MENU

Herre S2, 2018/2019, Pulje 1 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
400417
fr
10-08 2018
Kl. 18:45
FC Hjallese KFUM.s BK Hjalleseskolen
2 - 2
400416
11-08 2018
Kl. 15:00
B 1909 Marienlyst B.1909s anlæg
3 - 0
400418
11-08 2018
Kl. 15:00
OKS Dalum IF OKSON-Park
1 - 3
400419
11-08 2018
Kl. 15:00
Kildemosens BK Skjoldsparken IF (2) Kildemosens anlæg
6 - 2
400424
fr
17-08 2018
Kl. 18:45
Skjoldsparken IF (2) DSIO EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
0 - 2
400426 fr
17-08 2018
Kl. 18:45
KFUM.s BK OKS KFUM-parken
0 - 0
400427
fr
17-08 2018
Kl. 18:45
Marienlyst FC Hjallese Marienlystcentret
5 - 1
400428
fr
17-08 2018
Kl. 18:45
OB Posten OB-Ådalen
1 - 2
400425
18-08 2018
Kl. 15:00
Dalum IF Kildemosens BK Dalum Stadion
1 - 2
400422
18-08 2018
Kl. 16:00
Stige Boldklub 2017 B 1909 Hauge Gruppen Arena
3 - 3
400423
19-08 2018
Kl. 16:30
B1913 (1) FC Avrasya Campus Road
2 - 11
400415
ti
21-08 2018
Kl. 19:00
Stige Boldklub 2017 OB Hauge Gruppen Arena
2 - 1
400421
to
23-08 2018
Kl. 18:45
B1913 (1) Posten Campus Road
3 - 7
400433
fr
24-08 2018
Kl. 18:30
DSIO Dalum IF Provstegårdsskolen
3 - 1
400432
25-08 2018
Kl. 11:00
Kildemosens BK KFUM.s BK Kildemosens anlæg
9 - 1
400434
26-08 2018
Kl. 11:00
B1913 (1) Skjoldsparken IF (2) Campus Road
HHT

Hjemmehold taberdømt

400429
26-08 2018
Kl. 11:00
B 1909 OB B.1909s anlæg
5 - 0
400431
26-08 2018
Kl. 11:00
OKS Marienlyst OKSON-Park
0 - 2
400430
ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Stige Boldklub 2017 FC Hjallese Hauge Gruppen Arena
1 - 0
400435
ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Posten FC Avrasya Postens anlæg
1 - 6
400438
02-09 2018
Kl. 11:00
Skjoldsparken IF (2) Posten EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
4 - 4
400439
02-09 2018
Kl. 11:00
Dalum IF B1913 (1) Dalum Stadion
10 - 1
400440
02-09 2018
Kl. 11:00
KFUM.s BK DSIO KFUM-parken
1 - 2
400441
02-09 2018
Kl. 11:00
Marienlyst Kildemosens BK Marienlystcentret
1 - 5
400442
02-09 2018
Kl. 11:00
OB FC Avrasya OB-Ådalen
2 - 5
400437
ti
04-09 2018
Kl. 18:30
B 1909 FC Hjallese B.1909s anlæg
3 - 1
400420
on
05-09 2018
Kl. 18:00
DSIO FC Avrasya Provstegårdsskolen
0 - 1
400443
08-09 2018
Kl. 15:00
FC Hjallese OB Hjalleseskolen
2 - 5
400557
08-09 2018
Kl. 15:30
OKS B 1909 OKSON-Park
3 - 0
400559
08-09 2018
Kl. 15:30
DSIO Marienlyst Provstegårdsskolen
0 - 2
400560
08-09 2018
Kl. 15:30
B1913 (1) KFUM.s BK Campus Road
2 - 6
400561
08-09 2018
Kl. 15:30
Posten Dalum IF Postens anlæg
2 - 6
400562
09-09 2018
Kl. 15:00
FC Avrasya Skjoldsparken IF (2) Risingskolen
UHT

Udehold taberdømt

400436
ti
11-09 2018
Kl. 18:00
Stige Boldklub 2017 OKS Hauge Gruppen Arena
5 - 1
400563
15-09 2018
Kl. 13:30
Stige Boldklub 2017 DSIO Hauge Gruppen Arena
4 - 2
400566
15-09 2018
Kl. 15:00
Dalum IF FC Avrasya Dalum Stadion
3 - 1
400567
15-09 2018
Kl. 15:00
KFUM.s BK Posten KFUM-parken
1 - 0
400569
15-09 2018
Kl. 15:00
OB Skjoldsparken IF (2) OB-Ådalen
5 - 1
400568
15-09 2018
Kl. 16:00
Marienlyst B1913 (1) Marienlystcentret
9 - 1
400564
16-09 2018
Kl. 11:00
B 1909 Kildemosens BK B.1909s anlæg
3 - 10
400565
ti
18-09 2018
Kl. 17:45
FC Hjallese OKS Hjalleseskolen
0 - 1
400558
ti
18-09 2018
Kl. 17:45
Kildemosens BK Stige Boldklub 2017 Kildemosens anlæg
3 - 1
400570
23-09 2018
Kl. 11:00
OKS OB OKSON-Park
3 - 1
400571
23-09 2018
Kl. 11:00
Kildemosens BK FC Hjallese Kildemosens anlæg
2 - 0
400576
23-09 2018
Kl. 11:00
Skjoldsparken IF (2) Dalum IF EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
2 - 4
400573
23-09 2018
Kl. 11:00
B1913 (1) Stige Boldklub 2017 Campus Road
0 - 7
400574
23-09 2018
Kl. 13:00
Posten Marienlyst Postens anlæg
0 - 3
400572
23-09 2018
Kl. 13:00
DSIO B 1909 Provstegårdsskolen
1 - 1
400575
23-09 2018
Kl. 14:00
FC Avrasya KFUM.s BK Risingskolen
5 - 1
400780
29-09 2018
Kl. 11:00
KFUM.s BK Skjoldsparken IF (2) KFUM-parken
2 - 2
400781
30-09 2018
Kl. 11:00
Marienlyst FC Avrasya Marienlystcentret
3 - 2
400782
30-09 2018
Kl. 11:00
OB Dalum IF OB-Ådalen
0 - 5
400577
30-09 2018
Kl. 11:00
Stige Boldklub 2017 Posten Hauge Gruppen Arena
2 - 1
400578
30-09 2018
Kl. 11:00
B 1909 B1913 (1) B.1909s anlæg
11 - 2
400579
30-09 2018
Kl. 11:00
FC Hjallese DSIO Hjalleseskolen
2 - 4
400580
30-09 2018
Kl. 15:30
OKS Kildemosens BK OKSON-Park
1 - 1
400783
06-10 2018
Kl. 13:30
Kildemosens BK OB Kildemosens anlæg
UHT

Udehold taberdømt

400784
06-10 2018
Kl. 15:00
DSIO OKS Provstegårdsskolen
0 - 3
400937
06-10 2018
Kl. 15:00
Skjoldsparken IF (2) Marienlyst EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
2 - 3
400938
06-10 2018
Kl. 15:00
Dalum IF KFUM.s BK Dalum Stadion
6 - 0
400785
06-10 2018
Kl. 15:30
B1913 (1) FC Hjallese Campus Road
2 - 7
400786
06-10 2018
Kl. 15:30
Posten B 1909 Postens anlæg
3 - 6
400936
07-10 2018
Kl. 15:00
FC Avrasya Stige Boldklub 2017 Risingskolen
3 - 1
400940
13-10 2018
Kl. 15:00
B 1909 FC Avrasya B.1909s anlæg
2 - 3
400941
13-10 2018
Kl. 15:00
FC Hjallese Posten Hjalleseskolen
10 - 1
400953
13-10 2018
Kl. 15:00
OB KFUM.s BK OB-Ådalen
2 - 1
400951
13-10 2018
Kl. 15:00
Kildemosens BK DSIO Kildemosens anlæg
2 - 0
400952
13-10 2018
Kl. 15:30
Marienlyst Dalum IF Marienlystcentret
2 - 0
400950
13-10 2018
Kl. 15:30
OKS B1913 (1) OKSON-Park
15 - 0
400939
13-10 2018
Kl. 15:30
Stige Boldklub 2017 Skjoldsparken IF (2) Hauge Gruppen Arena
3 - 2
401291
21-10 2018
Kl. 11:00
Skjoldsparken IF (2) B 1909 EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
1 - 2
401292
21-10 2018
Kl. 11:00
Dalum IF Stige Boldklub 2017 Dalum Stadion
2 - 2
400954
21-10 2018
Kl. 11:00
DSIO OB Provstegårdsskolen
2 - 3
400955
21-10 2018
Kl. 11:00
B1913 (1) Kildemosens BK Campus Road
0 - 9
400956
21-10 2018
Kl. 11:00
Posten OKS Postens anlæg
2 - 1
400957
21-10 2018
Kl. 12:00
FC Avrasya FC Hjallese Risingskolen
3 - 1
401307
to
25-10 2018
Kl. 19:00
Marienlyst Stige Boldklub 2017 Marienlystcentret
1 - 3
401294
27-10 2018
Kl. 11:00
Stige Boldklub 2017 KFUM.s BK Hauge Gruppen Arena
2 - 1
401295
28-10 2018
Kl. 11:00
B 1909 Dalum IF B.1909s anlæg
3 - 5
401296
28-10 2018
Kl. 11:00
FC Hjallese Skjoldsparken IF (2) Hjalleseskolen
4 - 0
401300
28-10 2018
Kl. 11:00
OB Marienlyst OB-Ådalen
2 - 1
401298
28-10 2018
Kl. 11:00
Kildemosens BK Posten Kildemosens anlæg
1 - 1
401299
28-10 2018
Kl. 13:00
DSIO B1913 (1) Provstegårdsskolen
10 - 2
401297
28-10 2018
Kl. 13:00
OKS FC Avrasya OKSON-Park
0 - 0
401293
to
01-11 2018
Kl. 19:00
Marienlyst KFUM.s BK Marienlystcentret
6 - 1
401301
03-11 2018
Kl. 14:30
B1913 (1) OB Campus Road
HHT

Hjemmehold taberdømt

401302
03-11 2018
Kl. 14:30
Posten DSIO Postens anlæg
1 - 6
401304
03-11 2018
Kl. 14:30
Skjoldsparken IF (2) OKS EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
5 - 5
401305
03-11 2018
Kl. 14:30
Dalum IF FC Hjallese Dalum Stadion
3 - 2
401306
03-11 2018
Kl. 14:30
KFUM.s BK B 1909 KFUM-parken
1 - 3
401303
10-11 2018
Kl. 14:00
FC Avrasya Kildemosens BK Kunststofbanen, Hjalleseskolen
0 - 3
401311
30-03 2019
Kl. 11:00
Dalum IF OKS Dalum - Kunstgræsbane
2 - 0
401312
30-03 2019
Kl. 15:00
KFUM.s BK FC Hjallese KFUM-parken
2 - 1
401313
30-03 2019
Kl. 15:00
Marienlyst B 1909 Marienlystcentret
3 - 3
401310
30-03 2019
Kl. 15:00
Skjoldsparken IF (2) Kildemosens BK EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
HHT

Hjemmehold taberdømt

401314
30-03 2019
Kl. 15:30
OB Stige Boldklub 2017 OB-Ådalen
2 - 4
401319 fr
05-04 2019
Kl. 18:15
DSIO Skjoldsparken IF (2) Provstegårdsskolen
UHT

Udehold taberdømt

401315
06-04 2019
Kl. 13:00
B 1909 Stige Boldklub 2017 B.1909s anlæg
1 - 5
401316
07-04 2019
Kl. 11:00
FC Hjallese Marienlyst Hjalleseskolen
2 - 1
401317
07-04 2019
Kl. 11:00
OKS KFUM.s BK OKSON-Park
2 - 0
401318
07-04 2019
Kl. 11:00
Kildemosens BK Dalum IF Kildemosens anlæg
1 - 1
401321
07-04 2019
Kl. 11:00
Posten OB Postens anlæg
1 - 2
401320
07-04 2019
Kl. 13:00
FC Avrasya B1913 (1) Risingskolen
1 - 2
401324 fr
12-04 2019
Kl. 18:45
Skjoldsparken IF (2) B1913 (1) EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
HHT

Hjemmehold taberdømt

401325
fr
12-04 2019
Kl. 18:45
Dalum IF DSIO Dalum Stadion
2 - 1
401326
fr
12-04 2019
Kl. 18:45
KFUM.s BK Kildemosens BK KFUM-parken
0 - 3
401327
14-04 2019
Kl. 11:00
Marienlyst OKS Marienlystcentret
4 - 4
401323
14-04 2019
Kl. 11:00
FC Avrasya Posten Risingskolen
3 - 2
401328
14-04 2019
Kl. 15:00
OB B 1909 OB-Ådalen
1 - 3
401329
to
18-04 2019
Kl. 11:00
FC Hjallese B 1909 Hjalleseskolen
0 - 3
401330
to
18-04 2019
Kl. 11:00
OKS Stige Boldklub 2017 OKSON-Park
1 - 3
401332
to
18-04 2019
Kl. 11:00
DSIO KFUM.s BK Provstegårdsskolen
1 - 2
401333
to
18-04 2019
Kl. 11:00
B1913 (1) Dalum IF Campus Road
0 - 10
401334 to
18-04 2019
Kl. 11:00
Posten Skjoldsparken IF (2) Postens anlæg
UHT

Udehold taberdømt

401331
to
18-04 2019
Kl. 13:00
Kildemosens BK Marienlyst Kildemosens anlæg
4 - 1
401335 to
18-04 2019
Kl. 15:00
FC Avrasya OB Risingskolen
1 - 1
401322
ti
23-04 2019
Kl. 18:45
FC Hjallese Stige Boldklub 2017 Hjalleseskolen
1 - 4
401337
fr
26-04 2019
Kl. 18:45
B 1909 OKS B.1909s anlæg
5 - 1
401339
fr
26-04 2019
Kl. 18:45
Dalum IF Posten Dalum Stadion
7 - 0
401341
fr
26-04 2019
Kl. 18:45
Marienlyst DSIO Marienlystcentret
1 - 1
401340
27-04 2019
Kl. 15:00
KFUM.s BK B1913 (1) KFUM-parken
2 - 2
401338
27-04 2019
Kl. 15:00
Skjoldsparken IF (2) FC Avrasya EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
HHT

Hjemmehold taberdømt

401336
27-04 2019
Kl. 15:00
Stige Boldklub 2017 Kildemosens BK Hauge Gruppen Arena
0 - 1
401342
27-04 2019
Kl. 15:30
OB FC Hjallese OB-Ådalen
0 - 2
401343
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
OKS FC Hjallese OKSON-Park
4 - 1
401344
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Kildemosens BK B 1909 Kildemosens anlæg
5 - 1
401345
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
DSIO Stige Boldklub 2017 Provstegårdsskolen
1 - 1
401346
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
B1913 (1) Marienlyst Campus Road
0 - 1
401347
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Posten KFUM.s BK Postens anlæg
5 - 2
401348
ti
30-04 2019
Kl. 18:45
FC Avrasya Dalum IF Risingskolen
2 - 2
401349 ti
30-04 2019
Kl. 18:45
Skjoldsparken IF (2) OB EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
HHT

Hjemmehold taberdømt

401351
fr
03-05 2019
Kl. 18:45
B 1909 DSIO B.1909s anlæg
0 - 1
401352
05-05 2019
Kl. 11:00
FC Hjallese Kildemosens BK Hjalleseskolen
1 - 5
401356
05-05 2019
Kl. 11:00
Dalum IF Skjoldsparken IF (2) Dalum Stadion
UHT

Udehold taberdømt

401357
05-05 2019
Kl. 11:00
KFUM.s BK FC Avrasya KFUM-parken
1 - 1
401358
05-05 2019
Kl. 11:00
Marienlyst Posten Marienlystcentret
3 - 4
401360
fr
10-05 2019
Kl. 18:45
Kildemosens BK OKS Kildemosens anlæg
2 - 0
401366
fr
10-05 2019
Kl. 18:45
Dalum IF OB Dalum Stadion
6 - 0
401361
12-05 2019
Kl. 11:00
DSIO FC Hjallese Provstegårdsskolen
1 - 2
401362
12-05 2019
Kl. 11:00
B1913 (1) B 1909 Campus Road
2 - 1
401363
12-05 2019
Kl. 11:00
Posten Stige Boldklub 2017 Postens anlæg
0 - 10
401365
12-05 2019
Kl. 11:00
Skjoldsparken IF (2) KFUM.s BK EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
HHT

Hjemmehold taberdømt

401364
12-05 2019
Kl. 15:00
FC Avrasya Marienlyst Risingskolen
0 - 3
401309
ti
14-05 2019
Kl. 18:45
FC Avrasya DSIO Risingskolen
0 - 2
410278
to
16-05 2019
Kl. 18:30
OB Kildemosens BK OB-Ådalen
2 - 6
410276
fr
17-05 2019
Kl. 11:00
KFUM.s BK Dalum IF KFUM-parken
2 - 9
410277 fr
17-05 2019
Kl. 11:00
Marienlyst Skjoldsparken IF (2) Marienlystcentret
UHT

Udehold taberdømt

401369
fr
17-05 2019
Kl. 11:00
FC Hjallese B1913 (1) Hjalleseskolen
2 - 0
410275
fr
17-05 2019
Kl. 13:00
OKS DSIO OKSON-Park
0 - 3
401367
fr
17-05 2019
Kl. 13:00
Stige Boldklub 2017 FC Avrasya Hauge Gruppen Arena
6 - 0
401350
ti
21-05 2019
Kl. 19:00
Stige Boldklub 2017 B1913 (1) Hauge Gruppen Arena
2 - 0
410280
fr
24-05 2019
Kl. 18:45
B1913 (1) OKS Campus Road
0 - 6
410281
fr
24-05 2019
Kl. 18:45
Posten FC Hjallese Postens anlæg
2 - 0
410285
fr
24-05 2019
Kl. 18:45
KFUM.s BK OB KFUM-parken
2 - 1
410283
25-05 2019
Kl. 15:00
Skjoldsparken IF (2) Stige Boldklub 2017 EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
HHT

Hjemmehold taberdømt

410284
25-05 2019
Kl. 15:00
Dalum IF Marienlyst Dalum Stadion
2 - 2
410279
25-05 2019
Kl. 15:00
DSIO Kildemosens BK Provstegårdsskolen
1 - 2
410282
26-05 2019
Kl. 15:00
FC Avrasya B 1909 Risingskolen
2 - 2
410309
fr
31-05 2019
Kl. 18:45
OKS Posten OKSON-Park
0 - 3
410310
02-06 2019
Kl. 11:00
Kildemosens BK B1913 (1) Kildemosens anlæg
UHT

Udehold taberdømt

410312
02-06 2019
Kl. 11:00
OB DSIO OB-Ådalen
1 - 3
410287
02-06 2019
Kl. 11:00
B 1909 Skjoldsparken IF (2) B.1909s anlæg
UHT

Udehold taberdømt

410286
02-06 2019
Kl. 13:00
Stige Boldklub 2017 Dalum IF Hauge Gruppen Arena
4 - 6
401359
to
06-06 2019
Kl. 18:30
OB OKS OB-Ådalen
3 - 5
410288
to
06-06 2019
Kl. 18:45
FC Hjallese FC Avrasya Hjalleseskolen
2 - 1
410311
to
06-06 2019
Kl. 18:45
KFUM.s BK Marienlyst KFUM-parken
3 - 1
401308
fr
07-06 2019
Kl. 19:00
Posten B1913 (1) Postens anlæg
3 - 0
401368 ti
11-06 2019
Kl. 18:30
Posten B 1909 Postens anlæg
3 - 0
410316 fr
14-06 2019
Kl. 18:45
Skjoldsparken IF (2) FC Hjallese EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
HHT

Hjemmehold taberdømt

410317
fr
14-06 2019
Kl. 18:45
Dalum IF B 1909 Dalum Stadion
6 - 1
410319 fr
14-06 2019
Kl. 18:45
Marienlyst OB Marienlystcentret
UHT

Udehold taberdømt

410318
16-06 2019
Kl. 11:00
KFUM.s BK Stige Boldklub 2017 KFUM-parken
2 - 3
410313
16-06 2019
Kl. 11:00
B1913 (1) DSIO Campus Road
0 - 5
410315
16-06 2019
Kl. 13:00
FC Avrasya OKS Risingskolen
1 - 7
410314
ti
18-06 2019
Kl. 18:30
Posten Kildemosens BK Postens anlæg
2 - 7
410321
22-06 2019
Kl. 11:00
B 1909 KFUM.s BK B.1909s anlæg
1 - 5
410325
22-06 2019
Kl. 13:00
DSIO Posten Provstegårdsskolen
2 - 0
410326
22-06 2019
Kl. 15:30
OB B1913 (1) OB-Ådalen
3 - 2
410320
22-06 2019
Kl. 15:30
Stige Boldklub 2017 Marienlyst Hauge Gruppen Arena
7 - 2
410322
22-06 2019
Kl. 15:30
FC Hjallese Dalum IF Hjalleseskolen
0 - 3
410323
22-06 2019
Kl. 15:30
OKS Skjoldsparken IF (2) OKSON-Park
UHT

Udehold taberdømt

410324
22-06 2019
Kl. 15:30
Kildemosens BK FC Avrasya Kildemosens anlæg
15 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn påmail eller på tlf: 6617 8218

HUSK at alle spillere skal have aktiveret deres fodboldpas. Se hvordan du gør her

Grundet beslutning på DBU Fyns Delegeretmøde om at nedbringe antallet af hold i Serie 1 til 28 fra sæsonen 2019/2020, vil der i denne sæson være et ekstra antal nedrykkere.

05.04.19: Skjoldsparken IF (2) trukket.

 

Log ind