U6 drenge 3-mands (18) - 8. oktober Medaljestævne, Pulje 1 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
søndag den. 08-10 2023
Spillested:
Sorø Stadion Ringstedvej 20 4180 Sorø
593422 10:00 FC Storebælt (1) Stenlille IF
10:00
FC Storebælt (1)
Stenlille IF
593423 10:00 Dianalund IF FC Storebælt (2)
10:00
Dianalund IF
FC Storebælt (2)
593425 10:20 Ringsted IF (1) Sorø Freja
10:20
Ringsted IF (1)
Sorø Freja
593426 10:20 Toksværd Olstrup Fodbold FC Storebælt (1)
10:20
Toksværd Olstrup Fodbold
FC Storebælt (1)
593427 10:40 FC Storebælt (2) Ringsted IF (1)
10:40
FC Storebælt (2)
Ringsted IF (1)
593429 10:40 Stenlille IF Dianalund IF
10:40
Stenlille IF
Dianalund IF
593430 11:00 Sorø Freja Toksværd Olstrup Fodbold
11:00
Sorø Freja
Toksværd Olstrup Fodbold
593431 11:00 FC Storebælt (1) Dianalund IF
11:00
FC Storebælt (1)
Dianalund IF
593432 11:20 Ringsted IF (1) Toksværd Olstrup Fodbold
11:20
Ringsted IF (1)
Toksværd Olstrup Fodbold
593433 11:20 Stenlille IF FC Storebælt (2)
11:20
Stenlille IF
FC Storebælt (2)
593434 11:40 Dianalund IF Sorø Freja
11:40
Dianalund IF
Sorø Freja
593435 11:40 Ringsted IF (1) FC Storebælt (1)
11:40
Ringsted IF (1)
FC Storebælt (1)
593436 12:00 FC Storebælt (2) Sorø Freja
12:00
FC Storebælt (2)
Sorø Freja
593437 12:00 Toksværd Olstrup Fodbold Stenlille IF
12:00
Toksværd Olstrup Fodbold
Stenlille IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind