Serie 3, P2/5 Forår, P2

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
209777
on27-03 2024
19:00 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
4
27. mar
19:00
Østerbro IF 4
0
HB 3
4
209795
to28-03 2024
16:00 Mimersparken
1
-
4
28. mar
16:00
Nørrebro FF 2
1
FB 7
4
209776
ma01-04 2024
12:00
Oversidder
B 93 Svanemølleanlæg.
01. apr
12:00
B.93 4
Oversidder
209779
ma01-04 2024
14:00
Oversidder
Kunst, KB, P. Bangs Vej
01. apr
14:00
KB 4
Oversidder
171400
06-04 2024
12:15 B1903
3
-
2
06. apr
12:15
B 1903 4
3
HB 3
2
209796
06-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
4
-
1
06. apr
14:00
FB 7
4
Amager FF 2
1
172568
07-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
3
07. apr
14:00
FA 2000 6
1
KB 4
3
189655
07-04 2024
14:00
Oversidder
07. apr
14:00
Oversidder
Nørrebro FF 2
172563
07-04 2024
16:00
Oversidder
07. apr
16:00
Oversidder
Østerbro IF 4
189658
fr12-04 2024
19:00 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
12. apr
19:00
Østerbro IF 4
3
FA 2000 6
1
189668
13-04 2024
12:00
Oversidder
Kastrup IA ved Diget
13. apr
12:00
Amager FF 2
Oversidder
189662
13-04 2024
14:00
Oversidder
Fælledparken
13. apr
14:00
HB 3
Oversidder
189663
14-04 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
14. apr
12:00
KB 4
3
FB 7
1
189669
14-04 2024
16:00 Mimersparken
1
-
5
14. apr
16:00
Nørrebro FF 2
1
HIK 3
5
189660
14-04 2024
16:00 B1903
5
-
5
14. apr
16:00
B 1903 4
5
B.93 4
5
189688
20-04 2024
14:00
Oversidder
20. apr
14:00
Oversidder
KB 4
189686
21-04 2024
10:00 Jens Jessens Vej
3
-
4
21. apr
10:00
FA 2000 6
3
HB 3
4
189670
21-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
1
21. apr
14:00
FB 7
1
Østerbro IF 4
1
189671
21-04 2024
16:00 B 93 Svanemølleanlæg.
12
-
3
21. apr
16:00
B.93 4
12
Nørrebro FF 2
3
189683
21-04 2024
16:00
Oversidder
21. apr
16:00
Oversidder
B 1903 4
209780
on24-04 2024
19:30 Kastrup IA ved Diget
0
-
1
24. apr
19:30
Amager FF 2
0
FA 2000 6
1
209778
on24-04 2024
20:15 B1903
0
-
6
24. apr
20:15
B 1903 4
0
HIK 3
6
189690
fr26-04 2024
19:00
Oversidder
Ryparken Idrætsanlæg
26. apr
19:00
Østerbro IF 4
Oversidder
189694
27-04 2024
14:00 Fælledparken
7
-
5
27. apr
14:00
HB 3
7
FB 7
5
189696
28-04 2024
14:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
0
28. apr
14:00
KB 4
2
HIK 3
0
189698
28-04 2024
16:00
Oversidder
UHT
28. apr
16:00
Oversidder
FA 2000 6
UHT
189693
28-04 2024
16:00 B1903
3
-
5
28. apr
16:00
B 1903 4
3
Nørrebro FF 2
5
189699
ma29-04 2024
19:30 Kastrup IA ved Diget
2
-
3
29. apr
19:30
Amager FF 2
2
B.93 4
3
193988
05-05 2024
12:00
Oversidder
05. maj
12:00
Oversidder
HB 3
193989
05-05 2024
14:00 HIK
UHT
05. maj
14:00
HIK 3
Østerbro IF 4
UHT
193985
05-05 2024
14:00 Mimersparken
0
-
3
05. maj
14:00
Nørrebro FF 2
0
Amager FF 2
3
193981
05-05 2024
14:00
Oversidder
Jens Jessens Vej
05. maj
14:00
FB 7
Oversidder
193984
05-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
HHT
05. maj
16:00
FA 2000 6
B 1903 4
HHT
193982
ma06-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
0
06. maj
20:30
B.93 4
5
KB 4
0
193992
fr10-05 2024
20:00 Fælledparken
3
-
2
10. maj
20:00
HB 3
3
HIK 3
2
209797
11-05 2024
12:30
Oversidder
Oversidder
11. maj
12:30
Oversidder
Oversidder
209798
12-05 2024
12:00 Jens Jessens Vej
HHT
12. maj
12:00
FA 2000 6
FB 7
HHT
193993
12-05 2024
14:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
8
-
2
12. maj
14:00
KB 4
8
Nørrebro FF 2
2
193990
12-05 2024
16:00 Fælledparken
1
-
1
12. maj
16:00
Østerbro IF 4
1
B.93 4
1
193991
12-05 2024
16:00 B1903
3
-
5
12. maj
16:00
B 1903 4
3
Amager FF 2
5
209839
to16-05 2024
20:00
Oversidder
Gentofte Sportspark Vest
16. maj
20:00
HIK 3
Oversidder
209803
to16-05 2024
20:15
Oversidder
UHT
16. maj
20:15
Oversidder
FA 2000 6
UHT
209800
19-05 2024
12:00 B 93 Svanemølleanlæg.
HMH
19. maj
12:00
B.93 4
HB 3
HMH
209802
19-05 2024
14:00 Mimersparken
6
-
1
19. maj
14:00
Nørrebro FF 2
6
Østerbro IF 4
1
209799
19-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
5
-
7
19. maj
14:00
FB 7
5
B 1903 4
7
209801
ma20-05 2024
14:00 Kastrup IA ved Diget
PRO
20. maj
14:00
Amager FF 2
KB 4
PRO
209845
fr24-05 2024
18:30
Oversidder
24. maj
18:30
Oversidder
B.93 4
209841
fr24-05 2024
19:00 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
24. maj
19:00
Østerbro IF 4
2
Amager FF 2
2
209842
25-05 2024
14:00 B1903
0
-
2
25. maj
14:00
B 1903 4
0
KB 4
2
209843
25-05 2024
14:00 Fælledparken
8
-
0
25. maj
14:00
HB 3
8
Nørrebro FF 2
0
209846
26-05 2024
12:00 Jens Jessens Vej
HHT
26. maj
12:00
FA 2000 6
HIK 3
HHT
209840
26-05 2024
14:00
Oversidder
Jens Jessens Vej
26. maj
14:00
FB 7
Oversidder
209852
on29-05 2024
20:15 Gentofte Sportspark Vest
29. maj
20:15
HIK 3
FB 7
209849
02-06 2024
14:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
02. jun
14:00
KB 4
Østerbro IF 4
209851
02-06 2024
14:00
Oversidder
Mimersparken
02. jun
14:00
Nørrebro FF 2
Oversidder
209847
02-06 2024
16:00 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
02. jun
16:00
B.93 4
FA 2000 6
UHT
209848
02-06 2024
16:00
Oversidder
B1903
02. jun
16:00
B 1903 4
Oversidder
209850
ma03-06 2024
19:30 Kastrup IA ved Diget
03. jun
19:30
Amager FF 2
HB 3
209855
09-06 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
09. jun
12:00
KB 4
HB 3
189657
09-06 2024
16:00 HIK
09. jun
16:00
HIK 3
B.93 4
209854
fr14-06 2024
19:00 Ryparken Idrætsanlæg
14. jun
19:00
Østerbro IF 4
B 1903 4
209858
15-06 2024
12:00
Oversidder
15. jun
12:00
Oversidder
HIK 3
189689
15-06 2024
14:00 HIK
15. jun
14:00
HIK 3
Amager FF 2
209857
16-06 2024
12:00 Jens Jessens Vej
HHT
16. jun
12:00
FA 2000 6
Nørrebro FF 2
HHT
209853
16-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
16. jun
14:00
FB 7
B.93 4
209856
16-06 2024
16:00
Oversidder
16. jun
16:00
Oversidder
Amager FF 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Log ind