|
926999
|
ma10-04 2023
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927000
|
ti11-04 2023
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
926998
|
to13-04 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
|
927002
|
lø15-04 2023
|
10:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927004
|
ma17-04 2023
|
18:30
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
927005
|
ma17-04 2023
|
22:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
|
927003
|
ti18-04 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927007
|
to20-04 2023
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
927006
|
lø22-04 2023
|
11:30
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927011
|
sø23-04 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
927010
|
ma24-04 2023
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927008
|
ti25-04 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927009
|
to27-04 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
927012
|
lø29-04 2023
|
10:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927013
|
ma01-05 2023
|
18:30
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
927015
|
ti02-05 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927016
|
fr05-05 2023
|
18:00
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927014
|
lø06-05 2023
|
14:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
927034
|
lø06-05 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
927017
|
sø07-05 2023
|
17:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
927020
|
ma08-05 2023
|
18:30
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
927018
|
ti09-05 2023
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927019
|
to11-05 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
927022
|
lø13-05 2023
|
10:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927021
|
lø13-05 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
927024
|
ma15-05 2023
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927027
|
ma15-05 2023
|
19:30
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927026
|
ti16-05 2023
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927025
|
lø20-05 2023
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
927028
|
sø21-05 2023
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
927035
|
ti23-05 2023
|
19:30
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
927031
|
ti23-05 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927032
|
fr26-05 2023
|
18:30
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
927033
|
lø27-05 2023
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
927037
|
ma29-05 2023
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927038
|
ti30-05 2023
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927040
|
ti30-05 2023
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
927036
|
to01-06 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
927001
|
to01-06 2023
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927039
|
lø03-06 2023
|
10:15
|
|
|
Lundehusparken
|
UMH
|
|
|
927045
|
to08-06 2023
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
927041
|
lø10-06 2023
|
16:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927042
|
lø10-06 2023
|
16:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927043
|
lø10-06 2023
|
16:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
927044
|
lø10-06 2023
|
16:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned