U17 Drenge Øst 2 E 2023 (07) (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
192460
fr11-08 2023
19:00 Frem Køge BK 2 Valby Idrætspark
2
-
1
11. aug 2023
19:00
Frem
2
Køge BK 2
1
Runde 1
194852
12-08 2023
10:00 Herfølge BK 2 Taastrup FC Herfølge Stadion
2
-
1
12. aug 2023
10:00
Herfølge BK 2
2
Taastrup FC
1
Runde 1
194556
12-08 2023
11:00 Ringsted IF AB 2 Ringsted Stadion
2
-
0
12. aug 2023
11:00
Ringsted IF
2
AB 2
0
Runde 1
192459
12-08 2023
12:00 FA 2000 Brønshøj BK Jens Jessens Vej
4
-
3
12. aug 2023
12:00
FA 2000
4
Brønshøj BK
3
Runde 1
194843
13-08 2023
11:00 LSF Sundby Bk. Smørum Idrætscenter
1
-
2
13. aug 2023
11:00
LSF
1
Sundby Bk.
2
Runde 1
192458
13-08 2023
12:00 Hillerød Fodbold B.93 2 Hillerød Stadion
2
-
5
13. aug 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
B.93 2
5
Runde 2
195193
fr18-08 2023
18:30 AB 2 FA 2000 Akademisk Boldklub
2
-
1
18. aug 2023
18:30
AB 2
2
FA 2000
1
Runde 2
195251
fr18-08 2023
19:00 Køge BK 2 Hillerød Fodbold Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
1
18. aug 2023
19:00
Køge BK 2
2
Hillerød Fodbold
1
Runde 2
195250
fr18-08 2023
19:15 B.93 2 Herfølge BK 2 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
1
18. aug 2023
19:15
B.93 2
4
Herfølge BK 2
1
Runde 2
195191
19-08 2023
14:15 Taastrup FC LSF NyBolig Park - Kunstgræs
0
-
2
19. aug 2023
14:15
Taastrup FC
0
LSF
2
Runde 2
195192
20-08 2023
14:00 Brønshøj BK Frem Tingbjerg Idrætspark
1
-
1
20. aug 2023
14:00
Brønshøj BK
1
Frem
1
Runde 2
195194
20-08 2023
14:00 Sundby Bk. Ringsted IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
20. aug 2023
14:00
Sundby Bk.
1
Ringsted IF
1
Runde 3
196274
26-08 2023
10:00 Herfølge BK 2 Køge BK 2 Herfølge Stadion
0
-
4
26. aug 2023
10:00
Herfølge BK 2
0
Køge BK 2
4
Runde 3
196272
26-08 2023
11:00 Ringsted IF Taastrup FC Ringsted Stadion
2
-
0
26. aug 2023
11:00
Ringsted IF
2
Taastrup FC
0
Runde 3
195602
26-08 2023
14:00 FA 2000 Sundby Bk. Jens Jessens Vej
1
-
4
26. aug 2023
14:00
FA 2000
1
Sundby Bk.
4
Runde 3
195604
26-08 2023
14:00 Brønshøj BK AB 2 Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
26. aug 2023
14:00
Brønshøj BK
2
AB 2
3
Runde 3
196273
27-08 2023
12:00 LSF B.93 2 Smørum Idrætscenter
1
-
1
27. aug 2023
12:00
LSF
1
B.93 2
1
Runde 3
195603
27-08 2023
14:00 Frem Hillerød Fodbold Valby Idrætspark
4
-
3
27. aug 2023
14:00
Frem
4
Hillerød Fodbold
3
Runde 4
196447
fr01-09 2023
18:30 AB 2 Frem Akademisk Boldklub
1
-
1
01. sep 2023
18:30
AB 2
1
Frem
1
Runde 4
196275
02-09 2023
13:00 Taastrup FC FA 2000 NyBolig Park - Kunstgræs
4
-
3
02. sep 2023
13:00
Taastrup FC
4
FA 2000
3
Runde 4
196471
03-09 2023
13:30 Køge BK 2 LSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
2
03. sep 2023
13:30
Køge BK 2
1
LSF
2
Runde 4
196448
03-09 2023
14:00 Sundby Bk. Brønshøj BK Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
03. sep 2023
14:00
Sundby Bk.
0
Brønshøj BK
1
Runde 4
196470
03-09 2023
14:00 B.93 2 Ringsted IF B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
03. sep 2023
14:00
B.93 2
1
Ringsted IF
2
Runde 4
196286
ma04-09 2023
19:00 Hillerød Fodbold Herfølge BK 2 Hillerød Stadion
5
-
2
04. sep 2023
19:00
Hillerød Fodbold
5
Herfølge BK 2
2
Runde 5
196475
ti05-09 2023
19:00 Ringsted IF Køge BK 2 Ringsted Stadion
1
-
1
05. sep 2023
19:00
Ringsted IF
1
Køge BK 2
1
Runde 5
196476
fr08-09 2023
18:30 AB 2 Sundby Bk. Akademisk Boldklub
0
-
2
08. sep 2023
18:30
AB 2
0
Sundby Bk.
2
Runde 5
196472
09-09 2023
12:00 FA 2000 B.93 2 Jens Jessens Vej
3
-
2
09. sep 2023
12:00
FA 2000
3
B.93 2
2
Runde 5
196474
09-09 2023
16:00 Brønshøj BK Taastrup FC Tingbjerg Idrætspark
2
-
4
09. sep 2023
16:00
Brønshøj BK
2
Taastrup FC
4
Runde 5
196477
10-09 2023
12:00 LSF Hillerød Fodbold Smørum Idrætscenter
6
-
2
10. sep 2023
12:00
LSF
6
Hillerød Fodbold
2
Runde 5
196473
10-09 2023
14:00 Frem Herfølge BK 2 Valby Idrætspark
0
-
0
10. sep 2023
14:00
Frem
0
Herfølge BK 2
0
Runde 6
198370
ti12-09 2023
17:30 Taastrup FC AB 2 NyBolig Park - Kunstgræs
4
-
5
12. sep 2023
17:30
Taastrup FC
4
AB 2
5
Runde 6
198535
fr15-09 2023
19:00 Køge BK 2 FA 2000 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
0
15. sep 2023
19:00
Køge BK 2
4
FA 2000
0
Runde 6
198517
16-09 2023
10:00 Herfølge BK 2 LSF Herfølge Stadion
1
-
7
16. sep 2023
10:00
Herfølge BK 2
1
LSF
7
Runde 6
198534
16-09 2023
12:00 B.93 2 Brønshøj BK B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
1
16. sep 2023
12:00
B.93 2
1
Brønshøj BK
1
Runde 6
198371
17-09 2023
12:00 Hillerød Fodbold Ringsted IF Hillerød Stadion
4
-
1
17. sep 2023
12:00
Hillerød Fodbold
4
Ringsted IF
1
Runde 6
198372
17-09 2023
14:00 Sundby Bk. Frem Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
17. sep 2023
14:00
Sundby Bk.
2
Frem
2
Runde 7
201001
fr22-09 2023
18:30 AB 2 B.93 2 Akademisk Boldklub
4
-
1
22. sep 2023
18:30
AB 2
4
B.93 2
1
Runde 7
201000
23-09 2023
11:00 Ringsted IF Herfølge BK 2 Ringsted Stadion
8
-
2
23. sep 2023
11:00
Ringsted IF
8
Herfølge BK 2
2
Runde 7
198536
23-09 2023
12:00 FA 2000 Hillerød Fodbold Jens Jessens Vej
4
-
2
23. sep 2023
12:00
FA 2000
4
Hillerød Fodbold
2
Runde 7
198538
23-09 2023
13:00 Brønshøj BK Køge BK 2 Tingbjerg Idrætspark
3
-
0
23. sep 2023
13:00
Brønshøj BK
3
Køge BK 2
0
Runde 7
201002
24-09 2023
14:00 Sundby Bk. Taastrup FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
0
24. sep 2023
14:00
Sundby Bk.
4
Taastrup FC
0
Runde 7
198537
24-09 2023
16:00 Frem LSF Valby Idrætspark
0
-
3
24. sep 2023
16:00
Frem
0
LSF
3
Runde 8
203455
fr29-09 2023
19:00 Køge BK 2 AB 2 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
0
29. sep 2023
19:00
Køge BK 2
1
AB 2
0
Runde 8
201324
30-09 2023
10:00 Herfølge BK 2 FA 2000 Herfølge Stadion
2
-
1
30. sep 2023
10:00
Herfølge BK 2
2
FA 2000
1
Runde 8
201003
30-09 2023
13:00 Taastrup FC Frem NyBolig Park - Kunstgræs
0
-
1
30. sep 2023
13:00
Taastrup FC
0
Frem
1
Runde 8
201004
01-10 2023
12:00 Hillerød Fodbold Brønshøj BK Hillerød Stadion
1
-
4
01. okt 2023
12:00
Hillerød Fodbold
1
Brønshøj BK
4
Runde 8
201005
01-10 2023
12:00 LSF Ringsted IF Smørum Idrætscenter
1
-
1
01. okt 2023
12:00
LSF
1
Ringsted IF
1
Runde 8
201775
01-10 2023
14:00 B.93 2 Sundby Bk. B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
2
01. okt 2023
14:00
B.93 2
5
Sundby Bk.
2
Runde 9
203475
fr06-10 2023
18:30 AB 2 Hillerød Fodbold Akademisk Boldklub
2
-
4
06. okt 2023
18:30
AB 2
2
Hillerød Fodbold
4
Runde 9
203457
07-10 2023
12:00 FA 2000 LSF Jens Jessens Vej
4
-
1
07. okt 2023
12:00
FA 2000
4
LSF
1
Runde 9
203456
07-10 2023
13:00 Taastrup FC B.93 2 NyBolig Park - Kunstgræs
1
-
5
07. okt 2023
13:00
Taastrup FC
1
B.93 2
5
Runde 9
203458
07-10 2023
14:30 Frem Ringsted IF Valby Idrætspark
0
-
1
07. okt 2023
14:30
Frem
0
Ringsted IF
1
Runde 9
203459
08-10 2023
14:00 Brønshøj BK Herfølge BK 2 Tingbjerg Idrætspark
0
-
3
08. okt 2023
14:00
Brønshøj BK
0
Herfølge BK 2
3
Runde 9
203476
08-10 2023
16:00 Sundby Bk. Køge BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
08. okt 2023
16:00
Sundby Bk.
2
Køge BK 2
2
Runde 10
203521
fr13-10 2023
18:30 Hillerød Fodbold Sundby Bk. Hillerød Stadion
3
-
4
13. okt 2023
18:30
Hillerød Fodbold
3
Sundby Bk.
4
Runde 10
203657
14-10 2023
10:00 Ringsted IF FA 2000 Ringsted Stadion
0
-
1
14. okt 2023
10:00
Ringsted IF
0
FA 2000
1
Runde 10
203658
15-10 2023
12:00 LSF Brønshøj BK Smørum Idrætscenter
2
-
2
15. okt 2023
12:00
LSF
2
Brønshøj BK
2
Runde 10
203522
15-10 2023
14:00 Frem B.93 2 Valby Idrætspark
1
-
1
15. okt 2023
14:00
Frem
1
B.93 2
1
Runde 10
203660
15-10 2023
15:15 Køge BK 2 Taastrup FC Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
0
15. okt 2023
15:15
Køge BK 2
3
Taastrup FC
0
Runde 10
203659
22-10 2023
11:00 Herfølge BK 2 AB 2 Herfølge Stadion
1
-
1
22. okt 2023
11:00
Herfølge BK 2
1
AB 2
1
Runde 11
203661
29-10 2023
14:00 Taastrup FC Hillerød Fodbold NyBolig Park - Kunstgræs
2
-
3
29. okt 2023
14:00
Taastrup FC
2
Hillerød Fodbold
3
Runde 11
203664
29-10 2023
14:00 FA 2000 Frem Jens Jessens Vej
2
-
1
29. okt 2023
14:00
FA 2000
2
Frem
1
Runde 11
203665
29-10 2023
14:00 Brønshøj BK Ringsted IF Tingbjerg Idrætspark
1
-
2
29. okt 2023
14:00
Brønshøj BK
1
Ringsted IF
2
Runde 11
203980
29-10 2023
14:00 AB 2 LSF Akademisk Boldklub
4
-
3
29. okt 2023
14:00
AB 2
4
LSF
3
Runde 11
203981
29-10 2023
14:00 Sundby Bk. Herfølge BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
29. okt 2023
14:00
Sundby Bk.
0
Herfølge BK 2
0
Runde 11
203982
29-10 2023
14:00 B.93 2 Køge BK 2 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
1
29. okt 2023
14:00
B.93 2
0
Køge BK 2
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Anmodning pr. flytteformular fra hjemmeholdet til egen lokalunion om kampflytning skal rettes senest 5 dage før oprindelig som ny spilledato til:

DBU Sjælland v/Thomas Rasmussen på tler@dbusjaelland.dk
DBU København på turnering@dbukoebenhavn.dk

Husk at overholde flyttefrister på 5 dage før ny som oprindelig spilledato

Log ind