MENU

U19 drenge A (født 2002 - 03) - Efterår 2020 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
696109 fr
14-08 2020
Kl. 18:30
Otterup B & IK Oversidder Nordfyns Bank Arena
696112
fr
14-08 2020
Kl. 18:30
OB OKS OB-Ådalen
1 - 3
696110
16-08 2020
Kl. 15:00
Brylle/Tommerup Oversidder Tommerup Stadion
696114
ma
17-08 2020
Kl. 18:30
Søhus Stige SFF 2015 Rema 1000 Arena Søhus
1 - 4
696113
to
20-08 2020
Kl. 18:30
MG & BK Glamsbjerg IF MG & BK.s anlæg
12 - 0
696121 to
20-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Oversidder
696186 to
20-08 2020
Kl. 18:30
Otterup B & IK Brylle/Tommerup Nordfyns Bank Arena
1 - 2
696118
22-08 2020
Kl. 11:00
Glamsbjerg IF Søhus Stige Glamsbjerg Stadion
1 - 5
696122
22-08 2020
Kl. 13:00
Oversidder Brylle/Tommerup
696120
22-08 2020
Kl. 14:00
Aarslev BK (1) OB Netplan Arena
1 - 3
696123
22-08 2020
Kl. 15:00
B 1909 Otterup B & IK B.1909s anlæg
2 - 4
696124 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Otterup B & IK Aarslev BK (2) Nordfyns Bank Arena
3 - 3
696126 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Oversidder
696176 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
OB Oversidder OB-Ådalen
696177
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
MG & BK Aarslev BK (1) MG & BK.s anlæg
4 - 3
696179
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
SFF 2015 Glamsbjerg IF Horne Idrætscenter (ude)
4 - 4
696125 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Brylle/Tommerup B 1909 Tommerup Stadion
17 - 0
696181
fr
28-08 2020
Kl. 18:30
OKS SFF 2015 OKSON-Park
9 - 1
696182
fr
28-08 2020
Kl. 18:30
Aarslev BK (1) Søhus Stige Netplan Arena
2 - 1
696183 fr
28-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder MG & BK
696184 fr
28-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder OB
696185 fr
28-08 2020
Kl. 18:30
B 1909 Oversidder B.1909s anlæg
696117 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Aarslev BK (2) SFF 2015 Netplan Arena
0 - 3
696191 fr
04-09 2020
Kl. 18:15
Søhus Stige Oversidder Rema 1000 Arena Søhus
696187
05-09 2020
Kl. 12:00
Brylle/Tommerup Aarslev BK (2) Tommerup Stadion
2 - 3
696188
06-09 2020
Kl. 15:00
Oversidder Otterup B & IK
696189
06-09 2020
Kl. 15:00
OB B 1909 OB-Ådalen
5 - 1
696192
06-09 2020
Kl. 15:00
SFF 2015 Aarslev BK (1) Horne Idrætscenter (ude)
6 - 3
696193
06-09 2020
Kl. 15:00
Glamsbjerg IF OKS Glamsbjerg Stadion
2 - 12
696190 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
MG & BK Oversidder MG & BK.s anlæg
696195
13-09 2020
Kl. 11:00
Aarslev BK (1) Glamsbjerg IF Netplan Arena
4 - 2
696196
13-09 2020
Kl. 15:00
Oversidder SFF 2015
696197
13-09 2020
Kl. 15:00
Oversidder Søhus Stige
696200
13-09 2020
Kl. 15:00
Brylle/Tommerup Oversidder Tommerup Stadion
696194
ti
15-09 2020
Kl. 18:00
Aarslev BK (2) OKS Netplan Arena
3 - 5
696198
ti
15-09 2020
Kl. 18:30
B 1909 MG & BK B.1909s anlæg
0 - 6
696206 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Glamsbjerg IF Oversidder Glamsbjerg Stadion
696204
fr
18-09 2020
Kl. 18:00
Søhus Stige B 1909 Rema 1000 Arena Søhus
5 - 0
696201
19-09 2020
Kl. 13:00
Oversidder Aarslev BK (2)
696202
19-09 2020
Kl. 13:00
OB Brylle/Tommerup OB-Ådalen
0 - 8
696203
19-09 2020
Kl. 15:00
MG & BK Otterup B & IK MG & BK.s anlæg
2 - 2
696205
19-09 2020
Kl. 15:00
SFF 2015 Oversidder Horne Idrætscenter (ude)
696207
19-09 2020
Kl. 15:00
OKS Aarslev BK (1) OKSON-Park
7 - 2
696180 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
Aarslev BK (2) Glamsbjerg IF Aarslev BK - Kunststofbane
UHT

Udehold taberdømt

696212
to
24-09 2020
Kl. 19:00
Otterup B & IK Søhus Stige Nordfyns Bank Arena
4 - 0
696213
26-09 2020
Kl. 12:30
Brylle/Tommerup MG & BK Tommerup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

