Serie 3 , Pulje 2

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
175772
to18-04 2024
18:00
Lundtofte Boldklub
Bagsværd BK
1
-
2
18. apr
18:00
Lundtofte Boldklub
1
Bagsværd BK
2
175775
fr19-04 2024
19:15
IF Bytoften
Espergærde IF (1)
5
-
1
19. apr
19:15
IF Bytoften
5
Espergærde IF (1)
1
175773
20-04 2024
12:00
Farum BK (1)
Snekkersten IF (2)
UHT
20. apr
12:00
Farum BK (1)
Snekkersten IF (2)
UHT
173201
20-04 2024
15:30
Virum-Sorgenfri BK (2)
Ålholm IF (1)
4
-
1
20. apr
15:30
Virum-Sorgenfri BK (2)
4
Ålholm IF (1)
1
173200
20-04 2024
16:00
Brede IF
AB
0
-
3
20. apr
16:00
Brede IF
0
AB
3
173199
21-04 2024
12:30
Brødeskov IF
IF Skjold Birkerød (1)
3
-
2
21. apr
12:30
Brødeskov IF
3
IF Skjold Birkerød (1)
2

Stilling

K V U T Score P
1 14 9 3 2
50
-
27
30
2 14 10 0 4
40
-
20
30
3 13 7 3 3
36
-
29
24
4 14 7 2 5
30
-
28
23
5 14 7 1 6
42
-
34
22
6 14 6 3 5
56
-
36
21
7 14 6 3 5
31
-
30
21
8 13 6 2 5
24
-
30
20
9 14 4 4 6
26
-
26
16
10 14 3 2 9
22
-
43
11
11 14 2 4 8
22
-
48
10
!
12 14 2 1 11
20
-
48
7
!

Kommende kampe

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
184301
to25-04 2024
19:00
IF Skjold Birkerød (1)
Farum BK (1)
25. apr
19:00
IF Skjold Birkerød (1)
Farum BK (1)
184302
fr26-04 2024
19:00
Snekkersten IF (2)
IF Bytoften
HHT
26. apr
19:00
Snekkersten IF (2)
IF Bytoften
HHT
151130
27-04 2024
12:30
Bagsværd BK
Brødeskov IF
27. apr
12:30
Bagsværd BK
Brødeskov IF
184300
27-04 2024
14:00
Ålholm IF (1)
Lundtofte Boldklub
27. apr
14:00
Ålholm IF (1)
Lundtofte Boldklub
184303
27-04 2024
14:00
Espergærde IF (1)
Brede IF
27. apr
14:00
Espergærde IF (1)
Brede IF
184269
27-04 2024
15:30
AB
Virum-Sorgenfri BK (2)
27. apr
15:30
AB
Virum-Sorgenfri BK (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 

Kvartfinaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 22. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 2

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind