MENU

Albaniserien Herrer - 2019/2020 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
179640
fr
16-08 2019
Kl. 18:45
Flemløse/Haarby B 1909 Haarby Stadion
1 - 7
179637
fr
16-08 2019
Kl. 18:45
SSV Højfyn Fjordager IF Albani Arena Vissenbjerg
1 - 2
179638
17-08 2019
Kl. 14:00
Kerteminde BK Tarup-Paarup IF ALBANI Kerteminde Stadion
4 - 0
179633
17-08 2019
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold S.f.B. Espe Hallen (ude)
1 - 1
179634
17-08 2019
Kl. 15:00
Aarup BK Bogense G & IF Scankab Arena i Aarup
5 - 1
179639
18-08 2019
Oversidder Allesø GF
179635
18-08 2019
Kl. 13:00
B1913 Dalum IF Campus Road
1 - 3
179636
18-08 2019
Kl. 14:45
Marstal/Rise Morud/Veflinge Marstal Stadion
4 - 0
179641
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
S.f.B. Aarup BK S.f.B. Hellegårdsvej
2 - 4
179721
ti
20-08 2019
Kl. 18:45
Allesø GF Flemløse/Haarby Allesø / Spurvelundsskolen
3 - 2
179720 on
21-08 2019
Tarup-Paarup IF Oversidder Home Tarup Park
179645
on
21-08 2019
Kl. 18:45
Morud/Veflinge SSV Højfyn MORUD VVS-EL STADION
1 - 0
179719
on
21-08 2019
Kl. 18:45
Fjordager IF Kerteminde BK Fjordager IF.s anlæg
1 - 1
179642
on
21-08 2019
Kl. 18:45
B 1909 Krarup Espe Fodbold B.1909s anlæg
5 - 0
179644
on
21-08 2019
Kl. 19:00
Dalum IF Marstal/Rise Dalum Stadion
4 - 1
179643
to
22-08 2019
Kl. 18:45
Bogense G & IF B1913 Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
0 - 3
179725
24-08 2019
Kl. 15:00
SSV Højfyn Dalum IF Albani Arena Vissenbjerg
1 - 2
179726
24-08 2019
Kl. 15:00
Kerteminde BK Morud/Veflinge ALBANI Kerteminde Stadion
2 - 2
179723
24-08 2019
Kl. 15:00
Aarup BK Krarup Espe Fodbold Scankab Arena i Aarup
2 - 2
179727
25-08 2019
Oversidder Fjordager IF
179728
25-08 2019
Kl. 11:00
Flemløse/Haarby Tarup-Paarup IF Haarby Stadion
4 - 2
179729
25-08 2019
Kl. 11:00
Allesø GF B 1909 Allesø / Spurvelundsskolen
1 - 3
179724
25-08 2019
Kl. 14:45
Marstal/Rise Bogense G & IF Marstal Stadion
1 - 0
179731
ti
27-08 2019
Kl. 18:45
Krarup Espe Fodbold B1913 Espe Hallen (ude)
0 - 0
179742
ti
27-08 2019
Kl. 18:45
Dalum IF Kerteminde BK Dalum Stadion
2 - 2
179743 on
28-08 2019
Morud/Veflinge Oversidder MORUD VVS-EL STADION
179744
on
28-08 2019
Kl. 18:45
Fjordager IF Flemløse/Haarby Fjordager IF.s anlæg
4 - 1
179745
on
28-08 2019
Kl. 18:45
Tarup-Paarup IF Allesø GF Home Tarup Park
3 - 0
179732
on
28-08 2019
Kl. 18:45
B 1909 Aarup BK B.1909s anlæg
8 - 1
179741
on
28-08 2019
Kl. 18:45
Bogense G & IF SSV Højfyn Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
2 - 5
179730
on
28-08 2019
Kl. 19:00
S.f.B. Marstal/Rise S.f.B. Hellegårdsvej
7 - 0
179746
31-08 2019
Kl. 15:00
SSV Højfyn S.f.B. Albani Arena Vissenbjerg
1 - 2
179751
31-08 2019
Kl. 15:00
Flemløse/Haarby Morud/Veflinge Haarby Stadion
2 - 2
179753
31-08 2019
Kl. 15:00
Tarup-Paarup IF B 1909 Home Tarup Park
0 - 2
179750
01-09 2019
Oversidder Dalum IF
179752
01-09 2019
Kl. 11:00
Allesø GF Fjordager IF Allesø / Spurvelundsskolen
2 - 2
179748
01-09 2019
Kl. 11:00
B1913 Aarup BK Campus Road
8 - 0
179749
01-09 2019
Kl. 11:00
Kerteminde BK Bogense G & IF ALBANI Kerteminde Stadion
1 - 6
179747
01-09 2019
Kl. 14:45
Marstal/Rise Krarup Espe Fodbold Marstal Stadion
3 - 1
180394
to
05-09 2019
Kl. 19:15
Morud/Veflinge Allesø GF MORUD VVS-EL STADION
1 - 1
180395
07-09 2019
Kl. 14:00
Fjordager IF Tarup-Paarup IF Fjordager IF.s anlæg
2 - 2
180393
07-09 2019
Kl. 15:00
Dalum IF Flemløse/Haarby Dalum Stadion
1 - 1
180391
07-09 2019
Kl. 15:00
B 1909 B1913 B.1909s anlæg
1 - 2
180389
07-09 2019
Kl. 15:30
Krarup Espe Fodbold SSV Højfyn Espe Hallen (ude)
1 - 0
180392
08-09 2019
Bogense G & IF Oversidder Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
179754
08-09 2019
Kl. 11:00
S.f.B. Kerteminde BK S.f.B. Hellegårdsvej
4 - 1
180390
08-09 2019
Kl. 14:00
Aarup BK Marstal/Rise Scankab Arena i Aarup
3 - 8
180400
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Flemløse/Haarby Bogense G & IF Haarby Stadion
0 - 6
180403
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Fjordager IF B 1909 Fjordager IF.s anlæg
0 - 4
180396 on
11-09 2019
Oversidder S.f.B.
180397
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Kerteminde BK Krarup Espe Fodbold ALBANI Kerteminde Stadion
3 - 1
180398
on
11-09 2019
Kl. 18:00
SSV Højfyn Aarup BK Albani Arena Vissenbjerg
3 - 2
180401
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Allesø GF Dalum IF Allesø / Spurvelundsskolen
2 - 4
180402
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Tarup-Paarup IF Morud/Veflinge Home Tarup Park
4 - 1
180407
fr
13-09 2019
Kl. 17:45
B1913 SSV Højfyn Campus Road
4 - 2
180406
14-09 2019
Kl. 15:00
Aarup BK Kerteminde BK Scankab Arena i Aarup
1 - 4
180409
14-09 2019
Kl. 15:00
Bogense G & IF Allesø GF Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
5 - 3
180411
14-09 2019
Kl. 15:00
Morud/Veflinge Fjordager IF MORUD VVS-EL STADION
4 - 1
180405
15-09 2019
Krarup Espe Fodbold Oversidder Espe Hallen (ude)
180410
15-09 2019
Kl. 11:00
Dalum IF Tarup-Paarup IF Dalum Stadion
1 - 2
180404
15-09 2019
Kl. 11:00
S.f.B. Flemløse/Haarby S.f.B. Hellegårdsvej
2 - 0
180408
15-09 2019
Kl. 14:00
B 1909 Marstal/Rise B.1909s anlæg
0 - 0
180415
to
19-09 2019
Kl. 17:45
Kerteminde BK B1913 ALBANI Kerteminde Stadion
2 - 3
180417
21-09 2019
Kl. 15:00
Tarup-Paarup IF Bogense G & IF Home Tarup Park
4 - 0
180947
21-09 2019
Kl. 15:00
Morud/Veflinge B 1909 MORUD VVS-EL STADION
1 - 6
180412
21-09 2019
Kl. 15:00
Allesø GF S.f.B. Allesø / Spurvelundsskolen
4 - 2
180414
22-09 2019
Oversidder Aarup BK
180413
22-09 2019
Kl. 11:00
Flemløse/Haarby Krarup Espe Fodbold Haarby Stadion
0 - 1
180418
22-09 2019
Kl. 11:00
Fjordager IF Dalum IF Fjordager IF.s anlæg
5 - 1
180416
22-09 2019
Kl. 14:00
SSV Højfyn Marstal/Rise Albani Arena Vissenbjerg
2 - 1
180950
28-09 2019
Kl. 15:00
Aarup BK Flemløse/Haarby Scankab Arena i Aarup
2 - 3
180954
28-09 2019
Kl. 15:00
B 1909 SSV Højfyn B.1909s anlæg
4 - 0
180948
28-09 2019
Kl. 15:30
S.f.B. Tarup-Paarup IF S.f.B. Hellegårdsvej
0 - 1
180951
29-09 2019
B1913 Oversidder Campus Road
180949
29-09 2019
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Allesø GF Espe Hallen (ude)
1 - 3
180955
29-09 2019
Kl. 11:00
Bogense G & IF Fjordager IF Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
3 - 0
180956
29-09 2019
Kl. 11:00
Dalum IF Morud/Veflinge Dalum Stadion
4 - 2
180952
29-09 2019
Kl. 14:45
Marstal/Rise Kerteminde BK Marstal Stadion
2 - 2
180979
05-10 2019
Kl. 15:00
Allesø GF Aarup BK Allesø / Spurvelundsskolen
5 - 0
180980
05-10 2019
Kl. 15:00
Flemløse/Haarby B1913 Haarby Stadion
0 - 1
180984
05-10 2019
Kl. 15:00
Dalum IF B 1909 Dalum Stadion
1 - 2
180957
05-10 2019
Kl. 15:30
Fjordager IF S.f.B. Fjordager IF.s anlæg
3 - 4
180981
06-10 2019
Oversidder Marstal/Rise
180958
06-10 2019
Kl. 11:00
Tarup-Paarup IF Krarup Espe Fodbold Home Tarup Park
1 - 1
180983
06-10 2019
Kl. 11:00
Morud/Veflinge Bogense G & IF MORUD VVS-EL STADION
4 - 5
180982
06-10 2019
Kl. 13:00
Kerteminde BK SSV Højfyn ALBANI Kerteminde Stadion
3 - 2
180989
12-10 2019
Kl. 14:45
Marstal/Rise Flemløse/Haarby Marstal Stadion
1 - 1
180992
12-10 2019
Kl. 15:00
Bogense G & IF Dalum IF Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
1 - 2
180986
12-10 2019
Kl. 15:15
Krarup Espe Fodbold Fjordager IF Espe Hallen (ude)
2 - 1
180985
12-10 2019
Kl. 15:30
S.f.B. Morud/Veflinge S.f.B. Hellegårdsvej
4 - 2
180991
12-10 2019
Kl. 15:30
B 1909 Kerteminde BK B.1909s anlæg
1 - 0
180990
13-10 2019
SSV Højfyn Oversidder Albani Arena Vissenbjerg
180987
13-10 2019
Kl. 13:00
Aarup BK Tarup-Paarup IF Scankab Arena i Aarup
2 - 2
180988
13-10 2019
Kl. 13:00
B1913 Allesø GF Campus Road
2 - 0
180993
19-10 2019
Kl. 15:00
Dalum IF S.f.B. Dalum Stadion
2 - 2
180996
19-10 2019
Kl. 15:00
Tarup-Paarup IF B1913 Home Tarup Park
2 - 5
180995
19-10 2019
Kl. 15:30
Fjordager IF Aarup BK Fjordager IF.s anlæg
5 - 0
180999
20-10 2019
Oversidder Kerteminde BK
181004
20-10 2019
Kl. 11:00
Bogense G & IF B 1909 Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
1 - 3
180998
20-10 2019
Kl. 11:00
Flemløse/Haarby SSV Højfyn Haarby Stadion
2 - 5
180994
20-10 2019
Kl. 13:00
Morud/Veflinge Krarup Espe Fodbold MORUD VVS-EL STADION
