Serie 4, P2/9 Forår, P2

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
213010
fr05-04 2024
18:30 B1903
2
-
3
05. apr
18:30
B 1903 7
2
HIK 5
3
212964
fr05-04 2024
20:00 Mimersparken
4
-
4
05. apr
20:00
Nørrebro United 2
4
FB 16
4
213015
07-04 2024
10:00 Jens Jessens Vej
2
-
2
07. apr
10:00
FA 2000 10
2
B 1903 6
2
213017
07-04 2024
12:00 Ryparken Idrætsanlæg
PRO
07. apr
12:00
Skjold 13
Østerbro IF 6
PRO
212963
07-04 2024
14:00 Genforeningspladsen
4
-
2
07. apr
14:00
Union 5
4
Skjold 16
2
213029
13-04 2024
10:00 HIK
HHT
13. apr
10:00
HIK 5
Nørrebro United 2
HHT
213036
13-04 2024
12:00 Fælledparken
5
-
2
13. apr
12:00
Østerbro IF 6
5
B 1903 7
2
213020
13-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
3
-
3
13. apr
14:00
FB 16
3
Skjold 16
3
213018
13-04 2024
16:00 B1903
2
-
1
13. apr
16:00
B 1903 6
2
Skjold 13
1
213019
14-04 2024
10:00 Genforeningspladsen
2
-
3
14. apr
10:00
Union 5
2
FA 2000 10
3
213047
20-04 2024
10:00 Jens Jessens Vej
1
-
2
20. apr
10:00
FA 2000 10
1
FB 16
2
213049
20-04 2024
14:00 Fælledparken
5
-
1
20. apr
14:00
Skjold 13
5
B 1903 7
1
213037
20-04 2024
16:00 B1903
7
-
4
20. apr
16:00
B 1903 6
7
Union 5
4
213045
20-04 2024
16:00 Fælledparken
3
-
2
20. apr
16:00
Skjold 16
3
HIK 5
2
213046
20-04 2024
16:00 Mimersparken
1
-
1
20. apr
16:00
Nørrebro United 2
1
Østerbro IF 6
1
213055
on24-04 2024
18:00 Fælledparken
2
-
0
24. apr
18:00
Østerbro IF 6
2
Skjold 16
0
213054
on24-04 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
3
-
5
24. apr
20:00
HIK 5
3
FA 2000 10
5
213053
27-04 2024
12:00 B1903
2
-
2
27. apr
12:00
B 1903 7
2
Nørrebro United 2
2
213052
27-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
0
-
8
27. apr
16:00
FB 16
0
B 1903 6
8
213050
28-04 2024
16:00 Genforeningspladsen
2
-
6
28. apr
16:00
Union 5
2
Skjold 13
6
213056
04-05 2024
14:00 B1903
1
-
0
04. maj
14:00
B 1903 6
1
HIK 5
0
213061
04-05 2024
16:00 Fælledparken
3
-
2
04. maj
16:00
Skjold 13
3
Nørrebro United 2
2
213058
05-05 2024
10:00 Fælledparken
2
-
4
05. maj
10:00
Skjold 16
2
B 1903 7
4
213069
on08-05 2024
18:00 Fælledparken
2
-
3
08. maj
18:00
Østerbro IF 6
2
B 1903 6
3
213067
11-05 2024
12:00 B1903
1
-
2
11. maj
12:00
B 1903 7
1
FA 2000 10
2
213068
11-05 2024
16:00 HIK
7
-
2
11. maj
16:00
HIK 5
7
Union 5
2
213065
11-05 2024
16:00 Mimersparken
2
-
3
11. maj
16:00
Nørrebro United 2
2
Skjold 16
3
213066
12-05 2024
12:00 Jens Jessens Vej
4
-
3
12. maj
12:00
FB 16
4
Skjold 13
3
213059
18-05 2024
12:00 Grøndal Multicenter
3
-
2
18. maj
12:00
Union 5
3
FB 16
2
213060
18-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
3
-
3
18. maj
14:00
FA 2000 10
3
Østerbro IF 6
3
213881
fr24-05 2024
19:00 Jens Jessens Vej
6
-
0
24. maj
19:00
FB 16
6
HIK 5
0
213072
25-05 2024
14:00 Grøndal Multicenter
2
-
3
25. maj
14:00
Union 5
2
Østerbro IF 6
3
213891
25-05 2024
16:00 Fælledparken
6
-
2
25. maj
16:00
Skjold 13
6
Skjold 16
2
213070
26-05 2024
14:15 B1903
HHT
26. maj
14:15
B 1903 6
B 1903 7
HHT
213890
26-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
0
26. maj
16:00
FA 2000 10
3
Nørrebro United 2
0
213894
fr31-05 2024
20:00 Mimersparken
31. maj
20:00
Nørrebro United 2
B 1903 6
213895
01-06 2024
12:00 B1903
01. jun
12:00
B 1903 7
Union 5
213907
01-06 2024
12:00 Fælledparken
01. jun
12:00
Østerbro IF 6
FB 16
213906
02-06 2024
10:00 Fælledparken
02. jun
10:00
Skjold 13
HIK 5
213893
02-06 2024
16:00 Fælledparken
02. jun
16:00
Skjold 16
FA 2000 10
213985
fr14-06 2024
20:00 Grøndal Multicenter
14. jun
20:00
Union 5
Nørrebro United 2
213983
15-06 2024
10:00 B1903
15. jun
10:00
B 1903 6
Skjold 16
213991
15-06 2024
14:00 HIK
15. jun
14:00
HIK 5
Østerbro IF 6
213987
16-06 2024
10:00 Jens Jessens Vej
16. jun
10:00
FA 2000 10
Skjold 13
213986
16-06 2024
12:00 Jens Jessens Vej
16. jun
12:00
FB 16
B 1903 7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-9 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljerne 2-9 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.

 

Log ind