Herre Senior 4 7:7 Forår - Dommerløs, P8

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
333241
ma08-04 2024
22:00
Oversidder
Kalvebod Fælled Skole
08. apr
22:00
Ørestad IF
Oversidder
333243
ti09-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
4
-
0
09. apr
20:30
FA 2000 10
4
HB 11
0
333240
on10-04 2024
20:45
Oversidder
Vanløse Idrætspark
10. apr
20:45
Vanløse
Oversidder
333242
to11-04 2024
18:00 Fælledparken
8
-
0
11. apr
18:00
Østerbro IF 4
8
Jægersborg BK
0
333239
13-04 2024
15:00 Tårnby Stadion
2
-
8
13. apr
15:00
AB Tårnby
2
Fremad Valby 6
8
333246
ma15-04 2024
19:30
Oversidder
15. apr
19:30
Oversidder
AB Tårnby
333247
on17-04 2024
18:00
Oversidder
17. apr
18:00
Oversidder
Vanløse
333244
on17-04 2024
19:30 Gentofte Sportspark Vest
1
-
12
17. apr
19:30
Jægersborg BK
1
FA 2000 10
12
333245
on17-04 2024
20:30 Valby Idrætspark
3
-
4
17. apr
20:30
Fremad Valby 6
3
Østerbro IF 4
4
333248
to18-04 2024
20:45 Ryparken Idrætsanlæg
11
-
1
18. apr
20:45
HB 11
11
Ørestad IF
1
333250
ma22-04 2024
22:00
Oversidder
Tårnby Stadion
22. apr
22:00
AB Tårnby
Oversidder
333249
on24-04 2024
18:30 Gentofte Sportspark Vest
2
-
0
24. apr
18:30
Jægersborg BK
2
Fremad Valby 6
0
333252
to25-04 2024
18:00
Oversidder
Fælledparken
25. apr
18:00
Østerbro IF 4
Oversidder
333253
to25-04 2024
20:35 Jens Jessens Vej
10
-
5
25. apr
20:35
FA 2000 10
10
Ørestad IF
5
333255
ma29-04 2024
19:30
Oversidder
29. apr
19:30
Oversidder
Jægersborg BK
333251
ma29-04 2024
20:45 Vanløse Idrætspark
0
-
7
29. apr
20:45
Vanløse
0
HB 11
7
333257
on01-05 2024
18:00
Oversidder
01. maj
18:00
Oversidder
Østerbro IF 4
333254
on01-05 2024
19:15 Valby Idrætspark
7
-
3
01. maj
19:15
Fremad Valby 6
7
FA 2000 10
3
333258
to02-05 2024
19:30 Fælledparken
5
-
1
02. maj
19:30
HB 11
5
AB Tårnby
1
333256
04-05 2024
16:30 Kalvebod Fælled Skole
3
-
2
04. maj
16:30
Ørestad IF
3
Vanløse
2
333262
ti07-05 2024
18:00 Fælledparken
2
-
4
07. maj
18:00
Østerbro IF 4
2
HB 11
4
333260
on08-05 2024
19:45 Tårnby Stadion
2
-
5
08. maj
19:45
AB Tårnby
2
Ørestad IF
5
333261
on08-05 2024
20:30
Oversidder
Valby Idrætspark
08. maj
20:30
Fremad Valby 6
Oversidder
333263
11-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
4
-
3
11. maj
16:00
FA 2000 10
4
Vanløse
3
333259
12-05 2024
10:00
Oversidder
Gentofte Sportspark Øst
12. maj
10:00
Jægersborg BK
Oversidder
333265
ma13-05 2024
19:30
Oversidder
13. maj
19:30
Oversidder
FA 2000 10
333264
ma13-05 2024
20:45 Vanløse Idrætspark
1
-
1
13. maj
20:45
Vanløse
1
AB Tårnby
1
333267
on15-05 2024
18:00
Oversidder
15. maj
18:00
Oversidder
Fremad Valby 6
333266
on15-05 2024
20:00 Kalvebod Fælled Skole
4
-
0
15. maj
20:00
Ørestad IF
4
Østerbro IF 4
0
333268
to16-05 2024
19:30 Fælledparken
16
-
0
16. maj
19:30
HB 11
16
Jægersborg BK
0
333273
ma20-05 2024
12:00 Jens Jessens Vej
0
-
11
20. maj
12:00
FA 2000 10
0
AB Tårnby
11
333271
ma20-05 2024
22:00
Oversidder
Oversidder
20. maj
22:00
Oversidder
Oversidder
333270
on22-05 2024
19:15 Valby Idrætspark
2
-
0
22. maj
19:15
Fremad Valby 6
2
HB 11
0
333272
to23-05 2024
18:00 Fælledparken
3
-
4
23. maj
18:00
Østerbro IF 4
3
Vanløse
4
333269
to23-05 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
2
-
10
23. maj
20:00
Jægersborg BK
2
Ørestad IF
10
333275
ma27-05 2024
20:45 Vanløse Idrætspark
27. maj
20:45
Vanløse
Jægersborg BK
333277
ma27-05 2024
22:00
Oversidder
Jens Jessens Vej
27. maj
22:00
FA 2000 10
Oversidder
333274
ti28-05 2024
19:45 Tårnby Stadion
28. maj
19:45
AB Tårnby
Østerbro IF 4
333278
to30-05 2024
19:30
Oversidder
Fælledparken
30. maj
19:30
HB 11
Oversidder
333276
01-06 2024
16:30 Kalvebod Fælled Skole
01. jun
16:30
Ørestad IF
Fremad Valby 6
333279
to06-06 2024
19:30 Tårnby Stadion
06. jun
19:30
AB Tårnby
Jægersborg BK
333308
08-06 2024
10:00
Oversidder
08. jun
10:00
Oversidder
Ørestad IF
333310
08-06 2024
10:00
Oversidder
08. jun
10:00
Oversidder
HB 11
333309
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
08. jun
16:15
Østerbro IF 4
FA 2000 10
333280
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
08. jun
16:15
Fremad Valby 6
Vanløse
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind