MENU

U16 Piger DM 2022/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
526006
13-08 2022
Kl. 14:00
BSF Vildbjerg Ballerup Idrætspark
0
-
1
526002
13-08 2022
Kl. 15:00
HB Køge Varde Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
0
526005
13-08 2022
Kl. 15:30
Kolding IF AGF Fynske Bank Arena (kunst)
9
-
2
526004
14-08 2022
Kl. 12:45
Team OdenseQ Farum BK Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
0
-
12
526003
14-08 2022
Kl. 15:00
Brøndby IF Fortuna Hjørring Brøndby Stadion
1
-
4
526001
ma
15-08 2022
Kl. 18:30
Silkeborg IF Q Viborg Q Søholt Idrætsanlæg
1
-
0
526009
20-08 2022
Kl. 14:30
Viborg Q HB Køge Liseborgcentret
2
-
9
526010
20-08 2022
Kl. 15:15
Varde Silkeborg IF Q Vestjysk Bank Stadion (Varde)
1
-
4
526012
20-08 2022
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring Team OdenseQ Landlyst Idrætsanlæg (Hjørring)
3
-
0
526013
21-08 2022
Kl. 14:00
AGF BSF Lyseng Idrætspark
5
-
1
526007
21-08 2022
Kl. 14:15
Dalum/Næsby B.93 Rema 1000 Park - Dalum
1
-
4
526008
21-08 2022
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum AaB Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
Kamp udsat
526014
21-08 2022
Kl. 15:15
Vildbjerg Kolding IF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
0
-
4
526015
fr
26-08 2022
Kl. 19:00
B.93 BSF B 93 Svanemølleanlæg.
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
2
-
2
526020
27-08 2022
Kl. 11:30
Viborg Q AGF Liseborgcentret
0
-
8
526022
27-08 2022
Kl. 14:30
Varde Kolding IF Vestjysk Bank Stadion (Varde)
0
-
4
526019
27-08 2022
Kl. 15:00
Silkeborg IF Q Vildbjerg Søholt Idrætsanlæg
2
-
0
526018
28-08 2022
Kl. 14:15
Dalum/Næsby Team OdenseQ Rema 1000 Park - Dalum
0
-
3
526017
28-08 2022
Kl. 15:00
AaB Farum BK AaB's Anlæg
4
-
2
526021
28-08 2022
Kl. 15:15
HB Køge Fortuna Hjørring Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
3
526016
28-08 2022
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum Brøndby IF Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
0
-
2
526028
fr
02-09 2022
Kl. 18:15
Vildbjerg Viborg Q Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2
-
1
526023
03-09 2022
Kl. 13:00
Kolding IF B.93 Fynske Bank Arena (kunst)
8
-
0
526026
03-09 2022
Kl. 15:00
Farum BK Dalum/Næsby Right to Dream Park
7
-
0
526027
04-09 2022
Kl. 12:45
Team OdenseQ Silkeborg IF Q Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
3
-
1
526029
04-09 2022
Kl. 14:00
AGF HB Køge Lyseng Idrætspark
1
-
2
526024
04-09 2022
Kl. 14:00
BSF FC Thy Piger - Skyum Ballerup Idrætspark
4
-
1
526025
04-09 2022
Kl. 15:00
Brøndby IF AaB Brøndby Stadion
5
-
1
526030
04-09 2022
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring Varde Landlyst Idrætsanlæg (Hjørring)
7
-
1
526011
to
08-09 2022
Kl. 19:00
Farum BK Brøndby IF Right to Dream Park
3
-
2
526000
11-09 2022
Kl. 13:00
AaB Dalum/Næsby AaB's Anlæg
6
-
1
526041
18-09 2022
Kl. 13:00
AaB BSF AaB's Anlæg
1
-
5
525999
18-09 2022
Kl. 14:00
B.93 FC Thy Piger - Skyum B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
0
526052
18-09 2022
Kl. 15:00
Farum BK Viborg Q Right to Dream Park
6
-
1
526037
24-09 2022
Kl. 14:30
Kolding IF Fortuna Hjørring Fynske Bank KunstNord
0
-
2
526034
24-09 2022
Kl. 15:00
HB Køge Dalum/Næsby Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
1
526036
25-09 2022
Kl. 12:45
Team OdenseQ Vildbjerg Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
4
-
0
526038
25-09 2022
Kl. 14:00
BSF Farum BK Ballerup Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
5 - 3
1
-
1
526032
25-09 2022
Kl. 15:00
AaB Varde AaB's Anlæg
3
-
6
526035
25-09 2022
Kl. 15:00
Brøndby IF AGF Brøndby Stadion
1
-
4
526044
01-10 2022
Kl. 14:00
Viborg Q Team OdenseQ Liseborgcentret
1
-
4
526046
01-10 2022
Kl. 15:00
Varde AGF Vestjysk Bank Stadion (Varde)
0
-
9
526039
02-10 2022
Kl. 14:00
B.93 Fortuna Hjørring B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
6
526040
02-10 2022
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum Kolding IF Lerpytter Anlæg
1
-
12
526042
08-10 2022
Kl. 14:15
Dalum/Næsby Brøndby IF ALPI Arena Næsby
Straffesparkskonkurrence
3 - 1
1
-
1
526031
09-10 2022
Kl. 14:00
B.93 Viborg Q B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
0
526043
09-10 2022
Kl. 14:00
Silkeborg IF Q Farum BK Søholt Idrætsanlæg
1
-
4
526049
15-10 2022
Kl. 13:00
Kolding IF AaB Fynske Bank Arena (kunst)
4
-
0
526053
16-10 2022
Kl. 12:45
Team OdenseQ HB Køge Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
2
-
1
526047
16-10 2022
Kl. 14:00
AGF B.93 Lyseng Idrætspark
5
-
0
526048
16-10 2022
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring FC Thy Piger - Skyum Dana Cup Kunstgræs (Fortuna)
11
-
0
526054
16-10 2022
Kl. 15:15
Vildbjerg Varde Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
1
-
2
526056
29-10 2022
Kl. 11:30
Viborg Q AaB Kunstgræs Liseborg
0
-
4
526062
29-10 2022
Kl. 14:00
BSF Fortuna Hjørring Ballerup Idrætspark
2
-
5
526058
29-10 2022
Kl. 15:00
HB Køge FC Thy Piger - Skyum Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
1
526055
29-10 2022
Kl. 15:00
Varde B.93 Vestjysk Bank Stadion (Varde)
Straffesparkskonkurrence
2 - 0
2
-
2
526060
30-10 2022
Kl. 14:00
AGF Team OdenseQ Lyseng Idrætspark
Kamp udsat
526057
30-10 2022
Kl. 15:00
Silkeborg IF Q Dalum/Næsby Søholt Idrætsanlæg
4
-
2
526059
30-10 2022
Kl. 15:15
Vildbjerg Brøndby IF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2
-
7
526069
05-11 2022
Kl. 15:00
Farum BK AGF Right to Dream Park
2
-
3
526070
06-11 2022
Kl. 12:45
Team OdenseQ Kolding IF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
Kamp udsat
526066
06-11 2022
Kl. 13:00
AaB Silkeborg IF Q AaB's Anlæg
4
-
1
526065
06-11 2022
Kl. 14:15
Dalum/Næsby Viborg Q Rema 1000 Park - Dalum
2
-
4
526067
06-11 2022
Kl. 15:00
Brøndby IF BSF Brøndby Stadion
5
-
2
526068
06-11 2022
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring Vildbjerg Dana Cup Kunstgræs (Fortuna)
2
-
0
526064
06-11 2022
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum Varde Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
4
-
1
526081
13-11 2022
Kl. 14:15
Silkeborg IF Q HB Køge Søholt Kunstbane 1
3
-
0
526074
19-11 2022
Kl. 11:00
Varde Dalum/Næsby Vestjysk Bank Stadion, Kunstgræs (Varde)
1
-
0
526073
19-11 2022
Kl. 15:00
Silkeborg IF Q B.93 Søholt Idrætsanlæg
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
526077
19-11 2022
Kl. 15:30
Kolding IF Brøndby IF Fynske Bank Arena (kunst)
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
0 - 3
526076
20-11 2022
Kl. 12:45
Team OdenseQ BSF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
2
-
1
526072
20-11 2022
Kl. 13:00
AaB HB Køge AaB's Anlæg
2
-
3
526075
20-11 2022
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring AGF Dana Cup Kunstgræs (Fortuna)
1
-
4
526071
20-11 2022
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum Viborg Q Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
3
-
1
526078
20-11 2022
Kl. 15:15
Vildbjerg Farum BK Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
1
-
3
526080
26-11 2022
Kl. 11:30
Viborg Q Varde Kunstgræs Liseborg
Straffesparkskonkurrence
5 - 3
0
-
0
526086
26-11 2022
Kl. 15:00
Farum BK Fortuna Hjørring Right to Dream Park
Straffesparkskonkurrence
4 - 3
1
-
1
526079
27-11 2022
Kl. 14:00
B.93 AaB B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
5
526085
27-11 2022
Kl. 14:00
BSF Kolding IF Ballerup Idrætspark
1
-
2
526082
27-11 2022
Kl. 14:15
Dalum/Næsby FC Thy Piger - Skyum Rema 1000 Park - Dalum
0
-
1
526083
27-11 2022
Kl. 15:00
Brøndby IF Team OdenseQ Brøndby Stadion
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
12 - 13
526045
03-12 2022
Kl. 15:00
HB Køge Vildbjerg Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
526063
10-12 2022
Kl. 14:00
B.93 HB Køge B 93 Svanemølleanlæg.
526084
10-12 2022
Kl. 14:00
AGF Vildbjerg Lyseng Kunstgræs
526051
11-12 2022
Kl. 15:15
Brøndby IF Silkeborg IF Q Brøndby Stadion
526061
25-02 2023
Kl. 13:00
Kolding IF Farum BK Fynske Bank Arena (kunst)
526033
26-02 2023
Kl. 11:30
Silkeborg IF Q FC Thy Piger - Skyum Søholt Idrætsanlæg
526050
26-02 2023
Kl. 13:00
BSF Dalum/Næsby Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
526089
04-03 2023
Kl. 11:30
Viborg Q Silkeborg IF Q Kunstgræs Liseborg
526094
04-03 2023
Kl. 15:00
Farum BK Team OdenseQ Right to Dream Park
526088
04-03 2023
Kl. 15:00
Varde HB Køge Vestjysk Bank Stadion (Varde)
526093
05-03 2023
Kl. 14:00
AGF Kolding IF Lyseng Kunstgræs
526090
05-03 2023
Kl. 14:15
Dalum/Næsby AaB Rema 1000 Park - Dalum
526091
05-03 2023
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring Brøndby IF Dana Cup Kunstgræs (Fortuna)
526092
05-03 2023
Kl. 15:15
Vildbjerg BSF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
526087
05-03 2023
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum B.93 Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
526100
11-03 2023
Kl. 12:00
Viborg Q Brøndby IF Kunstgræs Liseborg
526101
11-03 2023
Kl. 15:00
HB Køge Farum BK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
526102
11-03 2023
Kl. 15:00
Varde Team OdenseQ Vestjysk Bank Stadion (Varde)
526099
11-03 2023
Kl. 15:00
Silkeborg IF Q BSF Søholt Idrætsanlæg
526097
12-03 2023
Kl. 13:00
AaB Fortuna Hjørring AaB's Anlæg
526095
12-03 2023
Kl. 14:00
B.93 Vildbjerg B 93 Svanemølleanlæg.
526098
12-03 2023
Kl. 14:15
Dalum/Næsby Kolding IF Rema 1000 Park - Dalum
526096
12-03 2023
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum AGF Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
526108
25-03 2023
Kl. 14:00
BSF Viborg Q Ballerup Idrætspark
526107
01-04 2023
Kl. 13:00
Kolding IF Silkeborg IF Q Fynske Bank Arena (kunst)
526110
01-04 2023
Kl. 15:00
Farum BK Varde Right to Dream Park
526103
02-04 2023
Kl. 12:45
Team OdenseQ B.93 Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
526105
02-04 2023
Kl. 14:00
AGF AaB Lyseng Kunstgræs
526109
02-04 2023
Kl. 15:00
Brøndby IF HB Køge Brøndby Stadion
526106
02-04 2023
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring Dalum/Næsby Dana Cup Kunstgræs (Fortuna)
526104
02-04 2023
Kl. 15:15
Vildbjerg FC Thy Piger - Skyum Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
526112
08-04 2023
Kl. 15:00
HB Køge Viborg Q Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
526113
08-04 2023
Kl. 15:00
Silkeborg IF Q Varde Søholt Idrætsanlæg
526117
08-04 2023
Kl. 15:30
Kolding IF Vildbjerg Fynske Bank Arena (kunst)
526115
09-04 2023
Kl. 12:45
Team OdenseQ Fortuna Hjørring Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
526111
09-04 2023
Kl. 13:00
AaB FC Thy Piger - Skyum AaB's Anlæg
526114
09-04 2023
Kl. 14:00
B.93 Dalum/Næsby B 93 Svanemølleanlæg.
526116
09-04 2023
Kl. 14:00
BSF AGF Ballerup Idrætspark
526118
09-04 2023
Kl. 15:00
Brøndby IF Farum BK Brøndby Stadion
526119
15-04 2023
Kl. 12:00
Viborg Q B.93 Liseborgcentret
526120
15-04 2023
Kl. 15:00
Varde AaB Vestjysk Bank Stadion (Varde)
526126
15-04 2023
Kl. 15:00
Farum BK BSF Right to Dream Park
526122
16-04 2023
Kl. 14:15
Dalum/Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby
526124
16-04 2023
Kl. 15:15
Vildbjerg Team OdenseQ Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
526125
16-04 2023
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring Kolding IF Landlyst Idrætsanlæg (Hjørring)
526121
16-04 2023
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum Silkeborg IF Q Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
526127 fr
21-04 2023
Kl. 18:00
B.93 Farum BK B 93 Svanemølleanlæg.
526132
22-04 2023
Kl. 11:30
Viborg Q Kolding IF Liseborgcentret
526133
22-04 2023
Kl. 15:00
HB Køge BSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
526134
22-04 2023
Kl. 15:00
Varde Brøndby IF Vestjysk Bank Stadion (Varde)
526131
22-04 2023
Kl. 15:00
Silkeborg IF Q Fortuna Hjørring Søholt Idrætsanlæg
526129
23-04 2023
Kl. 13:00
AaB Vildbjerg AaB's Anlæg
526130
23-04 2023
Kl. 14:15
Dalum/Næsby AGF ALPI Arena Næsby
526128
23-04 2023
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum Team OdenseQ Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
526139 fr
28-04 2023
Kl. 19:00
AGF Silkeborg IF Q Lyseng Idrætspark
526141
29-04 2023
Kl. 13:00
Kolding IF HB Køge Fynske Bank Arena (kunst)
526136
29-04 2023
Kl. 15:00
Farum BK FC Thy Piger - Skyum Right to Dream Park
526137
30-04 2023
Kl. 12:45
Team OdenseQ AaB Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
526142
30-04 2023
Kl. 14:00
BSF Varde Ballerup Idrætspark
526135
30-04 2023
Kl. 15:00
Brøndby IF B.93 Brøndby Stadion
526138
30-04 2023
Kl. 15:15
Vildbjerg Dalum/Næsby Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
526140
30-04 2023
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring Viborg Q Landlyst Idrætsanlæg (Hjørring)
526149
06-05 2023
Kl. 15:00
Farum BK Kolding IF Right to Dream Park
526148
07-05 2023
Kl. 12:45
Team OdenseQ AGF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
526144
07-05 2023
Kl. 13:00
AaB Viborg Q AaB's Anlæg
526143
07-05 2023
Kl. 14:00
B.93 Varde B 93 Svanemølleanlæg.
526145
07-05 2023
Kl. 14:15
Dalum/Næsby Silkeborg IF Q Rema 1000 Park - Dalum
526147
07-05 2023
Kl. 15:00
Brøndby IF Vildbjerg Brøndby Stadion
526146
07-05 2023
Kl. 15:15
FC Thy Piger - Skyum HB Køge Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
526150
07-05 2023
Kl. 15:15
Fortuna Hjørring BSF Landlyst Idrætsanlæg (Hjørring)
526123 ma
29-05 2023
Kl. 14:00
AGF Brøndby IF Lyseng Idrætspark
526153
03-06 2023
Kl. 11:30
Viborg Q Dalum/Næsby Liseborgcentret
526154
03-06 2023
Kl. 15:00
Varde FC Thy Piger - Skyum Vestjysk Bank Stadion (Varde)
526151
03-06 2023
Kl. 15:00
HB Køge B.93 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
526152
03-06 2023
Kl. 15:00
Silkeborg IF Q AaB Søholt Idrætsanlæg
526156
03-06 2023
Kl. 15:30
Kolding IF Team OdenseQ Fynske Bank Arena (kunst)
526155
04-06 2023
Kl. 14:00
BSF Brøndby IF Ballerup Idrætspark
526157
04-06 2023
Kl. 14:00
AGF Farum BK Lyseng Idrætspark
526158
04-06 2023
Kl. 15:15
Vildbjerg Fortuna Hjørring Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
526160
10-06 2023
Kl. 11:30
Viborg Q FC Thy Piger - Skyum Liseborgcentret
526162
10-06 2023
Kl. 15:00
HB Køge AaB Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
526163
10-06 2023
Kl. 15:00
Farum BK Vildbjerg Right to Dream Park
526166
11-06 2023
Kl. 14:00
BSF Team OdenseQ Ballerup Idrætspark
526161
11-06 2023
Kl. 14:00
B.93 Silkeborg IF Q B 93 Svanemølleanlæg.
526164
11-06 2023
Kl. 14:00
AGF Fortuna Hjørring Lyseng Idrætspark
526159
11-06 2023
Kl. 14:15
Dalum/Næsby Varde ALPI Arena Næsby
526165
11-06 2023
Kl. 15:00
Brøndby IF Kolding IF Brøndby Stadion
526169
17-06 2023
Kl. 15:15
HB Køge Silkeborg IF Q Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
526167
18-06 2023
Kl. 15:00
AaB B.93 AaB's Anlæg
526168
18-06 2023
Kl. 15:00
Varde Viborg Q Vestjysk Bank Stadion (Varde)
526170
18-06 2023
Kl. 15:00
FC Thy Piger - Skyum Dalum/Næsby Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
526171
18-06 2023
Kl. 15:00
Team OdenseQ Brøndby IF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1
526172
18-06 2023
Kl. 15:00
Vildbjerg AGF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
526173
18-06 2023
Kl. 15:00
Kolding IF BSF Fynske Bank Arena (kunst)
526174
18-06 2023
Kl. 15:00
Fortuna Hjørring Farum BK Landlyst Idrætsanlæg (Hjørring)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U16 DM i sæsonen 2022/2023 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind