MENU

Sydbank Pokalen 2021/22 (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
367510 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Aunslev IF Nr. Lyndelse/Søby F.C. Aunslev Stadion
0 - 9
367514 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Odense Foxes Aarslev BK Firmaidrættens idrætsanlæg
2 - 6
367515 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
SUB Ullerslev Agedrup-Bullerup BK Ullerslev Stadion
4 - 1
367516
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Kirkeby IF KR 70 Kirkeby skole
0 - 3
367519 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Hesselager Fodbold Korinth IF Hesselager Stadion
UHT

Udehold taberdømt

367520
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
BK Vestfyn Munkebo BK Strøjer Arena
0 - 5
367682 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Oversidder Thurø BK af 1920
367512
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Søhus Stige ØB Rema 1000 Arena Søhus
4 - 1
367684 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Gislev IF FC Avrasya Gislev Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

367692
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Sanderum BK Bolbro G & IF Vestfalen Stadion
0 - 3
368392
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Stenstrup IF Nyborg G & IF Stenstrup Sportsplads
0 - 3
368405
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Langeskov IF B.67 Langeskov Stadion
0 - 4
368411 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Dalby IF Kerte GF Dalby Sportsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

368474
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Åsum IF DSIO Åsum Sportsplads
0 - 1
368475
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
FC Kurant UTOPIA ( F.K.) Nyborgvej Stadion
0 - 3
368530 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Drigstrup BK Hospitalets FK Drigstrup Sognegård
0 - 1
368531 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Herrested-Ørbæk BK KFUM Ørbækhallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

368532 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Marslev G & IF Bøgebjerg IF Marslev Idrætsplads
UHT

Udehold taberdømt

368533 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Stjernen BK BK2020 Østbyens Stadion
UHT

Udehold taberdømt

368422 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Birkende BK BBB Birkende Stadion
1 - 5
368529
1 on
14-04 2021
Kl. 17:15
Tranekær/Tullebølle IF Ommel BK Tullebølle Stadion
3 - 10
368437 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Holluf Pile-Tornbjerg IF Tåsinge f. B. Holluf Pile skole
3 - 2
368439 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Ringe BK Tved BK Ringe Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

368476
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
SFF 2015 Tårup IF Faaborg Stadion
3 - 1
368528
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Skovby GF Højby S & G Skovby Stadion
0 - 4
368413
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Korup IF Ulbølle Stadion
4 - 0
368410 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
FC Campus Kauslunde IF Rosengårdsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

368394
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
FC Odense Nr. Aaby IK Svanereden
3 - 2
367693
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Langtved SG & IF FIUK, Odense Langtved Stadion
3 - 5
367685
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
UCL FC Søndersø BK Hjalleseskolen
0 - 2
367513 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Skårup IF Søllinge BK Skårup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

367687
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Gelsted Kildemosens BK Rishøj Stadion Gelsted
1 - 6
367688 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Nr. Søby BK Rudkøbing BK Nr.Søby Stadion
1 - 6
367689
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
KRFK Brylle/Tommerup Krogsbølle Stadion
2 - 1
367690 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
PDIF Strib IF Risingskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

367691 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Hårslev BK Stige Boldklub 2017 Hårslev Stadion
1 - 3
367683
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Vindinge BK FC BiH Odense Vindinge Sportsplads
3 - 5
367517
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Ryslinge BK Skamby Ryslinge Stadion
3 - 1
367518
1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
FC Hjallese FC Broby Hjalleseskolen
0 - 14
367511 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Særslev BK BIF/FHIF Særslev Stadion
0 - 10
367509 1 on
14-04 2021
Kl. 18:15
Røde Stjerne Fraugde G & IF Røde Stjerne - Falen
1 - 0
367686
1 to
15-04 2021
Kl. 18:15
FC Sydfyn Ubberud IF Nymarkskolen
1 - 10
531451 2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
SUB Ullerslev SSV Højfyn Ullerslev Stadion
UHT

Udehold taberdømt

531452 2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
KRFK Chang Krogsbølle Stadion
1 - 5
531453
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
FIUK, Odense MorudVeflinge Humlehaveskolen
4 - 2
531455
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Skårup IF Marstal/Rise Skårup Stadion
0 - 6
531456 2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Kerte GF B 1909 Kerte Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

531457 2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
UTOPIA ( F.K.) Kerteminde BK Munke Mose
5 - 6
531458
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Thurø BK af 1920 BBB Thurø Stadion
1 - 3
531460
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Ommel BK Ubberud IF Ommel Stadion
1 - 5
632763 2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
BIF/FHIF Assens FC Harndrup Stadion
0 - 17
632764
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Munkebo BK Kildemosens BK Munkebo Idrætscenter
7 - 8
531444
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Rudkøbing BK Ulbølle Stadion
3 - 2
531447
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Hospitalets FK Fjordager IF Middelfart Stadion
0 - 3
890684
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
FC Broby FC BiH Odense FC Broby Arena
3 - 0
890686
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:15
Marslev G & IF Aarup BK Marslev Idrætsplads
1 - 2
531445
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:30
KR 70 FC Avrasya Nymarkshallen
5 - 0
531446
2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
S.K.F.I.F. FC Odense Lærkedal Park (S.K.F.I.F)
0 - 7
890685
2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Nr. Lyndelse/Søby F.C. Tved BK Carl Nielsen Hallen
1 - 6
890681
2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Højby S & G Bolbro G & IF Højby Skole
0 - 7
890682 2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Posten SFF 2015 BK Posten Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

890683 2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Krarup Espe Fodbold Flemløse/Haarby Espe Hallen (ude)
HHT

Hjemmehold taberdømt

638390
2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Røde Stjerne Stige Boldklub 2017 Røde Stjerne - Falen
3 - 1
890676
2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
DSIO KFUM Provstegårdsskolen
0 - 4
890677
2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Søndersø BK Allesø GF Søndersø Stadion
0 - 2
890678
2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Båring GF Nyborg G & IF Båring GF.s anlæg
1 - 5
890679 2 on
05-05 2021
Kl. 18:15
Strib IF B.67 Strib fritids- & aktivitetscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

890680 2 on
05-05 2021
Kl. 18:45
Hesselager Fodbold Kværndrup BK Hesselager Stadion
UHT

Udehold taberdømt

531450
2 ti
11-05 2021
Kl. 18:15
Stjernen BK Søhus Stige Østbyens Stadion
0 - 6
890688 2 ti
18-05 2021
Kl. 18:15
Bogense G & IF Marienlyst Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
HHT

Hjemmehold taberdømt

890690
2 ti
18-05 2021
Kl. 18:15
Ryslinge BK Otterup B & IK Ryslinge Stadion
2 - 8
890687
2 on
19-05 2021
Kl. 18:15
Aarslev BK B1913 Netplan Arena
0 - 7
172775 3 ti
25-05 2021
Kl. 18:15
SUB Ullerslev Bolbro G & IF Ullerslev Stadion
1 - 3
172776
3 ti
25-05 2021
Kl. 18:15
FC Broby Allesø GF FC Broby Arena
0 - 3
172777
3 ti
25-05 2021
Kl. 18:15
Ubberud IF SFF 2015 Løvtop Road (Ubberud)
2 - 5
172778
3 ti
25-05 2021
Kl. 18:15
Nyborg G & IF KFUM Idrætscenter Nyborg
2 - 5
172934
3 ti
25-05 2021
Kl. 18:15
Søhus Stige B 1909 Rema 1000 Arena Søhus
1 - 2
172781
3 ti
25-05 2021
Kl. 18:30
Kildemosens BK Marstal/Rise Kildemosens anlæg
1 - 0
890691
2 ti
25-05 2021
Kl. 18:45
Kauslunde IF OKS Axel Knudsen Park
0 - 6
188499 3 on
26-05 2021
Kl. 18:15
Fjordager IF Kerteminde BK Fjordager IF.s anlæg
UHT

Udehold taberdømt

188501 3 on
26-05 2021
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Chang Ulbølle Stadion
0 - 1
172933 3 on
26-05 2021
Kl. 18:15
KR 70 Flemløse/Haarby Nymarkshallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

172782 3 to
27-05 2021
Kl. 18:15
Aarup BK Marienlyst Scankab Arena i Aarup
HHT

Hjemmehold taberdømt

172935
3 ti
01-06 2021
Kl. 18:15
Røde Stjerne B1913 Røde Stjerne - Falen
1 - 6
172936
3 ti
01-06 2021
Kl. 18:15
Hesselager Fodbold Otterup B & IK Hesselager Stadion
1 - 7
188500
3 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
FIUK, Odense B.67 Humlehaveskolen
2 - 1
890689
2 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
Holluf Pile-Tornbjerg IF Tarup/Paarup IF Holluf Pile skole
0 - 2
172779 3 ti
08-06 2021
Kl. 18:15
FC Odense OKS Svanereden
0 - 10
172937
3 to
10-06 2021
Kl. 18:15
Tved BK Tarup/Paarup IF Tved Stadion
0 - 4
302776
4 ti
15-06 2021
Kl. 18:15
Allesø GF B 1909 Allesø / Spurvelundsskolen
2 - 5
275755
4 ti
15-06 2021
Kl. 18:15
Marienlyst OKS Marienlystcentret
5 - 2
275756 4 ti
15-06 2021
Kl. 18:15
Chang Fjordager IF Værktøjs Centret Fyn-Chang Arena
HHT

Hjemmehold taberdømt

275757
4 ti
15-06 2021
Kl. 18:15
FIUK, Odense SFF 2015 Humlehaveskolen
5 - 3
284225
4 on
16-06 2021
Kl. 18:15
B1913 Otterup B & IK Campus Road
3 - 1
302775
4 on
16-06 2021
Kl. 18:15
Bolbro G & IF Kildemosens BK Bolbro-Parken
1 - 0
275754 4 on
16-06 2021
Kl. 18:15
KFUM Tarup/Paarup IF KFUM-parken
0 - 3
172780 3 ti
22-06 2021
Kl. 18:15
BBB Assens FC Bellinge Stadion
0 - 3
275753
4 to
24-06 2021
Kl. 19:00
Assens FC Flemløse/Haarby REMA 1000 Stadion - Assens
3 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218

4. runde:

Vinderen af FC Odense/OKS - Marienlyst (afvikles tirsdag den 15. juni) 

Vinderen af Tved BK/TPI - KFUM.s BK Odense (afvikles onsdag den 16. juni) 

Vinderen af BBB/Assens FC - Flemløse/Haarby (afvikles torsdag den 24. juni)

Lavest rangerende hold vil få tildelt hjemmebane.

3. runde:

Vinderen af Stjernen BK/Søhus Stige - B1909 

Vinderen af FC Broby/FC BiH Odense - Allesø GF

Vinderen af Kauslunde IF/OKS - FC Odense (afvikles tirsdag den 8. juni kl. 18.15)

Vinderen af Aarslev BK/B1913 - Røde Stjerne

Vinderen af Ryslinge BK/Otterup B&IK - Hesselager Fodbold

Vinderen af Holluf Pile-Tornbjeg IF/TPI - Tved BK (afvikles torsdag den 10. juni kl. 18.15)

Lavest rangerende hold vil få tildelt hjemmebane.

Oversidder 1. runde:

DS: B1913, Marienlyst, Otterup, OKS og TPI.

AS: Aarup, Allesø, B1909, Bogense, Fjordager, Flemløse/Haarby, Kerteminde, Krarup/Espe, Marstal/Rise, Morud/Veflinge og SSV Højfyn.

Øvrige: Assens, Båring, Chang, Kværndrup, Posten og S.K.F.I.F.

Indtræder i de afsluttende runder: OB, Dalum IF, Middelfart, Næsby BK og S.f.B-Oure FC.

Frameldt: Allested U&IF, FC Lange Bolde, Lumby IF 88, Glamsbjerg IF, Lunde G&IF og ERI.

Log ind