Kampnr | Tid | Hjemme | Ude | Bane | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arrangør:
onsdag den. 17-08 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Løgstrup G&IF
Højslev Station IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17:30
Skive IK (E)
Højslev Station IF (2)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:00
Højslev Station IF (1)
Skive IK (E)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:00
Højslev Station IF (2)
Løgstrup G&IF
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 17-08 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Skive IK (R)
Viborg FF (2)
|
|||||||||||||||||||
17:30
Roslev IK
Ørslevkloster IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:00
Viborg FF (2)
Roslev IK
|
|||||||||||||||||||
18:00
Ørslevkloster IF
Skive IK (R)
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 24-08 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Roslev IK
Højslev Station IF (2)
|
|||||||||||||||||||
17:30
Skive IK (R)
Højslev Station IF (1)
|
|||||||||||||||||||
18:00
Højslev Station IF (2)
Skive IK (R)
|
|||||||||||||||||||
18:00
Højslev Station IF (1)
Roslev IK
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 24-08 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Ørslevkloster IF
Skive IK (E)
|
|||||||||||||||||||
17:30
Viborg FF (2)
Løgstrup G&IF
|
|||||||||||||||||||
18:00
Skive IK (E)
Viborg FF (2)
|
|||||||||||||||||||
18:00
Løgstrup G&IF
Ørslevkloster IF
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
lørdag den. 27-08 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
09:30
Højslev Station IF (1)
Viborg FF (2)
|
|||||||||||||||||||
09:30
Højslev Station IF (2)
Ørslevkloster IF
|
|||||||||||||||||||
10:00
Viborg FF (2)
Højslev Station IF (2)
|
|||||||||||||||||||
10:00
Ørslevkloster IF
Højslev Station IF (1)
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 31-08 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Skive IK (E)
Roslev IK
|
|||||||||||||||||||
17:30
Løgstrup G&IF
Skive IK (R)
|
|||||||||||||||||||
18:00
Roslev IK
Løgstrup G&IF
|
|||||||||||||||||||
18:00
Skive IK (R)
Skive IK (E)
|
- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.
Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!
Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"
Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!