MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
831941
ma
22-08 2022
Kl. 18:00
Skovshoved IF (M) Hørsholm-Usserød IK (L3) Skovshoved I P
2
-
3
811100
ti
23-08 2022
Kl. 18:00
IF Bytoften (1) Ejby IF 1968 (3) Gladsaxe skole
2
-
4
811132 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (1) FC Rudersdal (M) Langbjergskolen
2
-
3
831905
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Hillerød (M) Gladsaxe-Hero BK (Liga 3) Hillerød Stadion
1
-
3
831937 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby (2) BK Frem (Liga 3) Valby Idrætspark
0
-
2
831938
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) B 1903 (Liga 3) Virum Stadion
1
-
6
831939 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Værløse BK (1) A27 (Liga 3) Værløse Stadion
3
-
7
831940 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) AC Amager Academy (Liga 2) Vallensbæk Idrætscenter
0
-
3
831942
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
BK Rødovre (1) LSF (Liga 3) Rødovre Stadion
2
-
3
831943
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Glostrup (M) Hvidovre IF (Liga 2) Østervangsbanerne
0
-
2
831944
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Husum Bk (2) Hellas (M) Husumparken
2
-
9
831947
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) Fix (Liga 3) Himmelev Idrætspark
1
-
5
831948
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Køge Nord FC (1) KFUM BK, Roskilde (Liga3) Rishøj Stadion
7
-
8
831949
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) Solrød FC (Liga 3) Strøbyhallen
0
-
1
831950
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) B93 (Liga 2) NyBolig Park - Kunstgræs
0
-
11
831951 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Liga 3) FA 2000 (Liga 3) Ølstykke Stadion Kunstgræs
1
-
5
831952 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
VG Fodbold (1) FB (Liga 3) Ramsøhallen
4
-
2
831953
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Haslev FC (1) Greve Fodbold (Liga 3) HFC's Klubhus
0
-
10
831954
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Nykøbing IF (2) Holbæk B&I (Liga 2) Kongeengen
2
-
9
831955
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Liga 3) Nykøbing FC (Liga 2) Slagelse Stadion
1
-
2
831956 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
HB Køge (Liga 1) Oversidder Capelli Sport Stadion
831957 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
KB (Liga 1) Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
831958 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Oversidder Lyngby Stadion
831959 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Farum BK (Liga 1) Oversidder Farum Park
831960 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Liga 1) Oversidder Brøndby Stadion
803065 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
FC Nakskov (Liga 3) Næstved I.F. (Liga 2) OK+ stadion
0
-
2
811098
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) Herlufsholm GF (Liga 3) Ringsted Stadion
2
-
1
811099 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) AB (Liga 2) Birkerød Stadion
0
-
2
831904 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M) FC Helsingør (Liga 2) Frederiksværk Stadion
1
-
2
831946
on
24-08 2022
Kl. 18:30
Sundby Bk. (Liga 3) RB 1906 (Liga 2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
831906 to
25-08 2022
Kl. 18:30
BK Union (3) Skjold (1) Genforeningspladsen
0
-
2
831945 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
GVI (Liga 3) HIK (Liga 2) GVI. Nymosen
5
-
6
603451
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
VG Fodbold (1) Greve Fodbold (Liga 3) Viby Sj. Idrætscenter
0
-
9
603452
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Solrød FC (Liga 3) Næstved I.F. (Liga 2) Solrød Idrætscenter
1
-
7
603453
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Holbæk B&I (Liga 2) HB Køge (Liga 1) Holbæk Sportsby
6
-
4
603454
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde (Liga3) Hvidovre IF (Liga 2) Lillevang Idrætscenter
2
-
4
603455
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
RB 1906 (Liga 2) Nykøbing FC (Liga 2) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4
-
2
603466 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Hellas (M) BK Frem (Liga 3) Engdraget
2
-
5
603472
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Ejby IF 1968 (3) AB (Liga 2) Ejby Friluftscenter
0
-
6
603477
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3) B93 (Liga 2) Gladsaxe Stadion
0
-
2
603478 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Fix (Liga 3) Farum BK (Liga 1) Tingbjerg Idrætspark
0
-
6
603480 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
B 1903 (Liga 3) AC Amager Academy (Liga 2) B1903
1
-
6
603483
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (L3) FA 2000 (Liga 3) Hørsholm Idrætspark
5
-
2
603476
ti
06-09 2022
Kl. 18:30
LSF (Liga 3) A27 (Liga 3) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
4
-
2
603457 ti
06-09 2022
Kl. 18:45
HIK (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) HIK
0
-
5
603479 on
07-09 2022
Kl. 18:00
FC Helsingør (Liga 2) KB (Liga 1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
5
-
6
603456
on
14-09 2022
Kl. 18:00
Ringsted IF (M) Brøndbyernes IF (Liga 1) Ringsted Stadion
0
-
14
603484 on
14-09 2022
Kl. 18:00
Skjold (1) FC Rudersdal (M) Fælledparken
0
-
8
465440 on
05-10 2022
Kl. 18:30
AB (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
1
-
3
465441
on
12-10 2022
Kl. 17:15
Hørsholm-Usserød IK (L3) Hvidovre IF (Liga 2) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
0
-
5
465588
on
12-10 2022
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Liga 3) Holbæk B&I (Liga 2) Greve Idræts Center Kunstgræs
2
-
1
465590 on
12-10 2022
Kl. 19:30
Farum BK (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga 1) Farum Park
0
-
3
465439 on
12-10 2022
Kl. 19:30
RB 1906 (Liga 2) AC Amager Academy (Liga 2) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4
-
5
465586
to
13-10 2022
Kl. 18:30
BK Frem (Liga 3) KB (Liga 1) Valby Idrætspark
5
-
6
465587 to
13-10 2022
Kl. 19:00
FC Rudersdal (M) B93 (Liga 2) Rundforbi Stadion Kunst
2
-
0
465589
to
13-10 2022
Kl. 19:00
LSF (Liga 3) Næstved I.F. (Liga 2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
2
-
6
833737
20-11 2022
Kl. 12:00
Greve Fodbold (Liga 3) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Greve Idræts Center
4
-
3
833740
20-11 2022
Kl. 12:00
Næstved I.F. (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
6
833738
20-11 2022
Kl. 15:30
Hvidovre IF (Liga 2) AC Amager Academy (Liga 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
1
833739 to
24-11 2022
Kl. 19:30
FC Rudersdal (M) KB (Liga 1) Rundforbi Stadion Kunst
0
-
5
742881 on
26-04 2023
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Liga 2) Greve Fodbold (Liga 3) Hvidovre IF's baner
742882 on
26-04 2023
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Liga 1) KB (Liga 1) Brøndby Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.

2. runde 6.9 Lodtrækning 3 runde 9.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

3. runde 12.10 Lodtrækning 4 runde 14.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde Kvart 20.11

Semifinaler 2023

Finale 14.5.2023

Log ind