1 - 1
180997
20-10 2019
Kl. 14:00
Allesø GF Marstal/Rise B.1909s anlæg
1 - 2
181010
26-10 2019
Kl. 15:00
SSV Højfyn Allesø GF Albani Arena Vissenbjerg
3 - 1
181011
26-10 2019
Kl. 15:00
Kerteminde BK Flemløse/Haarby Ullerslev Stadion - kunstgræs
3 - 0
181008
26-10 2019
Kl. 15:30
B1913 Fjordager IF Campus Road
1 - 1
181012
27-10 2019
B 1909 Oversidder B.1909s anlæg
181005
27-10 2019
Kl. 11:00
S.f.B. Bogense G & IF S.f.B. Hellegårdsvej
4 - 3
181006
27-10 2019
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Dalum IF Espe Hallen (ude)
1 - 2
181007
27-10 2019
Kl. 13:00
Aarup BK Morud/Veflinge Scankab Arena i Aarup
3 - 2
181009
27-10 2019
Kl. 14:45
Marstal/Rise Tarup-Paarup IF Marstal Stadion
2 - 1
181091
02-11 2019
Kl. 14:30
Allesø GF Kerteminde BK Allesø / Spurvelundsskolen
0 - 1
181014
02-11 2019
Kl. 14:30
Bogense G & IF Krarup Espe Fodbold Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
1 - 2
181016
02-11 2019
Kl. 14:30
Morud/Veflinge B1913 MORUD VVS-EL STADION
0 - 1
181092
03-11 2019
Flemløse/Haarby Oversidder Haarby Stadion
181015
03-11 2019
Kl. 11:00
Dalum IF Aarup BK Dalum Stadion
4 - 2
181013
03-11 2019
Kl. 11:00
B 1909 S.f.B. B.1909s anlæg
3 - 0
181018
03-11 2019
Kl. 13:00
Tarup-Paarup IF SSV Højfyn Home Tarup Park
3 - 2
181017
03-11 2019
Kl. 14:00
Fjordager IF Marstal/Rise Fjordager IF.s anlæg
6 - 5
179722
09-11 2019
Kl. 14:00
S.f.B. B1913 S.f.B. Hellegårdsvej
1 - 2
181096
28-03 2020
Kl. 14:00
Morud/Veflinge Marstal/Rise MORUD VVS-EL STADION
ANN
181094
28-03 2020
Kl. 15:00
Bogense G & IF Aarup BK Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
ANN
181113
28-03 2020
Kl. 15:00
B 1909 Flemløse/Haarby B.1909s anlæg
ANN
181093
28-03 2020
Kl. 15:30
S.f.B. Krarup Espe Fodbold Kunststofbanen S.f.B.
ANN
181112
29-03 2020
Allesø GF Oversidder Allesø / Spurvelundsskolen
181095
29-03 2020
Kl. 11:00
Dalum IF B1913 Dalum Stadion
ANN
181097
29-03 2020
Kl. 11:00
Fjordager IF SSV Højfyn Fjordager IF.s anlæg
ANN
181098
29-03 2020
Kl. 13:00
Tarup-Paarup IF Kerteminde BK Home Tarup Park
ANN
181116 fr
03-04 2020
Kl. 18:15
B1913 Bogense G & IF Campus Road
ANN
181114
04-04 2020
Kl. 15:00
Aarup BK S.f.B. Scankab Arena i Aarup
ANN
181115
04-04 2020
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold B 1909 Espe Hallen (ude)
ANN
181119
04-04 2020
Kl. 15:00
Kerteminde BK Fjordager IF ALBANI Kerteminde Stadion
ANN
181120
05-04 2020
Oversidder Tarup-Paarup IF
181121
05-04 2020
Kl. 11:00
Flemløse/Haarby Allesø GF Flemløse Stadion
ANN
181118
05-04 2020
Kl. 11:00
SSV Højfyn Morud/Veflinge Albani Arena Skalbjerg
ANN
181117
05-04 2020
Kl. 13:45
Marstal/Rise Dalum IF Marstal Stadion
ANN
181125 on
08-04 2020
Kl. 18:00
Dalum IF SSV Højfyn Dalum Stadion
ANN
181127 to
09-04 2020
Fjordager IF Oversidder Fjordager IF.s anlæg
181123 to
09-04 2020
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Aarup BK Espe Hallen (ude)
ANN
181122 to
09-04 2020
Kl. 13:00
B1913 S.f.B. Campus Road
ANN
181124 to
09-04 2020
Kl. 14:00
Bogense G & IF Marstal/Rise Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
ANN
181126 fr
10-04 2020
Kl. 11:00
Morud/Veflinge Kerteminde BK MORUD VVS-EL STADION
ANN
181128 fr
10-04 2020
Kl. 13:00
Tarup-Paarup IF Flemløse/Haarby Home Tarup Park
ANN
181129 fr
10-04 2020
Kl. 13:00
B 1909 Allesø GF B.1909s anlæg
ANN
181133 to
16-04 2020
Kl. 18:30
SSV Højfyn Bogense G & IF Albani Arena Skalbjerg
ANN
181131 fr
17-04 2020
Kl. 18:45
B1913 Krarup Espe Fodbold Campus Road
ANN
181132
18-04 2020
Kl. 15:00
Aarup BK B 1909 Scankab Arena i Aarup
ANN
181134
18-04 2020
Kl. 15:00
Kerteminde BK Dalum IF ALBANI Kerteminde Stadion
ANN
181135
19-04 2020
Oversidder Morud/Veflinge
181136
19-04 2020
Kl. 11:00
Flemløse/Haarby Fjordager IF Flemløse Stadion
ANN
181137
19-04 2020
Kl. 11:00
Allesø GF Tarup-Paarup IF Allesø / Spurvelundsskolen
ANN
181130
19-04 2020
Kl. 13:45
Marstal/Rise S.f.B. Marstal Stadion
ANN
181138 ti
21-04 2020
Kl. 18:30
S.f.B. SSV Højfyn S.f.B. Hellegårdsvej
ANN
181140 ti
21-04 2020
Kl. 18:45
Aarup BK B1913 Scankab Arena i Aarup
ANN
181141 ti
21-04 2020
Kl. 18:45
Bogense G & IF Kerteminde BK Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
ANN
181142 on
22-04 2020
Dalum IF Oversidder Dalum Stadion
181143 on
22-04 2020
Kl. 18:45
Morud/Veflinge Flemløse/Haarby MORUD VVS-EL STADION
ANN
181144 on
22-04 2020
Kl. 18:45
Fjordager IF Allesø GF Fjordager IF.s anlæg
ANN
181145 on
22-04 2020
Kl. 18:45
B 1909 Tarup-Paarup IF B.1909s anlæg
ANN
181139 on
22-04 2020
Kl. 19:00
Krarup Espe Fodbold Marstal/Rise Espe Hallen (ude)
ANN
181192
25-04 2020
Kl. 15:00
Flemløse/Haarby Dalum IF Flemløse Stadion
ANN
181146
25-04 2020
Kl. 15:00
Kerteminde BK S.f.B. ALBANI Kerteminde Stadion
ANN
181190
25-04 2020
Kl. 15:00
B1913 B 1909 Campus Road
ANN
181191
26-04 2020
Oversidder Bogense G & IF
181188
26-04 2020
Kl. 11:00
SSV Højfyn Krarup Espe Fodbold Albani Arena Skalbjerg
ANN
181193
26-04 2020
Kl. 11:00
Allesø GF Morud/Veflinge Allesø / Spurvelundsskolen
ANN
181194
26-04 2020
Kl. 11:00
Tarup-Paarup IF Fjordager IF Home Tarup Park
ANN
181189
26-04 2020
Kl. 13:45
Marstal/Rise Aarup BK Marstal Stadion
ANN
181200 fr
01-05 2020
Kl. 18:45
Dalum IF Allesø GF Dalum Stadion
ANN
181202
02-05 2020
Kl. 15:00
B 1909 Fjordager IF B.1909s anlæg
ANN
181197
02-05 2020
Kl. 15:00
Aarup BK SSV Højfyn Scankab Arena i Aarup
ANN
181199
02-05 2020
Kl. 15:00
Bogense G & IF Flemløse/Haarby Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
ANN
181195
03-05 2020
S.f.B. Oversidder S.f.B. Hellegårdsvej
181196
03-05 2020
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Kerteminde BK Espe Hallen (ude)
ANN
181201
03-05 2020
Kl. 11:00
Morud/Veflinge Tarup-Paarup IF MORUD VVS-EL STADION
ANN
181198
03-05 2020
Kl. 14:00
B1913 Marstal/Rise Campus Road
ANN
181204 fr
08-05 2020
Oversidder Krarup Espe Fodbold
181847 fr
08-05 2020
Kl. 11:00
Allesø GF Bogense G & IF Allesø / Spurvelundsskolen
ANN
181848 fr
08-05 2020
Kl. 13:00
Tarup-Paarup IF Dalum IF Home Tarup Park
ANN
181203 fr
08-05 2020
Kl. 13:00
Flemløse/Haarby S.f.B. Flemløse Stadion
ANN
181846 fr
08-05 2020
Kl. 13:45
Marstal/Rise B 1909 Marstal Stadion
ANN
181205
09-05 2020
Kl. 15:00
Kerteminde BK Aarup BK ALBANI Kerteminde Stadion
ANN
181207
09-05 2020
Kl. 15:00
SSV Højfyn B1913 Albani Arena Skalbjerg
ANN
181849
09-05 2020
Kl. 15:00
Fjordager IF Morud/Veflinge Fjordager IF.s anlæg
ANN
181853 fr
15-05 2020
Kl. 18:45
B1913 Kerteminde BK Campus Road
ANN
181857
16-05 2020
Kl. 15:00
B 1909 Morud/Veflinge B.1909s anlæg
ANN
181850
16-05 2020
Kl. 15:00
S.f.B. Allesø GF S.f.B. Hellegårdsvej
ANN
181851
16-05 2020
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold Flemløse/Haarby Espe Hallen (ude)
ANN
181852
17-05 2020
Aarup BK Oversidder Scankab Arena i Aarup
181856
17-05 2020
Kl. 11:00
Dalum IF Fjordager IF Dalum Stadion
ANN
181854
17-05 2020
Kl. 13:45
Marstal/Rise SSV Højfyn Marstal Stadion
ANN
181855
17-05 2020
Kl. 14:00
Bogense G & IF Tarup-Paarup IF Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
ANN
181864 on
20-05 2020
Kl. 18:45
SSV Højfyn B 1909 Albani Arena Skalbjerg
ANN
180399 to
21-05 2020
Kl. 13:15
Marstal/Rise B1913 Rise Stadion
UDS
181865
23-05 2020
Kl. 13:00
Fjordager IF Bogense G & IF Fjordager IF.s anlæg
ANN
181866
23-05 2020
Kl. 15:00
Morud/Veflinge Dalum IF MORUD VVS-EL STADION
ANN
181860
23-05 2020
Kl. 15:00
Flemløse/Haarby Aarup BK Flemløse Stadion
ANN
181861
24-05 2020
Oversidder B1913
181858
24-05 2020
Kl. 11:00
Tarup-Paarup IF S.f.B. Home Tarup Park
ANN
181859
24-05 2020
Kl. 11:00
Allesø GF Krarup Espe Fodbold Allesø / Spurvelundsskolen
ANN
181863
24-05 2020
Kl. 14:00
Kerteminde BK Marstal/Rise ALBANI Kerteminde Stadion
ANN
181875 ti
26-05 2020
Kl. 18:45
Bogense G & IF Morud/Veflinge Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
ANN
181869 ti
26-05 2020
Kl. 18:45
Aarup BK Allesø GF Scankab Arena i Aarup
ANN
181872 ti
26-05 2020
Kl. 18:45
B1913 Flemløse/Haarby Campus Road
ANN
181873 on
27-05 2020
Marstal/Rise Oversidder Marstal Stadion
181874 on
27-05 2020
Kl. 18:45
SSV Højfyn Kerteminde BK Albani Arena Skalbjerg
ANN
181876 on
27-05 2020
Kl. 18:45
B 1909 Dalum IF B.1909s anlæg
ANN
181867 on
27-05 2020
Kl. 18:45
S.f.B. Fjordager IF S.f.B. Hellegårdsvej
ANN
181868 on
27-05 2020
Kl. 18:45
Krarup Espe Fodbold Tarup-Paarup IF Espe Hallen (ude)
ANN
181889
30-05 2020
Kl. 14:00
Flemløse/Haarby Marstal/Rise Flemløse Stadion
ANN
181878 ti
02-06 2020
Kl. 18:45
Fjordager IF Krarup Espe Fodbold Fjordager IF.s anlæg
ANN
181884 ti
02-06 2020
Kl. 18:45
Tarup-Paarup IF Aarup BK Home Tarup Park
ANN
181895 ti
02-06 2020
Kl. 18:45
Kerteminde BK B 1909 ALBANI Kerteminde Stadion
ANN
181890 on
03-06 2020
Oversidder SSV Højfyn
181885 on
03-06 2020
Kl. 18:45
Allesø GF B1913 Allesø / Spurvelundsskolen
ANN
181896 on
03-06 2020
Kl. 18:45
Dalum IF Bogense G & IF Dalum Stadion
ANN
181877 on
03-06 2020
Kl. 18:45
Morud/Veflinge S.f.B. MORUD VVS-EL STADION
ANN
181897
06-06 2020
Kl. 15:00
S.f.B. Dalum IF S.f.B. Hellegårdsvej
ANN
181902
06-06 2020
Kl. 15:00
SSV Højfyn Flemløse/Haarby Albani Arena Skalbjerg
ANN
181899
06-06 2020
Kl. 15:00
Aarup BK Fjordager IF Scankab Arena i Aarup
ANN
181900
06-06 2020
Kl. 15:00
B1913 Tarup-Paarup IF Campus Road
ANN
181903
07-06 2020
Kerteminde BK Oversidder ALBANI Kerteminde Stadion
181904
07-06 2020
Kl. 11:00
B 1909 Bogense G & IF B.1909s anlæg
ANN
181898
07-06 2020
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Morud/Veflinge Espe Hallen (ude)
ANN
181901
07-06 2020
Kl. 13:45
Marstal/Rise Allesø GF Marstal Stadion
ANN
181908
13-06 2020
Kl. 15:00
Fjordager IF B1913 Fjordager IF.s anlæg
ANN
181905
13-06 2020
Kl. 15:00
Bogense G & IF S.f.B. Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
ANN
181906
13-06 2020
Kl. 15:00
Dalum IF Krarup Espe Fodbold Dalum Stadion
ANN
181912
14-06 2020
Oversidder B 1909
181910
14-06 2020
Kl. 11:00
Allesø GF SSV Højfyn Allesø / Spurvelundsskolen
ANN
181911
14-06 2020
Kl. 11:00
Flemløse/Haarby Kerteminde BK Flemløse Stadion
ANN
181907
14-06 2020
Kl. 11:00
Morud/Veflinge Aarup BK MORUD VVS-EL STADION
ANN
181909
14-06 2020
Kl. 14:00
Tarup-Paarup IF Marstal/Rise Home Tarup Park
ANN
181920
21-06 2020
Oversidder Flemløse/Haarby
181913
21-06 2020
Kl. 13:45
S.f.B. B 1909 S.f.B. Hellegårdsvej
ANN
181914
21-06 2020
Kl. 13:45
Krarup Espe Fodbold Bogense G & IF Espe Hallen (ude)
ANN
181915
21-06 2020
Kl. 13:45
Aarup BK Dalum IF Scankab Arena i Aarup
ANN
181916
21-06 2020
Kl. 13:45
B1913 Morud/Veflinge Campus Road
ANN
181917
21-06 2020
Kl. 13:45
Marstal/Rise Fjordager IF Marstal Stadion
ANN
181918
21-06 2020
Kl. 13:45
SSV Højfyn Tarup-Paarup IF Albani Arena Skalbjerg
ANN
181919
21-06 2020
Kl. 13:45
Kerteminde BK Allesø GF ALBANI Kerteminde Stadion
ANN
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218

Grundet afgørelse i Fodboldens Disciplinærinstans fratrækkes B 1909 ni point i sæsonen 2019/2020.

 

Log ind