Serie 3, P2/5 Forår, P5

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
211741
to28-03 2024
10:00 Valby Idrætspark
2
-
3
28. mar
10:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
FB 5
3
211738
31-03 2024
12:00 Gentofte Sportspark Vest
7
-
3
31. mar
12:00
Jægersborg 2
7
Østerbro IF 5
3
211736
31-03 2024
16:00 Vanløse Idrætspark
UHT
31. mar
16:00
Vanløse IF 3
Union 4
UHT
211739
ma01-04 2024
12:00 Dragør Bk
1
-
0
01. apr
12:00
Dragør 2
1
Skjold 6
0
211740
ti02-04 2024
19:00 Husumparken
2
-
3
02. apr
19:00
Husum 2
2
B 1903 5
3
211760
fr05-04 2024
19:00 Genforeningspladsen
6
-
1
05. apr
19:00
Union 4
6
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
211746
06-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
0
06. apr
14:00
FA 2000 7
1
Jægersborg 2
0
211749
06-04 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
8
06. apr
14:00
Skjold 6
3
CBS Sport 3
8
211761
07-04 2024
10:00 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
07. apr
10:00
Østerbro IF 5
3
Vanløse IF 3
3
211745
07-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
2
07. apr
14:00
FB 5
2
Husum 2
2
211758
07-04 2024
16:00 B1903
4
-
4
07. apr
16:00
B 1903 5
4
Dragør 2
4
211768
fr12-04 2024
18:00 Valby Idrætspark
3
-
2
12. apr
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
3
Østerbro IF 5
2
211764
13-04 2024
10:00 Jens Jessens Vej
8
-
0
13. apr
10:00
FA 2000 7
8
Skjold 6
0
211767
13-04 2024
13:00 Husumparken
1
-
1
13. apr
13:00
Husum 2
1
Union 4
1
211765
13-04 2024
14:00 Dragør Bk
3
-
3
13. apr
14:00
Dragør 2
3
FB 5
3
211762
14-04 2024
12:00 Jens Jessens Vej
1
-
2
14. apr
12:00
CBS Sport 3
1
B 1903 5
2
211763
ti16-04 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
3
-
1
16. apr
20:00
Jægersborg 2
3
Vanløse IF 3
1
211810
fr19-04 2024
18:30 B1903
0
-
1
19. apr
18:30
B 1903 5
0
FA 2000 7
1
211811
20-04 2024
12:00 Genforeningspladsen
UHT
20. apr
12:00
Union 4
Dragør 2
UHT
211791
20-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
3
-
3
20. apr
14:00
FB 5
3
CBS Sport 3
3
211815
21-04 2024
10:00 Fælledparken
3
-
4
21. apr
10:00
Østerbro IF 5
3
Husum 2
4
211802
21-04 2024
16:00 Vanløse Idrætspark
1
-
1
21. apr
16:00
Vanløse IF 3
1
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
211809
21-04 2024
16:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
6
21. apr
16:00
Skjold 6
1
Jægersborg 2
6
211824
27-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
5
27. apr
14:00
FA 2000 7
1
FB 5
5
212109
27-04 2024
14:00 Dragør Bk
0
-
4
27. apr
14:00
Dragør 2
0
Østerbro IF 5
4
212119
27-04 2024
16:00 Husumparken
3
-
0
27. apr
16:00
Husum 2
3
Vanløse IF 3
0
211816
28-04 2024
12:00 Jens Jessens Vej
3
-
1
28. apr
12:00
CBS Sport 3
3
Union 4
1
211819
28-04 2024
12:00 Gentofte Sportspark Vest
3
-
11
28. apr
12:00
Jægersborg 2
3
Frederiksholm Sydhavnen 3
11
212118
28-04 2024
12:00 Fælledparken
6
-
4
28. apr
12:00
Skjold 6
6
B 1903 5
4
212126
fr03-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
5
-
1
03. maj
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
Husum 2
1
212127
fr03-05 2024
19:00 Genforeningspladsen
2
-
3
03. maj
19:00
Union 4
2
FA 2000 7
3
212120
04-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
5
-
4
04. maj
14:00
FB 5
5
Skjold 6
4
212128
05-05 2024
10:00 Fælledparken
1
-
4
05. maj
10:00
Østerbro IF 5
1
CBS Sport 3
4
212122
05-05 2024
16:00 Vanløse Idrætspark
6
-
3
05. maj
16:00
Vanløse IF 3
6
Dragør 2
3
212125
05-05 2024
16:00 B1903
0
-
5
05. maj
16:00
B 1903 5
0
Jægersborg 2
5
212180
11-05 2024
14:00 Dragør Bk
4
-
5
11. maj
14:00
Dragør 2
4
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
212179
11-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
2
-
2
11. maj
16:00
FA 2000 7
2
Østerbro IF 5
2
212181
12-05 2024
10:00 Fælledparken
1
-
4
12. maj
10:00
Skjold 6
1
Union 4
4
212129
12-05 2024
12:00 Jens Jessens Vej
4
-
4
12. maj
12:00
CBS Sport 3
4
Vanløse IF 3
4
212178
12-05 2024
12:00 Gentofte Sportspark Vest
1
-
2
12. maj
12:00
Jægersborg 2
1
Husum 2
2
212182
12-05 2024
16:00 B1903
2
-
1
12. maj
16:00
B 1903 5
2
FB 5
1
212333
on15-05 2024
18:00 Fælledparken
4
-
3
15. maj
18:00
Østerbro IF 5
4
Skjold 6
3
212187
fr17-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
2
-
1
17. maj
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
CBS Sport 3
1
212183
18-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
2
18. maj
14:00
FB 5
2
Jægersborg 2
2
212331
18-05 2024
14:00 Genforeningspladsen
2
-
1
18. maj
14:00
Union 4
2
B 1903 5
1
212185
18-05 2024
16:00 Husumparken
2
-
2
18. maj
16:00
Husum 2
2
Dragør 2
2
212184
19-05 2024
16:00 Vanløse Idrætspark
2
-
2
19. maj
16:00
Vanløse IF 3
2
FA 2000 7
2
212334
25-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
4
-
4
25. maj
14:00
FB 5
4
Union 4
4
212337
25-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
4
-
2
25. maj
16:00
FA 2000 7
4
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
212336
26-05 2024
12:00 Gentofte Sportspark Vest
6
-
5
26. maj
12:00
Jægersborg 2
6
Dragør 2
5
212356
26-05 2024
14:00 Fælledparken
HHT
26. maj
14:00
Skjold 6
Vanløse IF 3
HHT
212335
26-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
6
-
4
26. maj
14:00
CBS Sport 3
6
Husum 2
4
212357
26-05 2024
16:00 B1903
2
-
3
26. maj
16:00
B 1903 5
2
Østerbro IF 5
3
212362
to30-05 2024
19:00 Husumparken
30. maj
19:00
Husum 2
FA 2000 7
212363
fr31-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
31. maj
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
Skjold 6
212361
01-06 2024
14:00 Dragør Bk
01. jun
14:00
Dragør 2
CBS Sport 3
212364
02-06 2024
10:00 Fælledparken
02. jun
10:00
Østerbro IF 5
FB 5
212360
02-06 2024
12:00 Gentofte Sportspark Vest
02. jun
12:00
Jægersborg 2
Union 4
212359
02-06 2024
16:00 Vanløse Idrætspark
02. jun
16:00
Vanløse IF 3
B 1903 5
211737
09-06 2024
12:00 Jens Jessens Vej
09. jun
12:00
CBS Sport 3
FA 2000 7
212370
fr14-06 2024
19:15 Genforeningspladsen
14. jun
19:15
Union 4
Østerbro IF 5
212368
15-06 2024
12:00 Fælledparken
15. jun
12:00
Skjold 6
Husum 2
212365
15-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
15. jun
14:00
FB 5
Vanløse IF 3
212367
15-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
15. jun
14:00
FA 2000 7
Dragør 2
212366
16-06 2024
12:00 Jens Jessens Vej
16. jun
12:00
CBS Sport 3
Jægersborg 2
212369
16-06 2024
16:00 B1903
16. jun
16:00
B 1903 5
Frederiksholm Sydhavnen 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Log ind