M+32 1 - 2023 - Efterår, Pulje 2 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
102696
ma14-08 2023
19:00 IF Frem Bjæverskov BK Friheden Bjæverskov Stadion
4
-
3
14. aug 2023
19:00
IF Frem Bjæverskov
4
BK Friheden
3
Runde 1
102698
ti15-08 2023
18:30 Taastrup FC IF Bytoften NyBolig Park
0
-
1
15. aug 2023
18:30
Taastrup FC
0
IF Bytoften
1
Runde 1
102690
on16-08 2023
20:00 AB Lundtofte Boldklub Akademisk Boldklub
UHT
16. aug 2023
20:00
AB
Lundtofte Boldklub
UHT
Runde 1
102695
on16-08 2023
20:00 Næstved I.F. B. 77, Rødovre Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
7
-
0
16. aug 2023
20:00
Næstved I.F.
7
B. 77, Rødovre
0
Runde 2
102702
ma21-08 2023
18:00 BK Friheden Næstved I.F. Langhøjskolen
1
-
1
21. aug 2023
18:00
BK Friheden
1
Næstved I.F.
1
Runde 2
102699
ma21-08 2023
20:00 Vallensbæk IF Taastrup FC Vallensbæk Idrætscenter kunst
0
-
2
21. aug 2023
20:00
Vallensbæk IF
0
Taastrup FC
2
Runde 2
102700
ma21-08 2023
20:00 Lundtofte Boldklub LSF Lundtofte Idrætsplads
1
-
2
21. aug 2023
20:00
Lundtofte Boldklub
1
LSF
2
Runde 2
102703
on23-08 2023
20:15 IF Bytoften IF Frem Bjæverskov Gladsaxe skole
9
-
0
23. aug 2023
20:15
IF Bytoften
9
IF Frem Bjæverskov
0
Runde 2
102701
to24-08 2023
18:30 B. 77, Rødovre AB Valhøj Skole
0
-
5
24. aug 2023
18:30
B. 77, Rødovre
0
AB
5
Runde 3
102708
ti29-08 2023
20:00 Taastrup FC IF Frem Bjæverskov NyBolig Park - Kunstgræs
UHT
29. aug 2023
20:00
Taastrup FC
IF Frem Bjæverskov
UHT
Runde 3
102707
on30-08 2023
19:45 LSF B. 77, Rødovre Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
6
-
0
30. aug 2023
19:45
LSF
6
B. 77, Rødovre
0
Runde 3
102705
on30-08 2023
20:00 AB BK Friheden Akademisk Boldklub
1
-
0
30. aug 2023
20:00
AB
1
BK Friheden
0
Runde 4
102866
ma04-09 2023
19:30 Lundtofte Boldklub Taastrup FC Lundtofte Idrætsplads
0
-
5
04. sep 2023
19:30
Lundtofte Boldklub
0
Taastrup FC
5
Runde 4
102903
on06-09 2023
19:00 IF Frem Bjæverskov Næstved I.F. Bjæverskov Stadion
1
-
12
06. sep 2023
19:00
IF Frem Bjæverskov
1
Næstved I.F.
12
Runde 4
788347
on06-09 2023
20:15 IF Bytoften AB Gladsaxe skole
0
-
4
06. sep 2023
20:15
IF Bytoften
0
AB
4
Runde 4
102902
to07-09 2023
19:00 B. 77, Rødovre Vallensbæk IF Valhøj Skole
0
-
1
07. sep 2023
19:00
B. 77, Rødovre
0
Vallensbæk IF
1
Runde 4
788346
to07-09 2023
20:00 LSF BK Friheden Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
UHT
07. sep 2023
20:00
LSF
BK Friheden
UHT
Runde 5
788350
ma11-09 2023
19:30 Lundtofte Boldklub B. 77, Rødovre Lundtofte Idrætsplads
4
-
2
11. sep 2023
19:30
Lundtofte Boldklub
4
B. 77, Rødovre
2
Runde 5
788348
ma11-09 2023
20:00 Vallensbæk IF BK Friheden Vallensbæk Idrætscenter kunst
3
-
1
11. sep 2023
20:00
Vallensbæk IF
3
BK Friheden
1
Runde 5
788352
ti12-09 2023
19:15 Taastrup FC Næstved I.F. NyBolig Park - Kunstgræs
1
-
2
12. sep 2023
19:15
Taastrup FC
1
Næstved I.F.
2
Runde 5
788351
on13-09 2023
19:45 LSF IF Bytoften Smørum Idrætscenter
2
-
3
13. sep 2023
19:45
LSF
2
IF Bytoften
3
Runde 5
788349
on13-09 2023
20:00 AB IF Frem Bjæverskov Akademisk Boldklub
UHT
13. sep 2023
20:00
AB
IF Frem Bjæverskov
UHT
Runde 6
385608
ma18-09 2023
18:00 BK Friheden Lundtofte Boldklub Strandmarkens Fritidscenter
UHT
18. sep 2023
18:00
BK Friheden
Lundtofte Boldklub
UHT
Runde 6
385607
ma18-09 2023
19:00 IF Frem Bjæverskov LSF Bjæverskov Stadion
1
-
10
18. sep 2023
19:00
IF Frem Bjæverskov
1
LSF
10
Runde 6
788354
ti19-09 2023
19:10 B. 77, Rødovre Taastrup FC Espelunden Kunstgræs
0
-
4
19. sep 2023
19:10
B. 77, Rødovre
0
Taastrup FC
4
Runde 6
788353
on20-09 2023
20:00 Næstved I.F. AB Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
1
20. sep 2023
20:00
Næstved I.F.
2
AB
1
Runde 6
385609
on20-09 2023
20:15 IF Bytoften Vallensbæk IF Gladsaxe skole
4
-
3
20. sep 2023
20:15
IF Bytoften
4
Vallensbæk IF
3
Runde 7
385611
ma25-09 2023
19:30 Lundtofte Boldklub IF Bytoften Lundtofte Idrætsplads
3
-
1
25. sep 2023
19:30
Lundtofte Boldklub
3
IF Bytoften
1
Runde 7
385610
ma25-09 2023
20:00 Vallensbæk IF IF Frem Bjæverskov Vallensbæk Idrætscenter kunst
4
-
0
25. sep 2023
20:00
Vallensbæk IF
4
IF Frem Bjæverskov
0
Runde 7
581053
ti26-09 2023
20:15 Taastrup FC AB NyBolig Park - Kunstgræs
3
-
4
26. sep 2023
20:15
Taastrup FC
3
AB
4
Runde 3
102706
on27-09 2023
20:00 Næstved I.F. IF Bytoften Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
UHT
27. sep 2023
20:00
Næstved I.F.
IF Bytoften
UHT
Runde 1
102697
to28-09 2023
19:30 LSF Vallensbæk IF Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
UHT
28. sep 2023
19:30
LSF
Vallensbæk IF
UHT
Runde 7
581052
01-10 2023
11:00 LSF Næstved I.F. Smørum Idrætscenter
0
-
3
01. okt 2023
11:00
LSF
0
Næstved I.F.
3
Runde 7
385612
01-10 2023
12:00 B. 77, Rødovre BK Friheden Valhøj Skole
UHT
01. okt 2023
12:00
B. 77, Rødovre
BK Friheden
UHT
Runde 8
581056
ma02-10 2023
19:00 IF Frem Bjæverskov Lundtofte Boldklub Bjæverskov Stadion
3
-
7
02. okt 2023
19:00
IF Frem Bjæverskov
3
Lundtofte Boldklub
7
Runde 8
581057
ti03-10 2023
20:15 Taastrup FC BK Friheden NyBolig Park - Kunstgræs
UHT
03. okt 2023
20:15
Taastrup FC
BK Friheden
UHT
Runde 8
581054
on04-10 2023
20:00 AB LSF Akademisk Boldklub
0
-
0
04. okt 2023
20:00
AB
0
LSF
0
Runde 8
581055
on04-10 2023
20:00 Næstved I.F. Vallensbæk IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
7
-
0
04. okt 2023
20:00
Næstved I.F.
7
Vallensbæk IF
0
Runde 8
581058
on04-10 2023
20:15 IF Bytoften B. 77, Rødovre Gladsaxe skole
HHT
04. okt 2023
20:15
IF Bytoften
B. 77, Rødovre
HHT
Runde 9
581066
ma09-10 2023
18:00 BK Friheden IF Bytoften Avedøre Stadion Kunstgræs
UHT
09. okt 2023
18:00
BK Friheden
IF Bytoften
UHT
Runde 9
581063
ma09-10 2023
19:30 Lundtofte Boldklub Næstved I.F. Lundtofte Idrætsplads
1
-
5
09. okt 2023
19:30
Lundtofte Boldklub
1
Næstved I.F.
5
Runde 9
581059
ma09-10 2023
20:00 Vallensbæk IF AB Vallensbæk Idrætscenter kunst
UHT
09. okt 2023
20:00
Vallensbæk IF
AB
UHT
Runde 9
581065
on11-10 2023
20:00 LSF Taastrup FC Smørum Idrætscenter
4
-
0
11. okt 2023
20:00
LSF
4
Taastrup FC
0
Runde 9
581064
15-10 2023
12:00 B. 77, Rødovre IF Frem Bjæverskov Valhøj Skole
3
-
3
15. okt 2023
12:00
B. 77, Rødovre
3
IF Frem Bjæverskov
3
Runde 3
102704
ti17-10 2023
20:00 Vallensbæk IF Lundtofte Boldklub Vallensbæk Idrætscenter kunst
2
-
0
17. okt 2023
20:00
Vallensbæk IF
2
Lundtofte Boldklub
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
De 2 puljevindere spiller finale søndag den 15. oktober 
Den puljevinder med flest point i gennemsnit pr. kamp, har hjemmebane i finalen

Vinderen af kampen er Sjællandsmester og rykker op i Øst rækken med DBU København

DBU Sjælland har en repræsentant tilstede ved kampen, der vil overrække pokal til vinderholdet samt medaljer til de 2 hold.

Log ind