
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Drigstrup BK Ubberud IF (1) Drigstrup Sognegård 4-6
209987
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Glamsbjerg IF Sanderum BK (1) Glamsbjerg Stadion HHT!
209992
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Røde Stjerne DSIO (3) Røde Stjerne - Falen 4-3
209998
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Rolfsted IF Veflinge G & IF Rolfsted Stadion 3-4
210014
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Brylle/Tommerup Kerte GF Brylle Fritidscenter 5-3
210026
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Strib IF Kildemosens BK Strib fritids- & aktivitetscenter 12-2
210027
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Posten (2) Holluf Pile-Tornbjerg IF Postens anlæg 7-8
210028
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Nr. Søby BK B1913 (4) Nr.Søby Stadion 3-4
210035
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Agedrup-Bullerup BK Tårup IF Agedrup Skole 2-4
210037
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
OKS B1913 (5) OKSON-Park 6-1
209854
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Allesø GF Søhus Stige Allesø / Spurvelundsskolen 5-1
209855
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
B1913 (1) Korup IF Campus Road 8-1
209856
Kampfakta
2 Ti 08-05-18
Kl. 18:15
Hårslev BK Skårup IF Hårslev Stadion 4-1
209857
2 Ti 08-05-18
Kl. 19:00
Nr. Lyndelse / Søby F.C. S.K.F.I.F. Carl Nielsen Hallen 3-1
597589
3 Ti 29-05-18
Kl. 18:45
Røde Stjerne Strib IF Røde Stjerne - Falen Resultatformidling
597590
3 Ti 05-06-18
Kl. 18:15
OKS Tårup IF OKSON-Park Resultatformidling
597689
3 Ti 05-06-18
Kl. 18:15
Brylle/Tommerup B1913 (1) Brylle Fritidscenter Resultatformidling
597699
3 Ti 05-06-18
Kl. 18:15
Hårslev BK Allesø GF Hårslev Stadion Resultatformidling
597705
3 Ti 05-06-18
Kl. 18:15
Veflinge G & IF FC Hjallese (1) Veflinge Stadion Resultatformidling
597706
3 Ti 05-06-18
Kl. 18:15
Holluf Pile-Tornbjerg IF Ubberud IF (1) Holluf Pile skole Resultatformidling
608852
3 Ti 05-06-18
Kl. 18:15
Nr. Lyndelse / Søby F.C. Sanderum BK (1) Carl Nielsen Hallen Resultatformidling
597587
3 Ti 05-06-18
Kl. 18:15
B1913 (4) Dalum IF Campus Road Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Oversidder 1. runde: Korup

2. runde: 
Vinderen af Gelsted/Dalum møder på hjemmebane Avrasya 1

Nr. Søby møder på hjemmebane vinderen af B1913 2/B1913 4