Herre Senior 4 7:7 Forår - Dommerløs, P2

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
255921
ma08-04 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
3
-
5
08. apr
20:00
Stefan 4
3
Østerbro IF 6
5
255917
ma08-04 2024
20:30
Oversidder
08. apr
20:30
Oversidder
Frem 6
255920
ma08-04 2024
20:30
Oversidder
08. apr
20:30
Oversidder
FB 17
255918
fr12-04 2024
18:00 Genforeningspladsen
6
-
2
12. apr
18:00
Union 8
6
B.93 6
2
255919
14-04 2024
13:45 Fælledparken
1
-
2
14. apr
13:45
HB 10
1
Skjold 16
2
255923
to18-04 2024
19:00
Oversidder
Valby Idrætspark
18. apr
19:00
Frem 6
Oversidder
255924
to18-04 2024
20:30
Oversidder
B 93 Svanemølleanlæg.
18. apr
20:30
B.93 6
Oversidder
255922
fr19-04 2024
18:30 Jens Jessens Vej
3
-
1
19. apr
18:30
FB 17
3
Stefan 4
1
255926
20-04 2024
12:30 Fælledparken
6
-
2
20. apr
12:30
Østerbro IF 6
6
HB 10
2
255925
ma22-04 2024
19:30 Lundehusparken
3
-
1
22. apr
19:30
Skjold 16
3
Union 8
1
255935
ma22-04 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
HMH
22. apr
20:00
Stefan 4
HB 10
HMH
255934
ma22-04 2024
20:30
Oversidder
22. apr
20:30
Oversidder
B.93 6
255927
fr26-04 2024
18:30 Jens Jessens Vej
4
-
6
26. apr
18:30
FB 17
4
Frem 6
6
255929
27-04 2024
12:00 Grøndal Multicenter
1
-
1
27. apr
12:00
Union 8
1
Østerbro IF 6
1
255928
27-04 2024
16:00
Oversidder
27. apr
16:00
Oversidder
Skjold 16
255940
ma29-04 2024
19:15 Fælledparken
3
-
2
29. apr
19:15
HB 10
3
Union 8
2
255941
ti30-04 2024
19:30
Oversidder
Lundehusparken
30. apr
19:30
Skjold 16
Oversidder
255936
to02-05 2024
19:00 Valby Idrætspark
1
-
1
02. maj
19:00
Frem 6
1
Stefan 4
1
255942
04-05 2024
13:00
Oversidder
Fælledparken
04. maj
13:00
Østerbro IF 6
Oversidder
255938
05-05 2024
13:45 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
5
05. maj
13:45
B.93 6
1
FB 17
5
255950
ma06-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
06. maj
20:00
Stefan 4
2
Union 8
3
255944
ma06-05 2024
20:30
Oversidder
06. maj
20:30
Oversidder
HB 10
255946
ma06-05 2024
20:30
Oversidder
06. maj
20:30
Oversidder
Østerbro IF 6
255945
to09-05 2024
19:00 Valby Idrætspark
1
-
2
09. maj
19:00
Frem 6
1
B.93 6
2
255943
fr10-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
1
-
0
10. maj
18:30
FB 17
1
Skjold 16
0
264000
ti14-05 2024
18:00 Fælledparken
2
-
3
14. maj
18:00
Østerbro IF 6
2
FB 17
3
263993
on15-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
6
15. maj
20:30
B.93 6
4
Stefan 4
6
255951
fr17-05 2024
18:00
Oversidder
Genforeningspladsen
17. maj
18:00
Union 8
Oversidder
263996
18-05 2024
11:15
Oversidder
Fælledparken
18. maj
11:15
HB 10
Oversidder
263999
19-05 2024
11:30 Lundehusparken
UHT
19. maj
11:30
Skjold 16
Frem 6
UHT
264008
ma20-05 2024
20:00
Oversidder
Tingbjerg Idrætspark
20. maj
20:00
Stefan 4
Oversidder
264003
to23-05 2024
19:00 Valby Idrætspark
HMH
23. maj
19:00
Frem 6
Østerbro IF 6
HMH
264007
to23-05 2024
20:30
Oversidder
23. maj
20:30
Oversidder
Union 8
264001
fr24-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
4
-
3
24. maj
18:30
FB 17
4
HB 10
3
283229
ma27-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
3
-
2
27. maj
20:00
Stefan 4
3
Skjold 16
2
264004
on29-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
29. maj
20:30
B.93 6
Skjold 16
264009
to30-05 2024
20:30
Oversidder
Oversidder
30. maj
20:30
Oversidder
Oversidder
264010
fr31-05 2024
18:00 Genforeningspladsen
31. maj
18:00
Union 8
FB 17
283230
01-06 2024
13:00 Fælledparken
01. jun
13:00
Østerbro IF 6
B.93 6
264011
01-06 2024
13:45 Fælledparken
01. jun
13:45
HB 10
Frem 6
283232
08-06 2024
10:00
Oversidder
Valby Idrætspark
08. jun
10:00
FB 17
Oversidder
283235
08-06 2024
10:00
Oversidder
08. jun
10:00
Oversidder
Stefan 4
283236
08-06 2024
15:00 Valby Idrætspark
08. jun
15:00
Skjold 16
Østerbro IF 6
283233
08-06 2024
15:00 Valby Idrætspark
08. jun
15:00
Frem 6
Union 8
283234
08-06 2024
15:00 Valby Idrætspark
08. jun
15:00
B.93 6
HB 10
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind