U15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M - Forår 2023 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
426834
ti28-03 2023
18:00
OKS
Østbyens Stadion
1
-
1
28. mar 2023
18:00
BK Stjernen af 1968
1
OKS
1
425624
01-04 2023
10:30 Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
3
-
4
01. apr 2023
10:30
Aarslev BK
3
Aarup
4
426832
01-04 2023
11:00 OK Arena Ringe
0
-
1
01. apr 2023
11:00
Ringe BK
0
Nr. Lyndelse/Allested
1
425623
01-04 2023
11:00 Idrætscenter Nyborg
2
-
3
01. apr 2023
11:00
Nyborg G & IF
2
SSV Højfyn
3
422712
02-04 2023
16:00
Oversidder
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
02. apr 2023
16:00
Rudkøbing BK
Oversidder
426836
ti04-04 2023
17:30 FC Broby Arena, kunstgræsbane
1
-
2
04. apr 2023
17:30
Nr. Lyndelse/Allested
1
BK Stjernen af 1968
2
426520
on05-04 2023
18:45 Kunststofbanen Næsby BK
2
-
2
05. apr 2023
18:45
Næsby BK
2
Strib IF
2
427042
08-04 2023
13:00 Scankab Arena i Aarup
4
-
3
08. apr 2023
13:00
Aarup
4
Næsby BK
3
427045
ti11-04 2023
17:30 Albani Arena Skalbjerg
4
-
0
11. apr 2023
17:30
SSV Højfyn
4
Aarslev BK
0
427383
to13-04 2023
18:15 Østbyens Stadion
3
-
4
13. apr 2023
18:15
BK Stjernen af 1968
3
Strib IF
4
427218
15-04 2023
10:30 Idrætscenter Nyborg
6
-
3
15. apr 2023
10:30
Nyborg G & IF
6
FC Østfyn
3
427381
15-04 2023
12:15 OK Arena Ringe
1
-
2
15. apr 2023
12:15
Ringe BK
1
Aarup
2
427233
16-04 2023
10:00
Oversidder
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
16. apr 2023
10:00
Aarslev BK
Oversidder
427384
16-04 2023
16:00
OKS
OKSON-Park
1
-
1
16. apr 2023
16:00
OKS
1
Nr. Lyndelse/Allested
1
427235
on19-04 2023
18:45 ALPI Arena Næsby
4
-
2
19. apr 2023
18:45
Næsby BK
4
SSV Højfyn
2
433038
to20-04 2023
17:00 Aage Pedersen & Søn Arena (Tårup)
2
-
0
20. apr 2023
17:00
FC Østfyn
2
Aarslev BK
0
433348
to20-04 2023
18:30 Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
6
-
0
20. apr 2023
18:30
Rudkøbing BK
6
Nyborg G & IF
0
432931
22-04 2023
11:00
Oversidder
22. apr 2023
11:00
Oversidder
Næsby BK
427386
23-04 2023
11:00
OKS
Strib fritids- & aktivitetscenter
2
-
4
23. apr 2023
11:00
Strib IF
2
OKS
4
427385
23-04 2023
12:00 Fjordager IF.s anlæg
0
-
1
23. apr 2023
12:00
Fjordager IF
0
Nr. Lyndelse/Allested
1
427403
23-04 2023
14:00 Scankab Arena i Aarup
UHT
23. apr 2023
14:00
Aarup
BK Stjernen af 1968
UHT
427080
23-04 2023
14:30 Aage Pedersen & Søn Arena (Tårup)
2
-
4
23. apr 2023
14:30
FC Østfyn
2
Rudkøbing BK
4
433387
to27-04 2023
17:45 Østbyens Stadion
0
-
3
27. apr 2023
17:45
BK Stjernen af 1968
0
SSV Højfyn
3
433352
to27-04 2023
18:00 Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
0
-
6
27. apr 2023
18:00
Aarslev BK
0
Rudkøbing BK
6
439046
29-04 2023
11:00 Allested Stadion
UHT
29. apr 2023
11:00
Nr. Lyndelse/Allested
Strib IF
UHT
433355
29-04 2023
12:45
Oversidder
OK Arena Ringe
29. apr 2023
12:45
Ringe BK
Oversidder
433349
30-04 2023
11:00 Idrætscenter Nyborg
2
-
3
30. apr 2023
11:00
Nyborg G & IF
2
Fjordager IF
3
441768
30-04 2023
11:00 Carl Nielsen Hallen
2
-
3
30. apr 2023
11:00
Nr. Lyndelse/Allested
2
SSV Højfyn
3
433354
30-04 2023
13:30 ALPI Arena Næsby
2
-
3
30. apr 2023
13:30
Næsby BK
2
FC Østfyn
3
439045
30-04 2023
17:00
OKS
OKSON-Park
1
-
0
30. apr 2023
17:00
OKS
1
Aarup
0
441676
to04-05 2023
18:30 Østbyens Stadion
2
-
3
04. maj 2023
18:30
BK Stjernen af 1968
2
FC Østfyn
3
441455
07-05 2023
11:00 Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
UHT
07. maj 2023
11:00
Aarslev BK
Fjordager IF
UHT
441769
07-05 2023
11:00 Strib fritids- & aktivitetscenter
5
-
4
07. maj 2023
11:00
Strib IF
5
Aarup
4
441457
07-05 2023
13:00 ALPI Arena Næsby
6
-
3
07. maj 2023
13:00
Næsby BK
6
Nyborg G & IF
3
441767
07-05 2023
15:00
OKS
Oversidder
OKSON-Park
07. maj 2023
15:00
OKS
Oversidder
441675
ti09-05 2023
18:00 OK Arena Ringe
0
-
1
09. maj 2023
18:00
Ringe BK
0
Rudkøbing BK
1
439048
on10-05 2023
18:00 Scankab Arena i Aarup
3
-
1
10. maj 2023
18:00
Aarup
3
Nr. Lyndelse/Allested
1
439050
on10-05 2023
18:00
Oversidder
10. maj 2023
18:00
Oversidder
BK Stjernen af 1968
441401
to11-05 2023
17:00 Aage Pedersen & Søn Arena (Tårup)
2
-
1
11. maj 2023
17:00
FC Østfyn
2
Ringe BK
1
441454
to11-05 2023
18:00 Idrætscenter Nyborg
3
-
3
11. maj 2023
18:00
Nyborg G & IF
3
Aarslev BK
3
439049
to11-05 2023
18:00
OKS
Albani Arena Skalbjerg
2
-
2
11. maj 2023
18:00
SSV Højfyn
2
OKS
2
441408
to11-05 2023
18:30 Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
5
-
1
11. maj 2023
18:30
Rudkøbing BK
5
Næsby BK
1
509099
13-05 2023
10:30 Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
4
-
4
13. maj 2023
10:30
Aarslev BK
4
Næsby BK
4
441771
13-05 2023
11:00 Albani Arena Skalbjerg
3
-
1
13. maj 2023
11:00
SSV Højfyn
3
Strib IF
1
444594
13-05 2023
11:00
Oversidder
13. maj 2023
11:00
Oversidder
Nr. Lyndelse/Allested
508601
13-05 2023
11:00 Idrætscenter Nyborg
0
-
3
13. maj 2023
11:00
Nyborg G & IF
0
Ringe BK
3
441770
14-05 2023
11:00 Fjordager IF.s anlæg
5
-
2
14. maj 2023
11:00
Fjordager IF
5
Aarup
2
522609
ti16-05 2023
18:00 Østbyens Stadion
5
-
2
16. maj 2023
18:00
BK Stjernen af 1968
5
Nyborg G & IF
2
503011
fr19-05 2023
17:30
OKS
Herrested Stadion
3
-
1
19. maj 2023
17:30
FC Østfyn
3
OKS
1
558783
20-05 2023
13:00 Scankab Arena i Aarup
0
-
5
20. maj 2023
13:00
Aarup
0
SSV Højfyn
5
553333
21-05 2023
11:00
OKS
OKSON-Park
1
-
4
21. maj 2023
11:00
OKS
1
Rudkøbing BK
4
522549
21-05 2023
12:30 ALPI Arena Næsby
9
-
1
21. maj 2023
12:30
Næsby BK
9
Fjordager IF
1
558781
21-05 2023
15:00
Oversidder
Strib fritids- & aktivitetscenter
21. maj 2023
15:00
Strib IF
Oversidder
522558
ma22-05 2023
18:30 OK Arena Ringe
1
-
5
22. maj 2023
18:30
Ringe BK
1
Aarslev BK
5
557005
ma22-05 2023
18:30 Allested Stadion
3
-
5
22. maj 2023
18:30
Nr. Lyndelse/Allested
3
FC Østfyn
5
426835
ti23-05 2023
18:30
OKS
Fjordager IF.s anlæg
2
-
1
23. maj 2023
18:30
Fjordager IF
2
OKS
1
558788
on24-05 2023
18:00
Oversidder
24. maj 2023
18:00
Oversidder
Aarup
430780
to25-05 2023
18:00 Albani Arena Skalbjerg
1
-
1
25. maj 2023
18:00
SSV Højfyn
1
Ringe BK
1
558802
to25-05 2023
18:00 Aage Pedersen & Søn Arena (Tårup)
2
-
1
25. maj 2023
18:00
FC Østfyn
2
Strib IF
1
565832
fr26-05 2023
18:00 Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
2
-
2
26. maj 2023
18:00
Rudkøbing BK
2
Nr. Lyndelse/Allested
2
565839
28-05 2023
13:00 ALPI Arena Næsby
7
-
1
28. maj 2023
13:00
Næsby BK
7
Ringe BK
1
505039