696210
26-09 2020
Kl. 13:00
Oversidder Glamsbjerg IF
696214
26-09 2020
Kl. 15:00
Oversidder OB
696208
27-09 2020
Kl. 12:00
Aarslev BK (2) Aarslev BK (1) Netplan Arena
696209
27-09 2020
Kl. 15:00
Oversidder OKS
696119 on
30-09 2020
Kl. 17:45
OKS MG & BK OKSON-Park
696211 on
30-09 2020
Kl. 18:00
B 1909 SFF 2015 B.1909s anlæg
696199 to
01-10 2020
Kl. 18:30
Otterup B & IK OB Nordfyns Bank Arena
696215
04-10 2020
Kl. 15:00
OB Aarslev BK (2) OB-Ådalen
696216
04-10 2020
Kl. 15:00
MG & BK Oversidder MG & BK.s anlæg
696217
04-10 2020
Kl. 15:00
Søhus Stige Brylle/Tommerup Rema 1000 Arena Søhus
696218
04-10 2020
Kl. 15:00
SFF 2015 Otterup B & IK Horne Idrætscenter (ude)
696219
04-10 2020
Kl. 15:00
Glamsbjerg IF B 1909 Glamsbjerg Stadion
696220
04-10 2020
Kl. 15:00
OKS Oversidder OKSON-Park
696221
04-10 2020
Kl. 15:00
Aarslev BK (1) Oversidder Netplan Arena
696363 to
08-10 2020
Kl. 18:00
B 1909 OKS B.1909s anlæg
696361
11-10 2020
Kl. 15:00
Aarslev BK (2) Oversidder Netplan Arena
696362
11-10 2020
Kl. 15:00
Oversidder Aarslev BK (1)
696365
11-10 2020
Kl. 15:00
Brylle/Tommerup SFF 2015 Tommerup Stadion
696366
11-10 2020
Kl. 15:00
Oversidder Søhus Stige
696368
11-10 2020
Kl. 15:00
OB MG & BK OB-Ådalen
696374 to
15-10 2020
Kl. 17:30
Aarslev BK (1) B 1909 Netplan Arena
696364 to
15-10 2020
Kl. 18:30
Otterup B & IK Glamsbjerg IF Nordfyns Bank Arena
696372
17-10 2020
Kl. 13:00
Glamsbjerg IF Brylle/Tommerup Glamsbjerg Stadion
696369
17-10 2020
Kl. 14:00
MG & BK Aarslev BK (2) MG & BK.s anlæg
696370
17-10 2020
Kl. 15:00
Søhus Stige OB Rema 1000 Arena Søhus
696371
17-10 2020
Kl. 15:00
SFF 2015 Oversidder Horne Idrætscenter (ude)
696373
17-10 2020
Kl. 15:00
OKS Otterup B & IK OKSON-Park
696375
17-10 2020
Kl. 15:00
Oversidder Oversidder
696378 to
22-10 2020
Kl. 18:30
Otterup B & IK Aarslev BK (1) Nordfyns Bank Arena - Kunstgræs
696376
24-10 2020
Kl. 11:00
Aarslev BK (2) Oversidder Netplan Arena
696379
24-10 2020
Kl. 13:00
Brylle/Tommerup OKS Tommerup Stadion
696384
24-10 2020
Kl. 13:00
MG & BK Søhus Stige MG & BK.s anlæg
696382
24-10 2020
Kl. 15:00
Oversidder Glamsbjerg IF
696383
24-10 2020
Kl. 15:00
OB SFF 2015 OB-Ådalen
696377
24-10 2020
Kl. 15:00
B 1909 Oversidder B.1909s anlæg
696111 ti
27-10 2020
Kl. 18:30
Oversidder Aarslev BK (1)
696389
01-11 2020
Kl. 10:00
Aarslev BK (1) Brylle/Tommerup Netplan Arena
696390
01-11 2020
Kl. 14:00
Oversidder Otterup B & IK
696391
01-11 2020
Kl. 14:00
Oversidder B 1909
696385
01-11 2020
Kl. 14:00
Søhus Stige Aarslev BK (2) Rema 1000 Arena Søhus
696386
01-11 2020
Kl. 14:00
SFF 2015 MG & BK Horne Idrætscenter (ude)
696387
01-11 2020
Kl. 14:00
Glamsbjerg IF OB Glamsbjerg Stadion
696388
01-11 2020
Kl. 14:00
OKS Oversidder OKSON-Park
696108 on
04-11 2020
Kl. 18:15
B 1909 Aarslev BK (2) B.1909s anlæg
696178 on
04-11 2020
Kl. 18:30
Søhus Stige OKS Rema 1000 Arena Søhus
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218
29072020: Aarslev indtrådt. 
03082020: Assens udtrådt. 
04082020: MG & BK indtrådt. 
07082020: Tårup udtrådt. 
10082020: SSV Højfyn udtrådt og overført til U19 drenge M
10082020: Otterup indtrådt. 
11082020: Tåsinge udtrådt. 
20082020: Ringe udtrådt. 

Ombrydning til forår 2021: 
Nr. 1 til M
Øvrige hold fortsætter i A
Læs mere om ombrydning i ungdom her

Log ind