MENU

Sydbank Pokalen 2020/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
788345
ma
15-06 2020
Kl. 18:30
KR 70 Tved BK Nymarkshallen
0 - 7
788347 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
FC Hjallese Åsum IF Hjalleseskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

788349
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Langeskov IF Ulbølle Stadion
2 - 1
788351
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Stenstrup IF Sanderum BK Stenstrup Sportsplads
5 - 6
788353 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Søllinge Sport og Fritid Søhus Stige Søllinge Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

788355 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Kværndrup BK Stjernen BK Kværndrup Stadion
1 - 2
788367
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Hesselager Fodbold Korup IF Hesselager Stadion
0 - 4
788369
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Drigstrup BK Posten Drigstrup Sognegård
0 - 9
788341
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Skjoldsparken IF Tåsinge f. B. EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
0 - 3
788342
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Søndersø BK B67 Søndersø Stadion
3 - 0
788371 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Langtved SG & IF ERI Langtved Stadion
UHT

Udehold taberdømt

788373
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Ryslinge FC BiH Odense Ryslinge Stadion
1 - 12
788376
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Lunde G & IF Aunslev IF Lunde Stadion
2 - 1
788377
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
FC Sydfyn Nr. Lyndelse/Søby F.C. Nymarkskolen
0 - 2
788379 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Kerte GF Chang Kerte Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

788381 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
F.C. Lange Bolde Marslev G & IF Sanderumskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

788382
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
AC Odense Båring GF OKSON-Park
12 - 0
788385
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Vindinge BK SFF 2015 Vindinge Sportsplads
0 - 1
788387
ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Højby S & G Kildemosens BK Højby Skole
0 - 11
788389 ti
16-06 2020
Kl. 18:30
FC Campus Ommel BK Rosengårdsskolen
4 - 6
788378
ti
16-06 2020
Kl. 18:45
Birkende BK Ubberud IF Birkende Stadion
0 - 9
788343 ti
16-06 2020
Kl. 19:30
Tårup IF FC Avrasya Frørup Andelskasse Arena
3 - 0
788344
on
17-06 2020
Kl. 18:15
BBB Aarslev BK Bellinge Stadion
1 - 3
788370 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Assens FC Agedrup-Bullerup BK REMA 1000 Stadion - Assens
4 - 2
788368 on
17-06 2020
Kl. 18:15
BK Vestfyn FIUK, Odense Turup Stadion
0 - 15
788366
on
17-06 2020
Kl. 18:15
DSIO Munkebo BK Provstegårdsskolen
3 - 2
788354
on
17-06 2020
Kl. 18:15
Gelsted Nyborg G & IF Gelsted Stadion
0 - 5
788352 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Skovby GF SUB Ullerslev Skovby Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

788350 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Fraugde G & IF Glamsbjerg IF Fraugde Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

788348
on
17-06 2020
Kl. 18:15
Skamby KFUM.s BK Skamby Stadion
0 - 7
788346 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Bolbro G & IF Rudkøbing BK Bolbro-Parken
3 - 0
788380
on
17-06 2020
Kl. 18:15
Hospitalets FK KRFK Hospitalets anlæg
0 - 3
788374 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Korinth IF UCL FC Korinth Hallen (ude)
1 - 5
788375
on
17-06 2020
Kl. 18:15
Stige Boldklub 2017 FC Broby Hauge Gruppen Arena
5 - 4
788372
on
17-06 2020
Kl. 18:15
Kullerup/Refsvindinge IF Hårslev BK Juulskovskolen
2 - 3
788388 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Bøgebjerg IF Ringe BK Bøgebjerghallen
1 - 8
788386 on
17-06 2020
Kl. 18:15
FC Odense Thurø BK af 1920 Svanereden
2 - 3
788383 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Herrested-Ørbæk BK Kirkeby IF Ørbækhallen
2 - 3
788384 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Kauslunde IF Strib IF Axel Knudsen Park
1 - 8
788390 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Dalby IF ØB Dalby Sportsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

581072 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Lunde G & IF SUB Ullerslev Lunde Stadion
0 - 7
581073 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Tved BK Marienlyst Tved Stadion
3 - 0
581074
ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Glamsbjerg IF Aarup BK Glamsbjerg Stadion
5 - 2
581075 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Assens FC Marstal/Rise REMA 1000 Stadion - Assens
1 - 5
581076 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Bolbro G & IF B1913 Bolbro-Parken
4 - 6
581077
ti
23-06 2020
Kl. 18:15
B 1909 Sfb-Oure FA B.1909s anlæg
3 - 1
581078 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Røde Stjerne UTOPIA ( F.K.) Røde Stjerne - Falen
1 - 14
581063
ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Holluf Pile-Tornbjerg IF Ulbølle Stadion
6 - 1
581064 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
SSV Højfyn Åsum IF Albani Arena Skalbjerg
7 - 1
581065 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Kirkeby IF Sanderum BK Kirkeby skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

581066
ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Søhus Stige Nr. Aaby IK Rema 1000 Arena Søhus
6 - 1
581067 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
FIUK, Odense Tårup IF Humlehaveskolen
5 - 4
581068
ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Thurø BK af 1920 Søndersø BK Thurø Stadion
1 - 2
581069
ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Nyborg G & IF KRFK Idrætscenter Nyborg
3 - 2
581070
ti
23-06 2020
Kl. 18:45
Stige Boldklub 2017 Stjernen BK Hauge Gruppen Arena
3 - 1
581088
on
24-06 2020
Kl. 18:15
FC BiH Odense KFUM.s BK Ejbyskolen
1 - 3
581089
on
24-06 2020
Kl. 18:15
Korup IF Krarup Espe Fodbold Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2 - 3
581090
on
24-06 2020
Kl. 18:15
Kildemosens BK Kerteminde BK Kildemosens anlæg
3 - 2
581091
on
24-06 2020
Kl. 18:15
Ringe BK Otterup B & IK Ringe Stadion
0 - 4
581092
on
24-06 2020
Kl. 18:15
UCL FC Morud/Veflinge Hjalleseskolen
0 - 3
581093
on
24-06 2020
Kl. 18:15
Hårslev BK Tarup-Paarup IF Hårslev Stadion
0 - 6
581094
on
24-06 2020
Kl. 18:15
DSIO Aarslev BK Provstegårdsskolen
2 - 3
581095
on
24-06 2020
Kl. 18:15
ØB Bogense G & IF Ø.B.s Anlæg
0 - 2
581096
on
24-06 2020
Kl. 18:15
Fjordager IF Allesø GF Fjordager IF.s anlæg
1 - 0
581079 on
24-06 2020
Kl. 18:15
Marslev G & IF Flemløse/Haarby Marslev Idrætsplads
2 - 1
581080 on
24-06 2020
Kl. 18:15
Posten BIF/FHIF Postens anlæg
3 - 2
581084
on
24-06 2020
Kl. 18:15
Ommel BK Nr. Lyndelse/Søby F.C. Ommel Stadion
1 - 7
581085 on
24-06 2020
Kl. 18:15
Chang Tåsinge f. B. Værktøjs Centret Fyn-Chang Arena
0 - 1
581086 on
24-06 2020
Kl. 18:15
Langtved SG & IF FC Kurant Langtved Stadion
4 - 2
581071
on
24-06 2020
Kl. 18:30
Strib IF Ubberud IF Strib fritids- & aktivitetscenter
1 - 3
581097 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Skårup IF OKS Skårup Stadion
0 - 10
581087
on
24-06 2020
Kl. 19:45
AC Odense SFF 2015 OKSON-Park
2 - 1
664800
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Posten Søhus Stige Postens anlæg
0 - 4
664801
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Morud/Veflinge Bogense G & IF VVS FYN ARENA – Morud
0 - 1
664802
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. Tarup-Paarup IF SEF Energi Arena - Tåsinge
1 - 5
664803
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Ubberud IF B 1909 Ubberud Stadion - Korup VVS
0 - 7
664804
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
B1913 OKS Campus Road
1 - 2
664805
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Marslev G & IF Aarslev BK Marslev Idrætsplads
0 - 3
664806
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Langtved SG & IF Nr. Lyndelse/Søby F.C. Langtved Stadion
4 - 3
664807
ti
18-08 2020
Kl. 18:15
SUB Ullerslev Glamsbjerg IF Ullerslev Stadion
1 - 3
664808 on
19-08 2020
Kl. 18:15
Stige Boldklub 2017 Marstal/Rise Hauge Gruppen Arena
1 - 2
664809
on
19-08 2020
Kl. 18:15
SSV Højfyn UTOPIA ( F.K.) Albani Arena Skalbjerg
2 - 3
664810
on
19-08 2020
Kl. 18:15
Krarup Espe Fodbold Otterup B & IK Espe Hallen (ude)
0 - 2
664812
on
19-08 2020
Kl. 18:15
Sanderum BK Søndersø BK Vestfalen Stadion
0 - 5
664813
on
19-08 2020
Kl. 18:15
Tved BK Fjordager IF Tved Stadion
3 - 5
664814
on
19-08 2020
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Nyborg G & IF Ulbølle Stadion
1 - 0
664815
on
19-08 2020
Kl. 18:15
Kildemosens BK KFUM.s BK Kildemosens anlæg
2 - 3
664811 ma
24-08 2020
Kl. 19:30
AC Odense FIUK, Odense OKSON-Park
3 - 4
432801
ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Egebjerg Fodbold Marstal/Rise Ulbølle Stadion
4 - 2
432802
ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Otterup B & IK Tarup-Paarup IF Nordfyns Bank Arena
3 - 1
432803 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
KFUM.s BK UTOPIA ( F.K.) KFUM-parken
0 - 4
432804
ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Langtved SG & IF Fjordager IF Langtved Stadion
1 - 14
432805
ti
25-08 2020
Kl. 18:00
B 1909 OKS B.1909s anlæg
2 - 7
432806
ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Aarslev BK Glamsbjerg IF Netplan Arena
2 - 3
432807
ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Søhus Stige Bogense G & IF Rema 1000 Arena Søhus
1 - 3
432808 to
27-08 2020
Kl. 18:00
FIUK, Odense Søndersø BK Humlehaveskolen
2 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218

Indtræder i hovedturneringen: OB, Middelfart, Dalum IF og Næsby

Oversidder 1. runde:

DS: S.f.B.-Oure FA, Otterup B&IK, Tarup/Paarup IF, Marienlyst og OKS

AS: B1913, B1909, Kerteminde BK, Marstal/Rise, Fjordager IF, Krarup Espe Fodbold, SSV Højfyn, Bogense G&IF, Allesø GF, Aarup BK, Morud/Veflinge og Flemløse/Haarby

Øvrige: Nr. Aaby IK, UTOPIA (F.K.), Skårup IF, BIF/FHIF, Holluf/Pile-Tornbjerg IF, FC Kurant og Røde Stjerne

Log ind