ti30-05 2023
18:30 Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
2
-
5
30. maj 2023
18:30
Rudkøbing BK
2
BK Stjernen af 1968
5
422546
to01-06 2023
18:00 Aage Pedersen & Søn Arena (Tårup)
1
-
3
01. jun 2023
18:00
FC Østfyn
1
Fjordager IF
3
565833
to01-06 2023
18:00
OKS
Idrætscenter Nyborg
4
-
1
01. jun 2023
18:00
Nyborg G & IF
4
OKS
1
565936
to01-06 2023
18:15 Østbyens Stadion
2
-
0
01. jun 2023
18:15
BK Stjernen af 1968
2
Næsby BK
0
426837
to01-06 2023
18:30 Strib fritids- & aktivitetscenter
1
-
0
01. jun 2023
18:30
Strib IF
1
Ringe BK
0
579672
fr02-06 2023
18:00
Oversidder
Albani Arena Skalbjerg
02. jun 2023
18:00
SSV Højfyn
Oversidder
569347
03-06 2023
15:00 Allested Stadion
3
-
1
03. jun 2023
15:00
Nr. Lyndelse/Allested
3
Nyborg G & IF
1
565845
04-06 2023
11:00 OK Arena Ringe
0
-
4
04. jun 2023
11:00
Ringe BK
0
Fjordager IF
4
569650
04-06 2023
13:00 Strib fritids- & aktivitetscenter
1
-
2
04. jun 2023
13:00
Strib IF
1
Rudkøbing BK
2
565947
04-06 2023
17:00
OKS
OKSON-Park
2
-
2
04. jun 2023
17:00
OKS
2
Aarslev BK
2
579747
on07-06 2023
18:15 Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
1
-
2
07. jun 2023
18:15
Rudkøbing BK
1
Aarup
2
427078
on07-06 2023
18:30
Oversidder
07. jun 2023
18:30
Oversidder
Nyborg G & IF
579746
to08-06 2023
18:00 Herrested Stadion
0
-
6
08. jun 2023
18:00
FC Østfyn
0
SSV Højfyn
6
579759
fr09-06 2023
18:00 Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
1
-
3
09. jun 2023
18:00
Aarslev BK
1
Nr. Lyndelse/Allested
3
596021
10-06 2023
11:15 OK Arena Ringe
1
-
3
10. jun 2023
11:15
Ringe BK
1
BK Stjernen af 1968
3
558786
11-06 2023
11:00 Fjordager IF.s anlæg
1
-
0
11. jun 2023
11:00
Fjordager IF
1
SSV Højfyn
0
579745
11-06 2023
11:00
Oversidder
Fjordager IF.s anlæg
11. jun 2023
11:00
Fjordager IF
Oversidder
565838
ma12-06 2023
18:15 Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
5
-
5
12. jun 2023
18:15
Aarslev BK
5
BK Stjernen af 1968
5
579748
ma12-06 2023
18:30 Idrætscenter Nyborg
2
-
2
12. jun 2023
18:30
Nyborg G & IF
2
Strib IF
2
439047
ti13-06 2023
18:30 Fjordager IF.s anlæg
0
-
1
13. jun 2023
18:30
Fjordager IF
0
Strib IF
1
569680
on14-06 2023
18:30 Scankab Arena i Aarup
3
-
4
14. jun 2023
18:30
Aarup
3
FC Østfyn
4
596020
on14-06 2023
18:30
OKS
ALPI Arena Næsby
HHT
14. jun 2023
18:30
Næsby BK
OKS
HHT
598533
fr16-06 2023
17:30
Oversidder
16. jun 2023
17:30
Oversidder
FC Østfyn
596201
17-06 2023
11:00 Carl Nielsen Hallen
UHT
17. jun 2023
11:00
Nr. Lyndelse/Allested
Næsby BK
UHT
598194
17-06 2023
11:00 Albani Arena Skalbjerg
2
-
0
17. jun 2023
11:00
SSV Højfyn
2
Rudkøbing BK
0
597704
17-06 2023
11:30 Scankab Arena i Aarup
UHT
17. jun 2023
11:30
Aarup
Nyborg G & IF
UHT
596126
18-06 2023
14:00
OKS
OKSON-Park
3
-
0
18. jun 2023
14:00
OKS
3
Ringe BK
0
596996
18-06 2023
15:00 Strib fritids- & aktivitetscenter
4
-
1
18. jun 2023
15:00
Strib IF
4
Aarslev BK
1
427081
to22-06 2023
18:00 Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
2
-
1
22. jun 2023
18:00
Rudkøbing BK
2
Fjordager IF
1
596078
24-06 2023
12:00 Østbyens Stadion
3
-
5
24. jun 2023
12:00
BK Stjernen af 1968
3
Fjordager IF
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218
280423: ØB udtrådt. 

Log ind