MENU

U13 Drenge Liga 3 8M (10) efterår, Pulje A //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
325574
21-08 2022
Kl. 10:00
FB FA 2000 Jens Jessens Vej
6
-
1
325577
21-08 2022
Kl. 12:00
KFUM BK, Roskilde Oversidder Lillevang Idrætscenter
325576
21-08 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I Sundby Bk. Slagelse Stadion
15
-
0
325575
21-08 2022
Kl. 14:00
Hørsholm-Usserød IK GVI Hørsholm Idrætspark
3
-
3
325578
28-08 2022
Kl. 10:00
Sundby Bk. KFUM BK, Roskilde Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
7
325581
28-08 2022
Kl. 10:00
GVI FB GVI. Nymosen
0
-
6
325582
28-08 2022
Kl. 12:00
Oversidder Hørsholm-Usserød IK
325579
28-08 2022
Kl. 12:00
A27 Slagelse B&I Dragør Bk
1
-
3
325580
28-08 2022
Kl. 12:00
FA 2000 BK Frem Jens Jessens Vej
5
-
2
325584
03-09 2022
Kl. 10:00
BK Frem GVI Valby Idrætspark
2
-
1
325583
04-09 2022
Kl. 10:00
Sundby Bk. A27 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
7
325585
04-09 2022
Kl. 10:00
FB Oversidder Jens Jessens Vej
325587
04-09 2022
Kl. 12:00
KFUM BK, Roskilde Hørsholm-Usserød IK Lillevang Idrætscenter
1
-
4
325586
04-09 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I FA 2000 Slagelse Stadion
1
-
1
325592
18-09 2022
Kl. 12:00
Oversidder BK Frem
325588
18-09 2022
Kl. 12:00
A27 KFUM BK, Roskilde Dragør Bk
3
-
0
325590
18-09 2022
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK FB Hørsholm Idrætspark
1
-
2
325589
18-09 2022
Kl. 12:15
FA 2000 Sundby Bk. Jens Jessens Vej
6
-
0
325591
18-09 2022
Kl. 14:00
GVI Slagelse B&I GVI. Nymosen
2
-
3
325624
24-09 2022
Kl. 10:00
BK Frem Hørsholm-Usserød IK Valby Idrætspark
1
-
3
325593
25-09 2022
Kl. 10:00
Sundby Bk. GVI Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
325625
25-09 2022
Kl. 10:00
A27 FA 2000 Dragør Bk
7
-
1
325626
25-09 2022
Kl. 12:00
Slagelse B&I Oversidder Slagelse Stadion
325627
25-09 2022
Kl. 12:00
KFUM BK, Roskilde FB Lillevang Idrætscenter
1
-
4
325628
02-10 2022
Kl. 10:00
FB BK Frem Jens Jessens Vej
5
-
2
325631
02-10 2022
Kl. 10:00
GVI A27 GVI. Nymosen
0
-
2
325632
02-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder Sundby Bk.
325630
02-10 2022
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK Slagelse B&I Hørsholm Idrætspark
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
325637 on
05-10 2022
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde BK Frem Lillevang Idrætscenter
1
-
4
325573
08-10 2022
Kl. 10:00
BK Frem A27 Valby Idrætspark
0
-
4
325633
09-10 2022
Kl. 10:00
Sundby Bk. Hørsholm-Usserød IK Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
325635
09-10 2022
Kl. 10:00
FA 2000 GVI Jens Jessens Vej
3
-
0
325634
09-10 2022
Kl. 12:00
A27 Oversidder Dragør Bk
325636
09-10 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I FB Slagelse Stadion
1
-
1
325645
16-10 2022
Kl. 12:00
FA 2000 Hørsholm-Usserød IK Jens Jessens Vej
4
-
0
325641 on
26-10 2022
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde GVI Lillevang Idrætscenter
5
-
3
325638
29-10 2022
Kl. 10:00
BK Frem Slagelse B&I Valby Idrætspark
0
-
3
325639
30-10 2022
Kl. 10:00
FB Sundby Bk. Jens Jessens Vej
9
-
0
325640
30-10 2022
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK A27 Hørsholm Idrætspark
1
-
1
325629
30-10 2022
Kl. 14:00
FA 2000 KFUM BK, Roskilde Jens Jessens Vej
8
-
0
325642
30-10 2022
Kl. 22:00
Oversidder FA 2000
325643
06-11 2022
Kl. 12:00
Sundby Bk. BK Frem Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
325644
06-11 2022
Kl. 12:00
A27 FB Dragør Bk
4
-
3
325646
06-11 2022
Kl. 12:00
Slagelse B&I KFUM BK, Roskilde Slagelse Stadion
5
-
0
325647
06-11 2022
Kl. 12:00
GVI Oversidder GVI. Nymosen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Alle puljer afvikles som enkeltturnering. Pulje A er udelukkende licenslubber.

Efter første turneringshalvdel vil de 2 bedst placerede hold fra pulje A rykke op til liga 2.
De to bedst placerede hold fra pulje B og C rykker op til pulje A sammen med bedste 3´er fra pulje B eller C (findes efter pointgennemsnit.)

Til 2. turneringshalvdel forbeholder det fælles indrangeringsudvalg sig ret til at ændre på U13-U15 rækkernes sammensætning samt omplacere hold til og fra LU.

Husk hvis I ønsker at spile Futsal í vinter så der frist 3. oktober via kluboffice:

https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2022/september/dbu-sjaellands-vintertilbud-2022-2023/#A

Log ind