Kvinde Senior 2 7:7 Forår - Dommerløs, P2

FA 2000 (2)

Spillested

Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå

Holdleder

Malene Nybroe Juul Tel: 40364738 / Mobil: 40364738

Træner

Liv Gish Tel: / Mobil: 2259 5723

Kampklar assistent

Cecilie Blume Sjøgren Tel: 27593007 / Mobil:

FC Culpa 2

Spillested

Valby Idrætspark
Hvid
Hvid
Hvid

Holdleder

Maria Theresa Johannesen Tel: / Mobil: 53768665

FC Damsø

Spillested

Vanløse Idrætspark
Blå
Blå
Blå

Træner

Michael Wodickh Tel: / Mobil: 26378148

Træner

Kristoffer Nielsen Tel: 28918514 / Mobil: 28918514

Træner

Rasmus Stangerup Tel: / Mobil: 24227096

Træner

Betina Eriksen Tel: 22849691 / Mobil: 22849691

Træner

Jakob Søndergaard Tel: / Mobil: 23611462

Fysioterapeut

Elisabeth Kotmark Tel: / Mobil: 21126957

Kampklar assistent

Christina Rask Tel: 22358503 / Mobil: 22358503

Nørrebro United 4

Spillested

Nørrebroparken
Grøn/Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Mette Kønig Tel: / Mobil: 53611036

Pan Fodbold

Spillested

Valby Idrætspark
Hvid
Rød
Hvid

Holdleder

Lotte Møller Tel: / Mobil: 29456854

Træner

Kamilla Bojsen Madsen Tel: / Mobil: 42688472

Sundby 3

Spillested

Kløvermarkens Idrætsanlæg
Rød
Hvid
Rød

Træner

Lene Rydal Jørgensen Tel: / Mobil: 22353330

Sønderbro Fight

Spillested

Kløvermarkens Idrætsanlæg
Orange
Sort
Sort

Holdleder

Jessie Nørgaard Tel: / Mobil: 3091 5454

Union

Spillested

Genforeningspladsen
Rød
Hvid
Rød

Holdleder

Simone Lindstrøm Tel: / Mobil: 26294619

Kampklar assistent

Amanda Vejen Tel: / Mobil: 22159239

Kampklar assistent

Mette Hal Tel: / Mobil:

Valby 2

Spillested

Valby Idrætspark
Lyseblå
Sort
Sort

Holdleder

Astrid Demant Tel: / Mobil: 42192889

Holdleder

Mille Møller Christensen Tel: / Mobil: 29293680

Holdleder

Laura Scharling Dyhr Tel: / Mobil: 23981726

Træner

Nicolai Zwinge Tel: / Mobil: 25688882

Kampklar assistent

Tommy Rex Christensen Tel: / Mobil: 5153 8377

Kampklar assistent

Johanne Ladegaard Jakobsen Tel: 27644464 / Mobil: 27644464

Østerbro IF 2

Spillested

Fælledparken
Rød/Hvid
Sort
Rød

Holdleder

Mille Carla Lorentzen Kristensen Tel: 22150090 / Mobil: 22150090

Holdleder

Kathrine Wendler Thomassen Tel: 30788373 / Mobil: 30788373

Træner

Mikkel Stigsnæs Artvig Tel: 61616192 / Mobil: 61616192
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 3 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 3 puljer rykker ned

Log ind