|
|
467185
|
ti09-08 2022
|
18:45
|
|
|
Stenlille Stadion
|
|
|
|
467189
|
ma15-08 2022
|
18:45
|
|
|
Jernløse Hallen
|
UHT
|
|
|
|
467168
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Højagerskolen
|
|
|
|
|
467169
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
467170
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
467171
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Vedbæk Stadion
|
|
|
|
|
467186
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
467191
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Tåstrup Idrætspark
|
|
|
|
467194
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Sønderkærskolen
|
HHT
|
|
|
467195
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Ringsted Stadion
|
|
|
|
|
467196
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Ramløsehallen
|
|
|
|
467197
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
467198
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
467199
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Nygårdsvej Idrætsanlæg
|
|
|
|
467201
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
St. Heddinge Stadion
|
|
|
|
467247
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Blistruphallen
|
|
|
|
467250
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Stadion Vest
|
|
|
|
467251
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Roskilde IC (Darup)
|
|
|
|
467253
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
|
|
467255
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Fælleden Boldbaner
|
|
|
|
467262
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
|
|
|
467264
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Kvistgård Idrætsanlæg
|
|
|
|
467267
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
467275
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Pedella Park
|
|
|
|
467276
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Gundsølillehallen
|
|
|
|
467277
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Greve Idræts Center
|
HHT
|
|
|
467281
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Holmebækskolen
|
UHT
|
|
|
467284
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
|
|
|
|
467285
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
|
|
|
|
467287
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
Strøbyhallen
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (S2)
1
|
|
467319
|
ti16-08 2022
|
18:45
|
|
|
|
|
|
|
467273
|
ti16-08 2022
|
19:15
|
|
|
Slangerup Stadion Kunst
|
|
Slangerup & Omegn IF (S3)
5
|
|
467190
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Hvalsø ny Idrætsplads
|
|
|
|
467192
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Skovbrynet Skole Kunstgræs
|
|
|
|
467193
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Ruds Vedby Idrætsplads
|
|
|
|
467248
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
467249
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Ravnsborghallen
|
|
|
|
467252
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Annisse Stadion
|
|
|
|
467254
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Snekkersten Idrætscenter
|
|
|
|
467256
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Lynge Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
467257
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
467258
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Borup Stadion
|
|
|
|
467259
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Målfeltet
|
|
|
|
467260
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Ishøj Idrætsplads
|
|
|
|
467261
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Avedøre Skole
|
UHT
|
Egevoldens Idræts Club (S5)
UHT
|
|
467263
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
467265
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Hvidebæk Stadion
|
|
Boldklubben Bæk City (S3)
3
|
|
467266
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Bramsnæsvighallen
|
HHT
|
|
|
467274
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Kværkeby Stadion
|
|
|
|
467278
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Gungehusskolen
|
UHT
|
|
|
467280
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
|
|
|
|
467282
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
|
|
|
|
467283
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
|
|
|
|
467288
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
467289
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
|
|
|
|
467172
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Skinderskovgård
|
UHT
|
|
|
467183
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
467184
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
Korsør ny Stadion
|
|
|
|
467187
|
on17-08 2022
|
18:45
|
|
|
KBK Hillerød Øst-huset
|
UHT
|
|
|
467188
|
on17-08 2022
|
19:00
|
|
|
Ellemarkskolens bane
|
|
|
|
467272
|
to18-08 2022
|
18:45
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
467286
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Valhøj Skole
|
|
|
|
467200
|
ti23-08 2022
|
18:45
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
467279
|
on24-08 2022
|
18:45
|
|
|
Sengeløse Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
529788
|
to25-08 2022
|
18:30
|
|
|
Målfeltet
|
|
|
|
529768
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Skovbrynet Skole
|
|
|
|
529772
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Skinderskovgård
|
|
|
|
529774
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Charlotteskolen
|
|
|
|
529775
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Avedøre Skole
|
UHT
|
Egevoldens Idræts Club (S5)
UHT
|
|
529778
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
529779
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
529782
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Blovstrød Stadion
|
|
|
|
529783
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Ålholmskolen
|
|
|
|
529784
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
529786
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
529787
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
529790
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
529793
|
ti30-08 2022
|
18:00
|
|
|
St. Heddinge Stadion
|
|
|
|
529822
|
ti30-08 2022
|
18:30
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
529791
|
ti30-08 2022
|
19:00
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
Boldklubben Bæk City (S3)
2
|
|
529792
|
ti30-08 2022
|
19:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
529820
|
ti30-08 2022
|
19:00
|
|
|
Slagelse Stadion Kunst
|
|
|
|
529821
|
ti30-08 2022
|
19:40
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
529769
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
529770
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Målfeltet
|
|
|
|
529771
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Birkevang
|
|
|
|
529773
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
529776
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
529777
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
529780
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
KBK Hillerød Øst-huset
|
HHT
|
|
|
529781
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Slangerup Stadion Kunst
|
|
Slangerup & Omegn IF (S3)
2
|
|
529785
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
529789
|
on31-08 2022
|
18:00
|
|
|
Jernløse Hallen
|
|
|
|
529823
|
on31-08 2022
|
18:15
|
|
|
Ellemarkskolens bane
|
|
|
|
529819
|
ma05-09 2022
|
19:00
|
|
|
Sorø Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
529794
|
ti06-09 2022
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
312433
|
ma12-09 2022
|
19:00
|
|
|
Maglemølle Storhallen
|
|
|
|
312438
|
ti13-09 2022
|
17:30
|
|
|
Charlotteskolen
|
|
|
|
312440
|
ti13-09 2022
|
17:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
312442
|
ti13-09 2022
|
17:30
|
|
|
Avedøre Skole
|
|
Egevoldens Idræts Club (S5)
2
|
|
312468
|
ti13-09 2022
|
17:30
|
|
|
Snekkersten Idrætscenter
|
|
|
|
312469
|
ti13-09 2022
|
17:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
312441
|
ti13-09 2022
|
18:00
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
312432
|
ti13-09 2022
|
18:00
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
312471
|
ti13-09 2022
|
18:30
|
|
|
Nellerupgård Stadion
|
|
|
|
312434
|
ti13-09 2022
|
19:00
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
|
|
312436
|
on14-09 2022
|
17:30
|
|
|
Holmebækskolen
|
|
|
|
312439
|
on14-09 2022
|
17:30
|
|
|
Strandmarkens Fritidscenter
|
|
|
|
312467
|
on14-09 2022
|
17:30
|
|
|
Langbjergskolen
|
UHT
|
|
|
312470
|
on14-09 2022
|
17:30
|
|
|
Lynge Idrætsanlæg
|
|
|
|
312435
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
312437
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Havdrup Idrætscenter kunstgræs
|
|
|
|
|
352947
|
ti27-09 2022
|
19:00
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
352949
|
on28-09 2022
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
|
|
|
|
352950
|
on28-09 2022
|
19:00
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
352951
|
on28-09 2022
|
19:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
352953
|
on28-09 2022
|
19:40
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
352946
|
ti04-10 2022
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
352948
|
ti04-10 2022
|
19:00
|
|
|
Havdrup Idrætscenter kunstgræs
|
|
|
|
352952
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Holmebækskolen
|
|
|
|
|
384171
|
lø05-11 2022
|
13:00
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
384172
|
lø05-11 2022
|
13:00
|
|
|
Holmebækskolen
|
|
|
|
384173
|
lø05-11 2022
|
13:00
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
384174
|
lø05-11 2022
|
13:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
|
359617
|
on19-04 2023
|
18:30
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
359616
|
ti25-04 2023
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
|
166322
|
lø20-05 2023
|
12:00
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 2. september kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 16. september via DBU Sjællands Facebookside
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
6. runde Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside
7. runde FINALEN: lørdag den 20. maj 12.00 Holbæk Stadion
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk