U8 drenge 5-mands (16) 1 - 7.oktober Medaljestævne, Pulje 3 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Lyngby Stadion Vintergræs Lundtoftevej 61 2800 Kgs.Lyngby
595089 10:00 FC Rudersdal (1) Lyngby Boldklub 1921 Vintergræs
10:00
FC Rudersdal (1)
Lyngby Boldklub 1921
595090 10:00 AB Virum-Sorgenfri BK Vintergræs
10:00
AB
Virum-Sorgenfri BK
595091 10:20 Gladsaxe-Hero BK FC Rudersdal (2) Vintergræs
10:20
Gladsaxe-Hero BK
FC Rudersdal (2)
595092 10:20 B. 1973, Herlev Hørsholm-Usserød IK Vintergræs
10:20
B. 1973, Herlev
Hørsholm-Usserød IK
595093 10:40 Lyngby Boldklub 1921 AB Vintergræs
10:40
Lyngby Boldklub 1921
AB
595096 10:40 Virum-Sorgenfri BK Gladsaxe-Hero BK Vintergræs
10:40
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe-Hero BK
595102 11:00 Hørsholm-Usserød IK FC Rudersdal (1) Vintergræs
11:00
Hørsholm-Usserød IK
FC Rudersdal (1)
595094 11:00 FC Rudersdal (2) B. 1973, Herlev Vintergræs
11:00
FC Rudersdal (2)
B. 1973, Herlev
595104 11:20 FC Rudersdal (1) AB Vintergræs
11:20
FC Rudersdal (1)
AB
595105 11:20 Lyngby Boldklub 1921 Virum-Sorgenfri BK Vintergræs
11:20
Lyngby Boldklub 1921
Virum-Sorgenfri BK
595115 11:40 Gladsaxe-Hero BK B. 1973, Herlev Vintergræs
11:40
Gladsaxe-Hero BK
B. 1973, Herlev
595117 11:40 FC Rudersdal (2) Hørsholm-Usserød IK Vintergræs
11:40
FC Rudersdal (2)
Hørsholm-Usserød IK
595118 12:00 FC Rudersdal (1) Gladsaxe-Hero BK Vintergræs
12:00
FC Rudersdal (1)
Gladsaxe-Hero BK
595119 12:00 Lyngby Boldklub 1921 FC Rudersdal (2) Vintergræs
12:00
Lyngby Boldklub 1921
FC Rudersdal (2)
595120 12:20 AB B. 1973, Herlev Vintergræs
12:20
AB
B. 1973, Herlev
595124 12:20 Virum-Sorgenfri BK Hørsholm-Usserød IK Vintergræs
12:20
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm-Usserød IK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind