Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Arrangør | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. jun 2023
10:00
Espergærde IF
Helsingør IF Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:00
Hillerød Fodbold
Nødebo IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Fredensborg BI
Hornbæk IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Helsinge Fodbold
KBK Hillerød
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
Helsingør IF Fodbold
Hillerød Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
Nødebo IF
Fredensborg BI
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
KBK Hillerød
Espergærde IF
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
Hornbæk IF
Helsinge Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
Espergærde IF
Hillerød Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
Helsingør IF Fodbold
Nødebo IF
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Fredensborg BI
Helsinge Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Hornbæk IF
KBK Hillerød
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
Espergærde IF
Fredensborg BI
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
Helsingør IF Fodbold
Hornbæk IF
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:20
Hillerød Fodbold
Helsinge Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:20
Nødebo IF
KBK Hillerød
|
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Regler i 5-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-5-5/
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.