MENU

Herre S2, 2018/2019, Pulje 3 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
148527 fr
10-08 2018
Kl. 18:45
Skamby MG & BK Skamby Stadion
0 - 0
148523
11-08 2018
FIUK, Odense (1) Oversidder Humlehaveskolen
148525
11-08 2018
Kl. 15:00
Glamsbjerg IF Brylle/Tommerup Glamsbjerg Stadion
2 - 3
148526
11-08 2018
Kl. 15:00
Otterup B & IK Korup IF Nordfyns Bank Arena
4 - 1
148524
ti
14-08 2018
Kl. 18:45
Allested U & IF SSV Højfyn Allested Stadion
6 - 2
148539
ti
14-08 2018
Kl. 19:00
Sanderum BK Aarup BK Vestfalen Stadion
0 - 1
148639
18-08 2018
Oversidder Morud IF
148638
18-08 2018
Kl. 13:00
SSV Højfyn Glamsbjerg IF Albani Arena Skalbjerg
3 - 1
148635
18-08 2018
Kl. 15:00
MG & BK Sanderum BK MG & BK.s anlæg
1 - 0
148637
18-08 2018
Kl. 15:30
Brylle/Tommerup Otterup B & IK Tommerup Stadion
1 - 3
148541
on
22-08 2018
Kl. 18:45
FIUK, Odense (1) Allested U & IF Humlehaveskolen
2 - 5
148644
to
23-08 2018
Kl. 18:45
Sanderum BK Korup IF Vestfalen Stadion
3 - 4
148643
25-08 2018
Kl. 15:00
Skamby Brylle/Tommerup Skamby Stadion
2 - 2
148640
26-08 2018
Allested U & IF Oversidder Allested Stadion
148641
26-08 2018
Kl. 11:00
Glamsbjerg IF FIUK, Odense (1) Glamsbjerg Stadion
3 - 2
148642
26-08 2018
Kl. 11:00
Otterup B & IK SSV Højfyn Nordfyns Bank Arena
3 - 1
148646
26-08 2018
Kl. 11:00
Morud IF Aarup BK VVS FYN ARENA – Morud
3 - 2
148645
26-08 2018
Kl. 15:00
Bolbro G & IF (1) MG & BK Bolbro-Parken
1 - 1
148636
ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Korup IF Skamby Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
3 - 1
148649
to
30-08 2018
Kl. 18:30
MG & BK Morud IF MG & BK.s anlæg
1 - 1
148651
to
30-08 2018
Kl. 19:00
Sanderum BK Brylle/Tommerup Vestfalen Stadion
3 - 3
148653
02-09 2018
Oversidder Aarup BK
148652
02-09 2018
Kl. 11:00
SSV Højfyn Skamby Albani Arena Skalbjerg
7 - 0
148647
02-09 2018
Kl. 11:00
FIUK, Odense (1) Otterup B & IK Humlehaveskolen
1 - 8
148648
02-09 2018
Kl. 11:00
Allested U & IF Glamsbjerg IF Allested Stadion
1 - 2
148650
02-09 2018
Kl. 13:00
Korup IF Bolbro G & IF (1) Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
1 - 3
148654
08-09 2018
Glamsbjerg IF Oversidder Glamsbjerg Stadion
148660
08-09 2018
Kl. 13:30
Aarup BK MG & BK Scankab Arena i Aarup
5 - 3
148655
08-09 2018
Kl. 15:00
Otterup B & IK Allested U & IF Nordfyns Bank Arena
1 - 1
148656
08-09 2018
Kl. 15:00
Skamby FIUK, Odense (1) Skamby Stadion
1 - 5
148658
08-09 2018
Kl. 15:00
Bolbro G & IF (1) Brylle/Tommerup Bolbro-Parken
0 - 2
148659
08-09 2018
Kl. 15:00
Morud IF Korup IF VVS FYN ARENA – Morud
1 - 1
148657
08-09 2018
Kl. 15:30
Sanderum BK SSV Højfyn Vestfalen Stadion
2 - 2
148785
ti
11-09 2018
Kl. 18:00
SSV Højfyn Aarup BK Albani Arena Skalbjerg
1 - 1
148540
on
12-09 2018
Kl. 18:30
Bolbro G & IF (1) Morud IF Bolbro-Parken
2 - 0
148667
15-09 2018
Oversidder MG & BK
148664
15-09 2018
Kl. 13:00
Korup IF Aarup BK Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
6 - 1
148666
15-09 2018
Kl. 15:00
SSV Højfyn Bolbro G & IF (1) Albani Arena Skalbjerg
1 - 0
148661
15-09 2018
Kl. 15:00
FIUK, Odense (1) Sanderum BK Humlehaveskolen
2 - 3
148662
15-09 2018
Kl. 15:00
Allested U & IF Skamby Allested Stadion
5 - 1
148663
15-09 2018
Kl. 15:00
Glamsbjerg IF Otterup B & IK Glamsbjerg Stadion
0 - 3
148665
15-09 2018
Kl. 15:30
Brylle/Tommerup Morud IF Tommerup Stadion
3 - 1
148542
ti
18-09 2018
Kl. 17:45
Aarup BK Bolbro G & IF (1) Scankab Arena i Aarup
0 - 7
148790
ti
18-09 2018
Kl. 19:15
Morud IF Allested U & IF VVS FYN ARENA – Morud
2 - 4
148674
fr
21-09 2018
Kl. 18:45
MG & BK Korup IF MG & BK.s anlæg
1 - 4
148670
fr
21-09 2018
Kl. 19:00
Sanderum BK Allested U & IF Vestfalen Stadion
1 - 2
148668
23-09 2018
Otterup B & IK Oversidder Nordfyns Bank Arena
148671
23-09 2018
Kl. 11:00
Bolbro G & IF (1) FIUK, Odense (1) Bolbro-Parken
6 - 1
148673
23-09 2018
Kl. 11:00
Aarup BK Brylle/Tommerup Scankab Arena i Aarup
2 - 3
148672
ti
25-09 2018
Kl. 18:45
Morud IF SSV Højfyn VVS FYN ARENA – Morud
0 - 2
148786
30-09 2018
Oversidder Korup IF
148675
30-09 2018
Kl. 11:00
FIUK, Odense (1) Morud IF Humlehaveskolen
2 - 1
148676
30-09 2018
Kl. 11:00
Allested U & IF Bolbro G & IF (1) Allested Stadion
0 - 1
148677
30-09 2018
Kl. 11:00
Glamsbjerg IF Sanderum BK Glamsbjerg Stadion
1 - 1
148678
30-09 2018
Kl. 11:00
Otterup B & IK Skamby Nordfyns Bank Arena
4 - 1
148784
30-09 2018
Kl. 11:00
Brylle/Tommerup MG & BK Tommerup Stadion
4 - 1
148669 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Skamby Glamsbjerg IF Skamby Stadion
1 - 2
148787
06-10 2018
Skamby Oversidder Skamby Stadion
148788
06-10 2018
Kl. 13:00
Sanderum BK Otterup B & IK Vestfalen Stadion
1 - 4
148791
06-10 2018
Kl. 13:00
Aarup BK FIUK, Odense (1) Scankab Arena i Aarup
5 - 2
148793
06-10 2018
Kl. 13:00
Korup IF Brylle/Tommerup Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2 - 2
148792
06-10 2018
Kl. 15:00
MG & BK SSV Højfyn MG & BK.s anlæg
2 - 4
148789
06-10 2018
Kl. 15:00
Bolbro G & IF (1) Glamsbjerg IF Bolbro-Parken
0 - 0
148797
on
10-10 2018
Kl. 19:00
Otterup B & IK Bolbro G & IF (1) Nordfyns Bank Arena
0 - 3
148800
13-10 2018
Oversidder Brylle/Tommerup
148794
13-10 2018
Kl. 15:00
FIUK, Odense (1) MG & BK Humlehaveskolen
1 - 1
148798
13-10 2018
Kl. 15:00
Skamby Sanderum BK Skamby Stadion
2 - 4
148796
13-10 2018
Kl. 15:30
Glamsbjerg IF Morud IF Glamsbjerg Stadion
4 - 1
148799
14-10 2018
Kl. 11:00
SSV Højfyn Korup IF Albani Arena Skalbjerg
1 - 0
148801
21-10 2018
Sanderum BK Oversidder Vestfalen Stadion
148802
21-10 2018
Kl. 11:00
Bolbro G & IF (1) Skamby Bolbro-Parken
UHT

Udehold taberdømt

148803
21-10 2018
Kl. 11:00
Morud IF Otterup B & IK VVS FYN ARENA – Morud
0 - 6
148804
21-10 2018
Kl. 11:00
Aarup BK Glamsbjerg IF Scankab Arena i Aarup
3 - 1
148805
21-10 2018
Kl. 11:00
MG & BK Allested U & IF MG & BK.s anlæg
1 - 0
148807
21-10 2018
Kl. 11:00
Brylle/Tommerup SSV Højfyn Tommerup Stadion
4 - 0
148806
21-10 2018
Kl. 13:00
Korup IF FIUK, Odense (1) Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4 - 5
148813
fr
26-10 2018
Kl. 19:00
Sanderum BK Bolbro G & IF (1) Vestfalen Stadion
0 - 2
148814
28-10 2018
Oversidder SSV Højfyn
148808
28-10 2018
Kl. 11:00
FIUK, Odense (1) Brylle/Tommerup Humlehaveskolen
0 - 4
148809
28-10 2018
Kl. 11:00
Allested U & IF Korup IF Allested Stadion
3 - 2
148810
28-10 2018
Kl. 11:00
Glamsbjerg IF MG & BK Glamsbjerg Stadion
1 - 1
148811
28-10 2018
Kl. 11:00
Otterup B & IK Aarup BK Nordfyns Bank Arena
5 - 0
148812
28-10 2018
Kl. 11:00
Skamby Morud IF Skamby Stadion
1 - 5
148815
03-11 2018
Bolbro G & IF (1) Oversidder Bolbro-Parken
148816
03-11 2018
Kl. 14:30
Morud IF Sanderum BK VVS FYN ARENA – Morud
1 - 2
148817
03-11 2018
Kl. 14:30
Aarup BK Skamby Scankab Arena i Aarup
1 - 3
148818
03-11 2018
Kl. 14:30
MG & BK Otterup B & IK MG & BK.s anlæg
1 - 5
148819
03-11 2018
Kl. 14:30
Korup IF Glamsbjerg IF Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2 - 0
148820
03-11 2018
Kl. 14:30
Brylle/Tommerup Allested U & IF Tommerup Stadion
3 - 3
148821
03-11 2018
Kl. 14:30
SSV Højfyn FIUK, Odense (1) Albani Arena Skalbjerg
6 - 3
148828
30-03 2019
Oversidder FIUK, Odense (1)
148822
30-03 2019
Kl. 13:30
Morud IF Bolbro G & IF (1) VVS FYN ARENA – Morud
0 - 5
148823
30-03 2019
Kl. 15:00
Aarup BK Sanderum BK Scankab Arena i Aarup
2 - 5
148824
30-03 2019
Kl. 15:00
MG & BK Skamby MG & BK.s anlæg
3 - 1
148825
30-03 2019
Kl. 15:00
Korup IF Otterup B & IK Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2 - 5
148826
30-03 2019
Kl. 15:00
Brylle/Tommerup Glamsbjerg IF Tommerup Stadion
3 - 1
148827
30-03 2019
Kl. 15:00
SSV Højfyn Allested U & IF Albani Arena Vissenbjerg
1 - 1
148831
06-04 2019
Kl. 15:00
Otterup B & IK Brylle/Tommerup Nordfyns Bank Arena
0 - 0
148835
07-04 2019
Morud IF Oversidder VVS FYN ARENA – Morud
148832
07-04 2019
Kl. 11:00
Skamby Korup IF Skamby Stadion
1 - 1
148833
07-04 2019
Kl. 11:00
Sanderum BK MG & BK Vestfalen Stadion
3 - 1
148834
07-04 2019
Kl. 11:00
Bolbro G & IF (1) Aarup BK Bolbro-Parken
3 - 1
148829
07-04 2019
Kl. 11:00
Allested U & IF FIUK, Odense (1) Allested Stadion
4 - 0
148841
fr
12-04 2019
Kl. 18:45
SSV Højfyn Otterup B & IK Albani Arena Vissenbjerg
3 - 2
160808
14-04 2019
Oversidder Allested U & IF
148836
14-04 2019
Kl. 11:00
FIUK, Odense (1) Glamsbjerg IF Humlehaveskolen
1 - 2
148837
14-04 2019
Kl. 11:00
Aarup BK Morud IF Scankab Arena i Aarup
2 - 0
148838
14-04 2019
Kl. 11:00
MG & BK Bolbro G & IF (1) MG & BK.s anlæg
0 - 1
148839
14-04 2019
Kl. 11:00
Korup IF Sanderum BK Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
0 - 1
148840
14-04 2019
Kl. 11:00
Brylle/Tommerup Skamby Tommerup Stadion
4 - 4
148795
ti
16-04 2019
Kl. 18:30
Allested U & IF Aarup BK Allested Stadion
3 - 0
160815 to
18-04 2019
Aarup BK Oversidder Scankab Arena i Aarup
160809
to
18-04 2019
Kl. 11:00
Glamsbjerg IF Allested U & IF Glamsbjerg Stadion
1 - 0
160810
to
18-04 2019
Kl. 11:00
Otterup B & IK FIUK, Odense (1) Nordfyns Bank Arena
3 - 4
160811 to
18-04 2019
Kl. 11:00
Skamby SSV Højfyn Skamby Stadion
1 - 3
160812
to
18-04 2019
Kl. 11:00
Brylle/Tommerup Sanderum BK Tommerup Stadion
1 - 0
160813
to
18-04 2019
Kl. 11:00
Bolbro G & IF (1) Korup IF Bolbro-Parken
2 - 1
161004
fr
26-04 2019
Kl. 18:45
Allested U & IF Otterup B & IK Allested Stadion
1 - 7
161005 fr
26-04 2019
Kl. 18:45
MG & BK Aarup BK MG & BK.s anlæg
2 - 0
161007
fr
26-04 2019
Kl. 18:45
Brylle/Tommerup Bolbro G & IF (1) Tommerup Stadion
2 - 1
161009
27-04 2019
Oversidder Glamsbjerg IF
161008
27-04 2019
Kl. 15:00
SSV Højfyn Sanderum BK Albani Arena Vissenbjerg
1 - 5
161006
27-04 2019
Kl. 15:00
Korup IF Morud IF Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2 - 0
161003
27-04 2019
Kl. 15:00
FIUK, Odense (1) Skamby Humlehaveskolen
2 - 5
161010
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Otterup B & IK Glamsbjerg IF Nordfyns Bank Arena
7 - 0
161012 ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Sanderum BK FIUK, Odense (1) Vestfalen Stadion
2 - 2
161013
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Bolbro G & IF (1) SSV Højfyn Bolbro-Parken
1 - 0
161014
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Morud IF Brylle/Tommerup VVS FYN ARENA – Morud
1 - 2
161015
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Aarup BK Korup IF Scankab Arena i Aarup
1 - 7
161016 ti
30-04 2019
Kl. 18:45
MG & BK Oversidder MG & BK.s anlæg
161011 on
01-05 2019
Kl. 18:45
Skamby Allested U & IF Skamby Stadion
2 - 0
161023
05-05 2019
Oversidder Otterup B & IK
161017
05-05 2019
Kl. 11:00
FIUK, Odense (1) Bolbro G & IF (1) Humlehaveskolen
0 - 3
161018
05-05 2019
Kl. 11:00
Allested U & IF Sanderum BK Allested Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

161019
05-05 2019
Kl. 11:00
Glamsbjerg IF Skamby Glamsbjerg Stadion
2 - 5
161020
05-05 2019
Kl. 11:00
Korup IF MG & BK Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2 - 1
161021
05-05 2019
Kl. 11:00
Brylle/Tommerup Aarup BK Tommerup Stadion
3 - 0
161022
05-05 2019
Kl. 11:00
SSV Højfyn Morud IF Albani Arena Vissenbjerg
2 - 1
161024
fr
10-05 2019
Kl. 18:45
Skamby Otterup B & IK Skamby Stadion
1 - 6
161026
11-05 2019
Kl. 11:00
Bolbro G & IF (1) Allested U & IF Bolbro-Parken
3 - 2
161030
12-05 2019
Korup IF Oversidder Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
161025
12-05 2019
Kl. 11:00
Sanderum BK Glamsbjerg IF Vestfalen Stadion
4 - 0
161027
12-05 2019
Kl. 11:00
Morud IF FIUK, Odense (1) VVS FYN ARENA – Morud
3 - 2
161028
12-05 2019
Kl. 11:00
Aarup BK SSV Højfyn Scankab Arena i Aarup
3 - 3
161029
12-05 2019
Kl. 11:00
MG & BK Brylle/Tommerup MG & BK.s anlæg
3 - 2
161035
to
16-05 2019
Kl. 18:30
Brylle/Tommerup Korup IF Tommerup Stadion
2 - 2
161036
fr
17-05 2019
Kl. 11:00
SSV Højfyn MG & BK Albani Arena Vissenbjerg
3 - 0
161031
fr
17-05 2019
Kl. 11:00
FIUK, Odense (1) Aarup BK Humlehaveskolen
5 - 1
161032
fr
17-05 2019
Kl. 11:00
Allested U & IF Morud IF Allested Stadion
1 - 2
161033
fr
17-05 2019
Kl. 11:00
Glamsbjerg IF Bolbro G & IF (1) Glamsbjerg Stadion
1 - 5
161034
fr
17-05 2019
Kl. 11:00
Otterup B & IK Sanderum BK Nordfyns Bank Arena
4 - 0
161057
18-05 2019
Oversidder Skamby
160814
ti
21-05 2019
Kl. 19:15
Morud IF MG & BK VVS FYN ARENA – Morud
1 - 0
161062
fr
24-05 2019
Kl. 18:30
Aarup BK Allested U & IF Scankab Arena i Aarup
4 - 0
161064
fr
24-05 2019
Kl. 18:45
Korup IF SSV Højfyn Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
6 - 0
161058 fr
24-05 2019
Kl. 18:45
Sanderum BK Skamby Vestfalen Stadion
7 - 0
161060
fr
24-05 2019
Kl. 18:45
Bolbro G & IF (1) Otterup B & IK Bolbro-Parken
1 - 1
161065
25-05 2019
Brylle/Tommerup Oversidder Tommerup Stadion
161061
25-05 2019
Kl. 14:00
Morud IF Glamsbjerg IF VVS FYN ARENA – Morud
0 - 3
161063
25-05 2019
Kl. 15:00
MG & BK FIUK, Odense (1) MG & BK.s anlæg
1 - 0
161071
01-06 2019
Kl. 13:00
SSV Højfyn Brylle/Tommerup Albani Arena Skalbjerg
1 - 1
161072
02-06 2019
Oversidder Sanderum BK
161070
02-06 2019
Kl. 11:00
Skamby Bolbro G & IF (1) Skamby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

161066
02-06 2019
Kl. 11:00
FIUK, Odense (1) Korup IF Humlehaveskolen
4 - 5
161067
02-06 2019
Kl. 11:00
Allested U & IF MG & BK Allested Stadion
0 - 2
161069
ti
04-06 2019
Kl. 18:45
Otterup B & IK Morud IF Nordfyns Bank Arena
4 - 0
161068
to
06-06 2019
Kl. 18:45
Glamsbjerg IF Aarup BK Glamsbjerg Stadion
2 - 1
148830
ti
11-06 2019
Kl. 18:45
Glamsbjerg IF SSV Højfyn Glamsbjerg Stadion
5 - 3
163069
fr
14-06 2019
Kl. 18:45
Korup IF Allested U & IF Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
1 - 2
163070
15-06 2019
Kl. 15:00
Brylle/Tommerup FIUK, Odense (1) Brylle Fritidscenter (ude)
UHT

Udehold taberdømt

163071
16-06 2019
SSV Højfyn Oversidder Albani Arena Vissenbjerg
161074
16-06 2019
Kl. 11:00
Morud IF Skamby VVS FYN ARENA – Morud
2 - 0
161075
16-06 2019
Kl. 11:00
Aarup BK Otterup B & IK Scankab Arena i Aarup
3 - 3
163068
16-06 2019
Kl. 11:00
MG & BK Glamsbjerg IF MG & BK.s anlæg
3 - 0
161073
on
19-06 2019
Kl. 19:00
Bolbro G & IF (1) Sanderum BK Bolbro-Parken
2 - 0
413924
22-06 2019
Oversidder Bolbro G & IF (1)
163075
22-06 2019
Kl. 12:00
Otterup B & IK MG & BK Nordfyns Bank Arena
5 - 1
163076
22-06 2019
Kl. 15:00
Skamby Aarup BK Skamby Stadion
4 - 2
413923
22-06 2019
Kl. 15:00
Sanderum BK Morud IF Vestfalen Stadion
3 - 2
163072
22-06 2019
Kl. 15:00
FIUK, Odense (1) SSV Højfyn Humlehaveskolen
12 - 2
163073
22-06 2019
Kl. 15:00
Allested U & IF Brylle/Tommerup Allested Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

163074
22-06 2019
Kl. 15:00
Glamsbjerg IF Korup IF Glamsbjerg Stadion
2 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218

HUSK at alle spillere skal have aktiveret deres fodboldpas. Se hvordan du gør her

Grundet beslutning på DBU Fyns Delegeretmøde om at nedbringe antallet af hold i Serie 1 til 28 fra sæsonen 2019/2020, vil der i denne sæson være et ekstra antal nedrykkere.

21.05.19: Bolbro G&IF har efter dispensationsansøgning frasagt sig retten til at rykke op.

Log ind